Nejde volat z Mobil.cz na předvolbu 910

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Odpovědět
erman
Příspěvky: 4
Registrován: úte 04. čer 2013 10:18:51

Nejde volat z Mobil.cz na předvolbu 910

Příspěvek od erman »

Zdravím, ze sítě Mobil.cz není možné volat do sítí 910. Hlásí, že volané číslo neexistuje.
Mobil.cz o této skutečnosti ví již minimálně 3 dny, ale problém stále není vyřešen. Vzhledem k tomu, že svádí problém na cílovou síť, v tomto případě Odorik, rád bych znal reakci společnosti miniTEL, abych měl něco v ruce při dalším řešení problému s Mobil.cz, který mi odmítá vrátit poplatek za spojení s operátorem, i když mi předtím na FB potvrdili, že mi poplatek bude v tomto případě vrácen (nejde o dvacku, jde o princip), případně s ČTÚ, na který jsem již též zaslal podnět (kvůli blokování, ne kvůli 20Kč ;) ).

Díky
Naposledy upravil(a) erman dne stř 05. čer 2013 8:24:38, celkem upraveno 3 x.
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Nejde volat z Mobil.cz na předvolbu 910

Příspěvek od ViR »

Z T-mobile není problém, čili s vysokou pravděpodobností je problém u Mobil.CZ
Uživatelský avatar
Largon
Příspěvky: 448
Registrován: pon 07. lis 2011 10:14:09

Re: Nejde volat z Mobil.cz na předvolbu 910

Příspěvek od Largon »

Dobrý den,
kolega na to přišel už minulý týden a s Mobil.cz to řešil. Dnes ráno jsme to urgovali, protože stav "prověříme to a ozveme se zpět" trval již poměrně dlouho. A bylo nám řečeno to samé, co Vám.

Hovor k nám vůbec nedorazí, snažíme se momentálně zjistit, jak to vypadá u tranzitních operátorů.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde volat z Mobil.cz na předvolbu 910

Příspěvek od xsouku04 »

Hlášení poruch na mobil.cz je 738 333 333, pokud nevoláte ze simkarty mobil.cz (což nedoporučuji stojí to 20 Kč, které odmítají vracet i v případě, že je problém u nich nebo jejich tranzitního operátora), stojí to jako běžný hovor na mobil.

I pokud vzniká chyba někde po cestě, myslím že právě k tomu je hlášení poruch a mělo by se to prošťouchnout směrem od toho, kdo volá. Protože jedině tak se dá dohledat, kde se hovor zasekne.

Update: Tak jsem to znovu nahlásil a zněl jsem poněkud neodbytněji. Argument, my to neblokujeme, prostě nestačí, chybu na tranzitu je třeba prověřovat ze strany, z které se volá .... Protože my nic nenajdeme ...
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: Nejde volat z Mobil.cz na předvolbu 910

Příspěvek od Kabek »

A už je to tady! Pomalu se začne oddělovat zrno od plev!

Moc mně to připomíná dobu, kdy začali "operovat" v síti pevných linek noví provozovatelé, kteří samozřejmě museli jít po přístupové síti tehdejšího telecomu (dnes O2). Vše bylo bez problémů, až do doby první poruchy. Pak si nás přehazovali jak horký brambor... Nahlásili jsme poruchu na ohlašovnu poruch toho nového operátora, tam nás odkázali na poruchy telecomu (prý to je jejich vedení...). Oni zase, že ne, že nejsme "jejich", že si musíme nahlásit - zajistit opravu u svého operátora. Za chvíli člověk provolal spoustu peněz, neb ne vždy volané číslo bylo bezplatné. No, dopadlo to tak, že po čase jsme se s pevnou vrátili zpět k O2..... (Tuším, že se tenkrát jednalo o fi Novera nebo GTS Novera, už nevím)

Je dobře, že sem lidé píší své zkušenosti. Alespoň se má člověk dle čeho rozhodovat. Ne dle jejich lživých reklam a keců...

Díky všem za tyto informace!
Stepijana
Příspěvky: 58
Registrován: sob 24. lis 2012 10:40:01

Re: Nejde volat z Mobil.cz na předvolbu 910

Příspěvek od Stepijana »

Sám za sebe. Každodenně používám telefon s předvolbou 910. Pokud pominu volání při špatných parametrech wifi sítě, tak jsem dosud neměl ani já ani ostatní problém. Směrem na toto číslo mi volali z čísla bleskmobilu a také mi posílali zprávu SMS včera (3.6.) a vše bez problémů. Takže u Odorika asi problém není.
paty07
Příspěvky: 217
Registrován: úte 27. lis 2012 17:55:22

Re: Nejde volat z Mobil.cz na předvolbu 910

Příspěvek od paty07 »

Dobře, že jim zavolal sám pan Soukup, protože na něj nemůžou hodit problém přijímajícího operátora. Operátorku odpálí, že on jako přijímající operátor nezaznamenal pokus dovolat se (či jak to napsat :) )
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde volat z Mobil.cz na předvolbu 910

Příspěvek od xsouku04 »

Tak mi volali z mobil.cz, že prý to už funguje. Zkoušel jsem a opravdu.
Když jsem ale žádal vrácení 20 Kč, paní se z toho nějak zacyklila ,jako kdyby to nikdy nedělala :)
A prý ostatní si o vrácení musí požádat sami. Jak ale mají požádat? Vy jim prostě seberete dalších dvacet korun za další hovor ? Pak by museli žádat rovnou o vrácení 40 Kč.
Vypadá, jako kdyby jejich telefonistky byly na školení v O2 :) Co všechno si dovedou vymyslet, proč to nejde je fakt zajímavé. :) Např.: "Poplatek Vám nemůžu vrátit, protože možná to číslo bylo blokováno ....". "Ale vždyť jste to právě opravili !"
Nakonec slíbila, že alespoň našemu testovacímu číslu 20 Kč vrátí.
Asi bych Vám doporučil si zavolat z Odorik.cz na číslo výše, jinak riskujete dalších 20 Kč pryč a nic vráceného :)
paty07
Příspěvky: 217
Registrován: úte 27. lis 2012 17:55:22

Re: Nejde volat z Mobil.cz na předvolbu 910

Příspěvek od paty07 »

Koukám, že nízkonákladoví virtuálové hrabou peníze, kde se dá. Jediný, kdo se zatím nebránil je Blesk, který může brát jinde. Tedy alespoň jsem to nezaznamenal.
Odpovědět