Volání přes jinou linku

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Odpovědět
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

Re: Volání přes jinou linku

Příspěvek od GeBu »

Nemohli byste, prosím, upravit dialplan pro "Automatické nastavení zařízení Linksys/Cisco": https://www.odorik.cz/ucet/nastaveni_volani.html
kovik píše:jeste jsem musel tu novou cast diaplanu xx.*xx. dat na zacatek, jinak mi to sezralo jine pravidlo a poslalo pouze XXXXXXXXX. Pozor na to.
Jakub
Příspěvky: 51
Registrován: pát 23. lis 2012 11:29:49

Re: Volání přes jinou linku

Příspěvek od Jakub »

Bylo by mozne implementovat "volani pres jinou linku" take do paralelniho vyzvaneni? Mam na mysli chovani ve smyslu "paralelni vyzvaneni na 608123456*1" bude vyzvanet na 608123456 ale jako caller id zobrazi CID linky "1" nezavisle na cisle volajiciho. Prikladem prakticnosti je moznost emulovat volani z hlavni linky (1) nezavisle na zdroji z ktereho hovor pochazi (napr. zapujceny mobil, pracovni pevna, apod.).
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

Re: Volání přes jinou linku

Příspěvek od GeBu »

Osobně tomu požadavku tedy kde přesně by se použil úplně nerozumím.
Jakub
Příspěvky: 51
Registrován: pát 23. lis 2012 11:29:49

Re: Volání přes jinou linku

Příspěvek od Jakub »

Nemyslím si že je to nějak zvlášť obskurní požadavek. Například ve spojení s dnešní OdorAK aplikací je to určité praktické, zvlášť pokud by autor přidal možnost automaticky připojovat koncovku za volané číslo. Pak se tímto způsobem dá imitovat volba caller id jiných linek podobně jako to je možné na Odorik SIM. A pokud se člověk pohybuje v zahraničí nebo do zahraničí volá je nutná lepší kontrola nad zobrazeným číslem při hovoru, ať už z důvodu jistoty ohledně zobrazeného čísla nebo proto aby lidé vůbec kdy volali zpět.
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

Re: Volání přes jinou linku

Příspěvek od GeBu »

Neříkám, že je to obskurní. Já prostě nechápu tu konkrétní situaci, kdy to použít. Je tím myšleno toto použití? http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?p=13394#p13394, což samozřejmě trochu obskurní je :).
Pro běžné použití paralelního vyzvánění tj. přesměrování hovoru na svůj jiný telefon je důležité vidět, kdo volá.
vlk
Příspěvky: 179
Registrován: ned 29. pro 2013 19:04:40

Re: Volání přes jinou linku + skype

Příspěvek od vlk »

Zdravím, právě jsem objevil funkci volání přes jinou linku. Díky za ni. Už jsem si ji nastavil na SIP telefonu.

Pak jsem ji vyzkoušel přes skype, bohužel tam hvězdičkovou konvenkci Odorik ignoruje. Zkoušel jsem jak zadat číslo přes chat, tak během hovoru z číselníku a to jak krátké číslo, tak celé číslo linky
Je možné zprovoznit hvězdičkovou konvenkci i přes skype? Tedy mít možnost volat 777 123456*3?
U SIPu si klidně nastavím všech 6 linek, u skypu umím jen jednu.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Volání přes jinou linku + skype

Příspěvek od xsouku04 »

vlk píše:Zdravím, právě jsem objevil funkci volání přes jinou linku. Díky za ni. Už jsem si ji nastavil na SIP telefonu.

Pak jsem ji vyzkoušel přes skype, bohužel tam hvězdičkovou konvenkci Odorik ignoruje. Zkoušel jsem jak zadat číslo přes chat, tak během hovoru z číselníku a to jak krátké číslo, tak celé číslo linky
Je možné zprovoznit hvězdičkovou konvenkci i přes skype? Tedy mít možnost volat 777 123456*3?
U SIPu si klidně nastavím všech 6 linek, u skypu umím jen jednu.
Pokud chcete volat ze skypu přes jinou linku, použijte zpětné volání na našem webu.
Jako "číslo od" nastavíte Vaše skype jméno a "číslo kam" nastavíte, s kým chcete zrovna volat.
A to celé provedete na té lince, jejíž callerid chcete použít.
vlk
Příspěvky: 179
Registrován: ned 29. pro 2013 19:04:40

Re: Volání přes jinou linku + skype

Příspěvek od vlk »

xsouku04 píše:
vlk píše:Zdravím, právě jsem objevil funkci volání přes jinou linku. Díky za ni. Už jsem si ji nastavil na SIP telefonu.

Pak jsem ji vyzkoušel přes skype, bohužel tam hvězdičkovou konvenkci Odorik ignoruje. Zkoušel jsem jak zadat číslo přes chat, tak během hovoru z číselníku a to jak krátké číslo, tak celé číslo linky
Je možné zprovoznit hvězdičkovou konvenkci i přes skype? Tedy mít možnost volat 777 123456*3?
U SIPu si klidně nastavím všech 6 linek, u skypu umím jen jednu.
Pokud chcete volat ze skypu přes jinou linku, použijte zpětné volání na našem webu.
Jako číslo od nastavíte vaše skype jméno a číslo kam nastavíte s kým chcete zrovna volat.
A to celé provedete na té lince, jejíž callerid chcete použít.
Díky za workaround, nenapadl mě. I když toto řešení nelze použít pro, kterým nechci sdělit PIN. No ale mohu jim nastavit přednastavené call backy, takže aspon tak.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Volání přes jinou linku

Příspěvek od xsouku04 »

Zjistil jsem, že námi dodávaný adaptér Grandstream HT701 při vytočení čísla např. ve tvaru 608424631*5 pošle do ústředny jen číslo bez *5 . Tedy nelze tohle použít.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Volání přes jinou linku

Příspěvek od Pitomec »

Když už jsme u těch Grandstreamů - funguje někomu ta volba s hvězdičkou na konci? Já to zkoušel jak u GXP1400, tak u GXP280 a GXP1160 a nic. Hovor se nepodaří spojit.
Obrázek
Odpovědět