Cena za portaci čísla

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Cena za portaci čísla

Příspěvek od ViR »

megacruiser píše:Dobrý den, musím Vás zklamat, je to tak, jak píšete.
Očekával jsem to. Klientem je škola, která nepotřebovala pouhá čtyři čísla (na to by stačila jistě jedna ISDN linka), ale opravdu čtyři nezávislé hovorové kanály. Pět kKč za portaci sice není málo, ale oni jsou s tím v podstatě srozuměni, protože předpokládaná návratnost na úspoře nákladů je (díky zvěrskému paušálu O2 i vysoké ceně hovorného) mezi jedním a dvěma měsíci... (Já jim raději říkám tu "pesimistickou" verzi, ale i ta se jim líbí.)
Jenda
Příspěvky: 5
Registrován: stř 02. led 2013 9:29:59

Re: Cena za portaci čísla

Příspěvek od Jenda »

Zdravím, tak nakonec se portovat bude. Nevím jak jsem toho dosáhl, ale prarodiče souhlasí. Mám také vyúčtování někdy z října, které si nárokuje téměř 400 Kč za 15 minut hovorů, nejen, že volání stojí více než 5 Kč/min, ale za každé provedené spojení si ještě účtují 5 Kč, prostě Telefonika zkouší co kdo vydrží platit. Mezitím jsem objednal z neveřejné nabídky kartu bez paušálu s voláním za 2,5 Kč/min, lepší tady sotva seženu, jenom mám obavu ze smlouvy, ale ještě mi nic nepotvrdili, takže to může padnout. Až nová karta přijde vyzkouším příjem v místě a pak bych rád provedl portaci geografického čísla pevní linky k vám. Psalo se tady o možném snížení ceny za portaci, můžete o tom napsat něco bližšího? Ještě nějaký týden bude trvat než pošlu žádost, tak abych zbytečně nevyhazoval peníze z okna. Díky.
Uživatelský avatar
Largon
Příspěvky: 448
Registrován: pon 07. lis 2011 10:14:09

Re: Cena za portaci čísla

Příspěvek od Largon »

Dobrý den,
v horizontu týdnů se zlevněním portací určitě počítat nejde.
Uživatelský avatar
srsen
Příspěvky: 59
Registrován: čtv 11. říj 2012 16:15:59

Re: Cena za portaci čísla

Příspěvek od srsen »

To Jenda:
Určitě portovat a čím dřív, tím líp. Čekat třeba 2 měsíce na snížení ceny a potom ušetřit plácnu 200,- když se mezitím za paušál zbytečně utratí 800,- to se fakt nevyplatí. JSem takhle portoval už pár čísel a vždycky OK - všechno jsem nastavil, zapojil dřív, vyzkoušel a prostě nikdo nepoznal po převedení čísla na odorika rozdíl. I starej telefon na kterej někteří byli zvyklí jsem jim nechal.
Jenda
Příspěvky: 5
Registrován: stř 02. led 2013 9:29:59

Re: Cena za portaci čísla

Příspěvek od Jenda »

Díky, už jsem si to přečetl před nějakou dobou, ale odpovídám až teď. Ještě mě zbrzdilo objednání té skvělé neveřejné nabídky. Zjistili totiž, že jsem dlužen u Vodafone a já do teď, už celý leden, řeším vymazání neoprávěného zápisu do SOLUS (někdo si podepsal smlouvu s mým RČ, asi bych to nikdy nezjistil) a kartu samozřejmě ještě nemám. Bratr se uvolil podepsat další smlouvu, takže už jednu kartu máme doma, koupil se pěkného Aligátora se svítilnou (a za to ho zbožňuju) a až mi to prarodiče odklepnou, pošlu žádost o portaci. Jak říkáte nemá cenu čekat: Důchodce přijel kvůli slevě až ze vzdálenosti 80 km -- uštřil 63 Kč, projel 180.
Jenda
Příspěvky: 5
Registrován: stř 02. led 2013 9:29:59

Re: Cena za portaci čísla

Příspěvek od Jenda »

Tak u mě hotovo, dneska proběhla portace. Chci pochválit informační emaily a individuální přístup.
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

Re: Cena za portaci čísla

Příspěvek od GeBu »

Zdravím,
pořád zhruba platí citovaný post? Podařilo se vám snížit cenu (a papírování) ve smlouvě? Případně rýsuje se pokles ceny v souvislosti s tím, že budete mít vlastní ID operátor?
Stojím před rozhodnutím portovat číslo od 802 jedné neziskovky. Ještě řeším jestli vůbec číslo budou aktivně používat, protože se dost změnil telekomunikační trh, aby to mělo přínos. Je teď vhodná doba, protože se budou tisknout nové propagační materiály a tak je tam určitý prostor udělat to i bez portace - ale raději bych portoval.
xsouku04 píše:Dnes jsem měl schůzku. Bylo mi řečeno, že by měla ona cena v oné smlouvě po novém roce trochu klesnou, bude s tím méně papírování a přenos půjde rychleji. Dále by se naše náklady měly snížit poté co budeme mít vlastní operátor ID. Doporučuji tedy ve vašem případě spícího čísla počkat, možná budeme moci několik set slevit.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena za portaci čísla

Příspěvek od xsouku04 »

GeBu píše:Zdravím,
pořád zhruba platí citovaný post? Podařilo se vám snížit cenu (a papírování) ve smlouvě? Případně rýsuje se pokles ceny v souvislosti s tím, že budete mít vlastní ID operátor?
Stojím před rozhodnutím portovat číslo od 802 jedné neziskovky. Ještě řeším jestli vůbec číslo budou aktivně používat, protože se dost změnil telekomunikační trh, aby to mělo přínos. Je teď vhodná doba, protože se budou tisknout nové propagační materiály a tak je tam určitý prostor udělat to i bez portace - ale raději bych portoval.
xsouku04 píše:Dnes jsem měl schůzku. Bylo mi řečeno, že by měla ona cena v oné smlouvě po novém roce trochu klesnou, bude s tím méně papírování a přenos půjde rychleji. Dále by se naše náklady měly snížit poté co budeme mít vlastní operátor ID. Doporučuji tedy ve vašem případě spícího čísla počkat, možná budeme moci několik set slevit.
Předpokládám slevu ze 1300 na 1000 Kč vč DPH. Vlastní operator id mít zatím nebudeme, ale chystáme se to dělat přes jiného partnera. Nicméně, pokud je to možné, portaci bych se vyhnul. Pořiďte si od nás nové číslo a to původní si můžete třeba ještě rok dva ponechat od 802.cz, aby byl čas na to, uvést všude to nové číslo. Můžete jej zadat třeba jako číslo od jiného operátora u nás na webu.
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

Re: Cena za portaci čísla

Příspěvek od GeBu »

Díky za odpověď.
Ano, technické řešení používání čísel od jiných operátorů při přechodu znám - mám to tak nastavené na osobním čísle. Původně jsem chtěl osobní číslo u 802 po určité době zrušit, ale oni si drží dobrou cenu na Ukrajinu (Kyivstar) a tak těch pár čísel mám přednastavených a 802 pořád pro osobní účely držím.
Uvidím jak přesvědčím vedoucí v neziskovce - každé změně se brání a kdyby byla změna jenom vnitřní tak je to lepší - předělávat vizitky, materiály apod. je více energie. Pro Odorik hraje cena volání na mobil a sítě 950, 840 a zajímavé služby. Proti je cena volání na pevnou (viz jiné vlákno) a do neveřejných sítí 974. Hovorů je totiž asi tak polovina na mobil a polovina na pevnou a na té pevné jsou ta speciální čísla. Ještě pak 20 Kč/měsíc za udržování čísla u 802 - snad najdu nějaká čísla, která se pravidelně volají, aby se to mohlo nastavit tam.
xsouku04 píše:Předpokládám slevu ze 1300 na 1000 Kč vč DPH. Vlastní operator id mít zatím nebudeme, ale chystáme se to dělat přes jiného partnera. Nicméně, pokud je to možné, portaci bych se vyhnul. Pořiďte si od nás nové číslo a to původní si můžete třeba ještě rok dva ponechat od 802.cz aby byl čas na to uvést všude to nové číslo. Můžete jej zadat třeba jako číslo od jiného operátora u nás na webu.
Jan Telefonista
Příspěvky: 78
Registrován: čtv 24. led 2013 8:35:10

Re: Cena za portaci čísla

Příspěvek od Jan Telefonista »

Chapu to spravne, ze za prevod mobilniho cisla uctujete 300 a za prevod pevneho 1300? :? Cim to?
Odpovědět