Odesílaní SMS přes API.

Zkušenosti a potíže s odesíláním sms z webu Odorik.cz nebo přes API.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Odesílaní SMS přes API.

Příspěvek od xsouku04 »

Largon píše:Dobrý den,
bohužel nemáme jak ovlivnit, co nastaví jako odesílatele zprávy operátor, v jehož síti je SIM karta příjemce. V ČR modifikuje odesílatele zprávy Vodafone a T-Mobile, O2 se (zatím) chová korektně.
Není to úplně přesně T-mobile a vodafone občas sms úmyslně zahazují v případě, že se jim jako odeslatel jeví české číslo (oni si odesílání přes web nepřejí, chtějí aby se odesílalo ze simkarty), a proto někdo po cestě změní identifikaci tak, aby to nedělali.
lukas907
Příspěvky: 1
Registrován: úte 11. čer 2013 23:33:23

Re: Odesílaní SMS přes API.

Příspěvek od lukas907 »

Dobrý den,
pozoruji to samé chování, ale jen od určitého času (cca 2-3 měsíce dozadu). Předtím, když jsem dal jako odesílatele sms moje GSM číslo (00420739xxx, Tmobile), byla tahle zpráva příjemci doručena pod tímto číslem (a ne jako "InfoSMS"). Teď je jedno jestli sms posílám do Irska, Slovenska nebo někomu v ČR .. všem sms dorazí od InfoSms .. přišel jsem nato po tom, co mi lidi přestali odepisovat :?
Můžeme s tím něco dělat? Sepsat petici, nebo nevím .. Jak jsem si pročetl fórum, tak bychom si asi měli stěžovat my, spotřebitelé, ale předpokládám, že bez Vás, jako operátora, daleko nezajdem..
Grinda
Příspěvky: 8
Registrován: stř 16. led 2013 10:12:57

Re: Odesílaní SMS přes API.

Příspěvek od Grinda »

Dobry den. Omlouvam se, jestli pisi do spatneho vlakna. Mam Asha 303, pri odesilani SMS pres Odorik.jar dostavam "rror gateway_failed" (ano, bez toho "ecka" na zacatku) bez ohledu na to, zda posilam pres WiFi nebo 3G. SMS pri tom neni odeslana. Prosim o radu.
Uživatelský avatar
Largon
Příspěvky: 448
Registrován: pon 07. lis 2011 10:14:09

Re: Odesílaní SMS přes API.

Příspěvek od Largon »

Grinda píše:Dobry den. Omlouvam se, jestli pisi do spatneho vlakna. Mam Asha 303, pri odesilani SMS pres Odorik.jar dostavam "rror gateway_failed" (ano, bez toho "ecka" na zacatku) bez ohledu na to, zda posilam pres WiFi nebo 3G. SMS pri tom neni odeslana. Prosim o radu.
Dobrý den, nejlépe to asi řešit emailem a napsat kdy a kam jste se snažil psát, aby se to dalo podle něčeho dohledat.
Grinda
Příspěvky: 8
Registrován: stř 16. led 2013 10:12:57

Re: Odesílaní SMS přes API.

Příspěvek od Grinda »

Kterou adresu bude lepsi pouzit?
Uživatelský avatar
Largon
Příspěvky: 448
Registrován: pon 07. lis 2011 10:14:09

Re: Odesílaní SMS přes API.

Příspěvek od Largon »

Univerzalní je kontakt(at)odorik.cz. Nebo můžete rovnou mně na karas(at)odorik.cz.
Grinda
Příspěvky: 8
Registrován: stř 16. led 2013 10:12:57

Re: Odesílaní SMS přes API.

Příspěvek od Grinda »

Dekuji.
raduz
Příspěvky: 16
Registrován: stř 31. črc 2013 10:23:49

Re: Odesílaní SMS přes API.

Příspěvek od raduz »

xsouku04 píše:T-mobile a vodafone občas sms úmyslně zahazují v případě, že se jim jako odeslatel jeví české číslo (oni si odesílání přes web nepřejí, chtějí aby se odesílalo ze simkarty), a proto někdo po cestě změní identifikaci tak, aby to nedělali.
Dovolil bych si oprášit toto téma a zejména by mě zajímalo pokud by se mohl vyjádřit někdo z Odorika:
Změní se něco v této souvislosti v momentě, kdy bude číslo odesílatele u vás coby MVNO a pošle se sms přes vaší placenou bránu nebo API? Tzn. SMS by nešla ze SIM ale z vaší brány, přičemž ale mobilní číslo odesílatele bude u vás?

Můžete trochu přiblížit, jakým způsobem funguje odesílání SMS a kdo tedy po cestě mění odesílatele? To jsou nějací sms operátoři před které to posíláte? Já měl právě pocit, že to mění MNO pouze u "svých" čísel jelikož si nepřeje, aby sms posílalo dané číslo jinak, než přes jeho SIMkartu za příslušný peníz? Testoval jsem v poslední době dost sms bran právě mj. pro firemní účely, ale zkušenosti se zachováním odesílatele jsou v hodně případech podobné, sepisoval jsem tady
http://www.telefonujeme.cz/about8372.html
A právě doufám, že s MVNO by se toto třeba mohlo zlepšit, když číslo odesílatele bude u MVNO, ale nevím jak to funguje a jestli s tím máte nějaké nové poznatky na základě fungování v posledních dnech?
Odpovědět