Volání přes jinou linku

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
kovik
Příspěvky: 505
Registrován: stř 16. lis 2011 11:07:52

Re: Volání přes jinou linku

Příspěvek od kovik »

Zdravim,
vecer jsem to opravil.
Diky za nahlaseni.
alfi
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Volání přes jinou linku

Příspěvek od alfi »

skvělé, díky. už jsem si začínal myslet, že mě šálí paměť :-) na druhou stranu to nefunguje už nějaký ten pátek, tedy to uživatelům asi moc nechybí (kromě toho, že to volající nepozná, že volá ze špatného čísla..)

pro používání se 2-3 SIM (bez dual-SIM telefonu) je to výborná funkce. teď jsem na androidu ještě objevil aplikaci "prefixer", která umí upravovat volaná čísla podle různých pravidel, tedy stačí čísla roztřídit do skupin a zbytek už zařídí automat :-)
mobilemanic
Příspěvky: 486
Registrován: čtv 10. říj 2013 10:20:15

Re: Volání přes jinou linku

Příspěvek od mobilemanic »

Sakryš, já na to spoléhal a teď koukám, že jsem asi volal z blbého čísla. Naštěstí to asi nebylo mockrát, ale občas to použiju.
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

Re: Volání přes jinou linku

Příspěvek od GeBu »

Zdravím,
nějaký posun s citovaným?
Nakonec Odorik používám jinak než jsem psal v nějakém předchozím příspěvku. Neřekl jsem manželce, aby za každým číslem zadávala volbu linky např. *2, ale výchozí nastavení je její mobilní CLIP a tak ona nic neřeší. Když volám já, tak si volím linku se svojím CLIPem případně s číslem v pevné síti.
Problém je, že "svoje" čísla (např. servis auta, kam manželka nevolá nikdy) tím pádem musím volit ručně, protože je není možné je mít uložené v "rychlých kontaktech".
lifdo69 píše:Při pokusu zadat číslo do rychlých kontaktů vyhodí hlášku "Vámi zadané číslo je ve špatném tvaru." Když zadám s *2 třeba...
utx
Příspěvky: 123
Registrován: pon 27. kvě 2013 23:10:42

Re: Volání přes jinou linku

Příspěvek od utx »

Napadlo mne ještě drobné rozšíření této funkce o suffix *0. Ten by pro daný hovor (z nomadického čísla) jednorázově vypnul identifikaci mobilním CLIP (a daný hovor by se identifikoval nomadickým číslem).

(Otázka je, zda pak povolit i věci jako třeba suffix *01 případně *1*0: Přeber identifikaci linky č. 1, ale jednorázově vypni nastavený CLIP.)
mobilemanic
Příspěvky: 486
Registrován: čtv 10. říj 2013 10:20:15

Re: Volání přes jinou linku

Příspěvek od mobilemanic »

utx: *0 je obsazené pro vyvolání callbacku
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Volání přes jinou linku

Příspěvek od Pitomec »

U linky pro SIM má vyvolání callbacku význam, ale u nomadického čísla?
Obrázek
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

Re: Volání přes jinou linku

Příspěvek od GeBu »

Mohli byste, prosím, příslušným způsobem upravit tu wiki - dneska jsem se s tím trochu natrápil.
kovik píše:Zdravim,
takovy hovor jsme neobdrzeli, zrejme bude potreba upravit dialplan, nejak tak http://www.odorik.cz/w/volani_pres_jinou_linku.

Testoval jsem to a funguje mi to, jak XXXXXXXXX*XXXXX tak XXXXXXXXX*X, jeste jsem musel tu novou cast diaplanu xx.*xx. dat na zacatek, jinak mi to sezralo jine pravidlo a poslalo pouze XXXXXXXXX. Pozor na to.
vce
Příspěvky: 29
Registrován: čtv 13. lis 2014 18:28:12

Re: Volání přes jinou linku

Příspěvek od vce »

Hezký den, zkoušel jsem dnes (poprvé) použít funkci sdílení identifikace linky. Ale ať dělám, co dělám, příjemce stále dostává jako volajícího číslo linky VOIP, ze které skutečně hovor vytáčím, i když za volaným číslem připojuji *2 . Asi jsem něco z návodu špatně pochopil nebo něco špatně nastavil. Dialplan na VOIP mám ale v pořádku (xx.*xx.). Dá se zjistit příčina neúspěchu při využití této funkce z ID hovoru - např. 105046514 ? Učinil jsem předtím více různých pokusů se stejným výsledkem.
Uživatelský avatar
TKlf
Příspěvky: 117
Registrován: ned 16. pro 2012 1:05:17

Re: Volání přes jinou linku

Příspěvek od TKlf »

Jen rychlý nápad, ve svém úctu jste si to sdílení linky povolil? Ve vašem popisu to nevidím napsané.

Odesláno z mého T9 pomocí Tapatalk
Odpovědět