Volání přes jinou linku

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Volání přes jinou linku

Příspěvek od Pitomec »

Povolit, viz obr. v příloze
Přílohy
povoleni.jpg
povoleni.jpg (40.49 KiB) Zobrazeno 9625 x
Obrázek
vce
Příspěvky: 29
Registrován: čtv 13. lis 2014 18:28:12

Re: Volání přes jinou linku

Příspěvek od vce »

TKlf píše:Jen rychlý nápad, ve svém úctu jste si to sdílení linky povolil? Ve vašem popisu to nevidím napsané.
Povolil, jistě.
Teď ještě pročítám starší diskusní příspěvky a uvažuji, jestli by nepomohlo přesunout xx.*xx. na začátek dialplanu, jak někdo radil. Já to mám na konci. Vyzkouším to ještě. :?
vce
Příspěvky: 29
Registrován: čtv 13. lis 2014 18:28:12

Re: Volání přes jinou linku

Příspěvek od vce »

vce píše: Teď ještě pročítám starší diskusní příspěvky a uvažuji, jestli by nepomohlo přesunout xx.*xx. na začátek dialplanu, jak někdo radil. Já to mám na konci. Vyzkouším to ještě. :?
Takže to přehození xx.*xx. skutečně zabralo! :D
Zjistil jsem poté také to, že sdílení druhé linky nefunguje, když vytáčím pomocí rychlých kontaktů a za XX# připojím *2. Zřejmě musím vyťukat celé číslo z klávesnice telefonu, což je trochu škoda.
Ale i tak dobré.
Vavrik
Příspěvky: 11
Registrován: pon 06. led 2014 14:46:25

Re: Volání přes jinou linku

Příspěvek od Vavrik »

Dobrý večer,
chtěl bych se zeptat, zda tato funkce funguje i s Odorik SIM v kombinaci s nomadickou linkou a pokud ano, jakým způsobem to provést? Zkoušel jsem volané_číslo*číslo_linky, ale to se mi hovor ani nespojí. Při kombinaci volané_číslo*1 se hovor vytočí, ale s číslem SIM nikoliv linky. Sdílení linky mám v účtu povoleno. Děkuji
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Volání přes jinou linku

Příspěvek od Pitomec »

Asi to máš povolené nějak špatně, protože mně to funguje normálně.
Obrázek
Vavrik
Příspěvky: 11
Registrován: pon 06. led 2014 14:46:25

Re: Volání přes jinou linku

Příspěvek od Vavrik »

Mám zaškrtlou identifikaci linky v nastavení viz. obrázek. Je potřeba ještě něco jiného nastavit?
odorik.jpg
odorik.jpg (95.02 KiB) Zobrazeno 9429 x
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Volání přes jinou linku

Příspěvek od Pitomec »

Jestli ti jde o to, aby jsi ze svého nomadického čísla (tedy z linky, na které je nomadické číslo) volal s identifikací mobilního čísla, tak ono nastavení musíš provést u linky mobilního čísla. Tam nastavíš, aby tuto identifikaci přebírala právě linka s nomadickým číslem. Ty to zjevně nastavuješ opačně, tj. že z mobilu můžeš volat s identifikací nomáda.
Obrázek
Vavrik
Příspěvky: 11
Registrován: pon 06. led 2014 14:46:25

Re: Volání přes jinou linku

Příspěvek od Vavrik »

No jde mi o to, abych mohl volat z mobilu s identifikací nomadického čísla.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Volání přes jinou linku

Příspěvek od Pitomec »

Pak musí být krpa v tom mobilním telefonu, že to neumí. Jenom tak zkusmo dej za volaným číslem *0 (tím se aktivuje callback - zpětné volání) a jestli nepůjde ani toto, tak je to jasný. A naopak - jestli to půjde v pohodě a stále nefunguje ta identifikace s *1 za volaným číslem, tak kontaktovat Odorik, aby to prověřil přímo u sebe.
Obrázek
doktor
Příspěvky: 11
Registrován: úte 23. dub 2013 23:58:20

Re: Volání přes jinou linku

Příspěvek od doktor »

Mám Grandstream GWX4004 a dialplan jsem nastavil podle http://www.odorik.cz/w/grandstream_ht701.
{ 00x+ | *x+ | **x+ | 1x+ | [2-9]xxxxxxxx | x+ | xx.*x. | ** | **# }

Volání přes jinou linku nefunguje, zobrazí se původní číslo.

Zkoušel jsem to nějak upravit http://www.odorik.cz/w/volani_pres_jinou_linku, ale potom nešlo volat vůbec :?

Pokud by byl problém ve starém firmware, nevím jak to aktualizovat. Automatický upgrade nic nedělá a možnost nahrání .bin souboru tam není.
Nové verze možnost nahrání .bin souboru mají, asi jako vtip :lol:
Odpovědět