Volání přes jinou linku

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Odpovědět
lifdo69
Příspěvky: 153
Registrován: úte 28. kvě 2013 11:55:12
Bydliště: Jižní Morava

Re: Volání přes jinou linku

Příspěvek od lifdo69 »

xsouku04 píše:Zjistil jsem, že námi dodávaný adaptér Grandstream HT701 při vytočení čísla např. ve tvaru 608424631*5 pošle do ústředny jen jen číslo bez *5 . Tedy nelze tohle použít.
V brzké době budu pořizovat Grandstream HandyTone 702, dá se ta fce nějak nastavit aby to fungovalo?
Uživatelský avatar
TKlf
Příspěvky: 117
Registrován: ned 16. pro 2012 1:05:17

Re: Volání přes jinou linku

Příspěvek od TKlf »

Pitomec píše:Když už jsme u těch Grandstreamů - funguje někomu ta volba s hvězdičkou na konci? Já to zkoušel jak u GXP1400, tak u GXP280 a GXP1160 a nic. Hovor se nepodaří spojit.
Ano mě to s hvězdičkou na konci a pořadovým číslem linky na GXP2010 funguje, moc to ale na tomto stroji nepoužívám, protože potřebné linky mám na něm nastavené. Teď sem to ještě jednou ověřil a funguje.

Z mobilu ...
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Volání přes jinou linku

Příspěvek od xsouku04 »

Pitomec píše:Když už jsme u těch Grandstreamů - funguje někomu ta volba s hvězdičkou na konci? Já to zkoušel jak u GXP1400, tak u GXP280 a GXP1160 a nic. Hovor se nepodaří spojit.
Další věc co to může blokovat kromě chyby firmware teleofnu je dial plan. A to platí obecně i pro Linksys/Cisco.
V dalplanu prostě musíte povolit výtačení něčehe jako xxxx.*x.
Můj problém z HT701 byl ale v tom, že to sice vytáčelo, ale *X. na konci to prostě odstranilo a na ústřednu neposlalo.
Pokud tedy nejde volat vůbec, bude to nejspíš nastavením dialplanu.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Volání přes jinou linku

Příspěvek od Pitomec »

Příležitostně to zkusím - zatím jsem rád, že ty Grandstreamy (hlavně ten 1160, který zase nedávno vyzváněl jak se mu zamanulo, než jsem změnil port a přestalo to) fungují a neodhlašují se :-)
Obrázek
lifdo69
Příspěvky: 153
Registrován: úte 28. kvě 2013 11:55:12
Bydliště: Jižní Morava

Re: Volání přes jinou linku

Příspěvek od lifdo69 »

xsouku04 píše:
Pitomec píše:Když už jsme u těch Grandstreamů - funguje někomu ta volba s hvězdičkou na konci? Já to zkoušel jak u GXP1400, tak u GXP280 a GXP1160 a nic. Hovor se nepodaří spojit.
Další věc co to může blokovat kromě chyby firmware teleofnu je dial plan. A to platí obecně i pro Linksys/Cisco.
V dalplanu prostě musíte povolit výtačení něčehe jako xxxx.*x.
Můj problém z HT701 byl ale v tom, že to sice vytáčelo, ale *X. na konci to prostě odstranilo a na ústřednu neposlalo.
Pokud tedy nejde volat vůbec, bude to nejspíš nastavením dialplanu.
Bylo by teda možné zadávat číslo v tom tvaru číslo*2 do rychlých kontaktů? Nebo jak jinak by se to dalo vyřešit, bez užití zpětného voláním při hovoru z linky na které chci ale užít identitu další linky. CLIP ne, lince musí zůstat původní číslo.
lifdo69
Příspěvky: 153
Registrován: úte 28. kvě 2013 11:55:12
Bydliště: Jižní Morava

Re: Volání přes jinou linku

Příspěvek od lifdo69 »

Samostatná linka kde je clip, dát aby vyzváněla na ustřednu, v nastavení nastavit abych nezadával pin z čísla ze kterého na tu linku budu volat a je to, zavolám, spojí mě to na ustřednu a zadám číslo nebo rychlý kontakt, a clip je to číslo keré je pověšené na lince na kterou sem volal. Chci volat kontakt 50, linka kde je klip je 2, zadám 2, ozve se ustředna, zadám 50 a volám na kontakt s číslem které je na té lince.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Volání přes jinou linku

Příspěvek od xsouku04 »

lifdo69 píše:Samostatná linka kde je clip, dát aby vyzváněla na ustřednu, v nastavení nastavit abych nezadával pin z čísla ze kterého na tu linku budu volat a je to, zavolám, spojí mě to na ustřednu a zadám číslo nebo rychlý kontakt, a clip je to číslo keré je pověšené na lince na kterou sem volal. Chci volat kontakt 50, linka kde je klip je 2, zadám 2, ozve se ustředna, zadám 50 a volám na kontakt s číslem které je na té lince.
Asi by to někdo nemusel chápat, tak se to pokusím popsat ještě jinak.
Změna clipu lze docílit dvěma různými způsoby.
Tím suffixem *1,*2 a pod.

Jestli je tohle možné zadat do rychlých kontaktů nevím, je třeba to vyzkoušet.

Nebo tím, že zavolám na *8223004 a případně pak zadám pin té linky jejíž CLIP chci využít.
To zadávání pinu si mohu ušetřit, pokud si číslo z kterého volám přidám mezi čísla, kde z kterých není třeba zadávat PIN. Tedy je to pak i celkem pohodlný alternativní způsob.
lifdo69
Příspěvky: 153
Registrován: úte 28. kvě 2013 11:55:12
Bydliště: Jižní Morava

Re: Volání přes jinou linku

Příspěvek od lifdo69 »

Při pokusu zadat číslo do rychlých kontaktů vyhodí hlášku "Vámi zadané číslo je ve špatném tvaru." Když zadám s *2 třeba...
alfi
Příspěvky: 721
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Volání přes jinou linku

Příspěvek od alfi »

Dobrý den,

mám jeden dotaz na Odorik - má tahle volba čísla odchozí linky fungovat i při volání přímo z Odorik SIM? podle mě to ještě nedávno fungovalo, ale teď se vždycky použije původní číslo (viz např. call id 82212287). je to chyba a nebo záměr?

díky
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Volání přes jinou linku

Příspěvek od Pitomec »

Ze SIM to nefunguje, z VoIP ano.
Obrázek
Odpovědět