Odorik virtuálním mobilním operátorem

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Odpovědět
Uživatelský avatar
enigmatic
Příspěvky: 194
Registrován: stř 31. říj 2012 13:29:52

Re: Odorik virtuálním mobilním operátorem

Příspěvek od enigmatic »

Zedna píše:
enigmatic píše: Připojení na skok u Vodafone v rámci předplacenky pořád funguje s cenou 0,06 Kč / kB. V EU to bylo s cenou 0,04 Kč / 2-3 kB což bylo na dovolené velice příjemným překvapením. Pokud bude připojení na skok fungovat i u nulového tarifu na míru tak to bude dokonalé.
60Kc/1MB ti pripada jako dokonale?!?
Bezna cena je 1Kc/1MB

Jedine ze by se to pouzivalo JEN na callback a nic jineho, pak by to bylo skutecne zajimave.
Ale jako obecne pouzitelna data v mobilu je to zlodejina na ntou, ba primo lichva.

EDIT:
Na Androidu by to i pro ten callback bylo nepouzitelne, protoze pri kazdem pripojeni se stejne Android a ruzne aplikace pokuseji o ruzne aktualizace/synchronizace apod., takze ve vysledku by tech dat bylo urcite hodne a pri te lichvarske cene by to nakonec vyslo hodne draho.
Samozřejmě, že to mám pouze a jen na callback.
EDIT:
Telefon s Androidem bych nebral ani jako dárek.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Odorik virtuálním mobilním operátorem

Příspěvek od Pitomec »

GeBu píše:Já mám rámcovku, kde mám 100 MiB za 49 Kč, ale zatím jsem to nepoužíval, protože i doma i v práci mám internet a mám obyčejný mobil. Po cestě do/z práce si raději čtu časopisy.
Pitomec píše:Nesežere to skoro nic, ale pořád je problém, že musíš platit ten měsíční datový balíček.
Není to špatná cena, ale už se jedná zase o paušál, takže pro účely jenom callbacku je to defacto luxus.
enigmatic píše:
Pitomec píše:Nesežere to skoro nic, ale pořád je problém, že musíš platit ten měsíční datový balíček. Ty tam jsou doby, kdy měl VF základní připojení účtované po kB, což by na callback bylo ideální. Dneska už si darebáci berou min. připojení na den za dvacku, což je o ničem.
Připojení na skok u Vodafone v rámci předplacenky pořád funguje s cenou 0,06 Kč / kB. V EU to bylo s cenou 0,04 Kč / 2-3 kB což bylo na dovolené velice příjemným překvapením. Pokud bude připojení na skok fungovat i u nulového tarifu na míru tak to bude dokonalé.
Máš pravdu! VF to ale mazaně schoval a navíc defaultně nastavil jako připojení na den.
Přílohy
vodafone.jpg
vodafone.jpg (80.14 KiB) Zobrazeno 14148 x
Obrázek
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

Re: Odorik virtuálním mobilním operátorem

Příspěvek od GeBu »

Pitomec píše:
GeBu píše:Já mám rámcovku, kde mám 100 MiB za 49 Kč, ale zatím jsem to nepoužíval, protože i doma i v práci mám internet a mám obyčejný mobil. Po cestě do/z práce si raději čtu časopisy.
Není to špatná cena, ale už se jedná zase o paušál, takže pro účely jenom callbacku je to defacto luxus.
Souhlas. Kdybych měl mobil s VoIP klietem nebo Androidem, tak by to smysl mělo. Včera jsme na kamarádově mobilu s tímto tarifem zkoušeli CSIPSimple a funguje pěkně.
Na lození na net mimo domov, to zatím nepotřebuji. To raději čtu časopisy nebo knížku.
Iwo
Příspěvky: 36
Registrován: pát 24. kvě 2013 0:52:03

Re: Odorik virtuálním mobilním operátorem

Příspěvek od Iwo »

Zedna:
Zatim mi vychazi jako zajimave nabidky BleskMobil, RelaxMobil.
Prosim poradte dalsi ...
No ja myslel taky, ze uz Odorik dneska s necim vyleze, ale nic, dal uz necekam. (Teda vylez, ta cena za IP na mobil 0,59/min. je krasna.) Vidim to teda tak, ze prejdu s mobilem, kterej mam u T-Mobile, kredit uz je nastesti jenom 50Kc, takze pristi tyden bude konecna. Vidim to na jednoho z trojice Bleskmobil, Relaxmobil a Ha-loo. Zatim jsem to pocital jenom z hlavy a nezapocital jsem pripadne vstupni a vystupni poplatky, ale vychazi mi to na Bleskmobil, no o vikendu to spocitam poradne a uvidim co vyjde.

Jinak mam v teto souvislosti dotaz, driv jsem pouzival Voocall a volal s tim pres 3G T-Mobilu, volat slo ale jen znamym a rodicum, protoze si obcas stezovali, ze me ztraci, proste hovor nebyl uplne komfortni, nicmene domluvit se slo. Pocitam ze s Odorikem to bude stejne (ja ho v soucasnosti pouzivam jako domaci telefon, takze tam zadne 3G nepraktikuju). Uvaha je vzhledem k te super fajnove cene takova, ze by se vyplatil i nejakej ten hovor pres 3G samozrejme hlavne kdybych sel do Bleskmobilu. A prave v teto souvislosti dotaz, jak je na tom sit O2 s propojovanim hovoru pres IP telefonii, nebrani tomu na routerech, ze by zakazovali porty nebo neco tak? Co kvalita spojeni? (Proste jsem mel dosud data jen u nepouzitelneho Vodafone a pak u T-Mobile, kde to jakztakz slo, O2 neznam vubec, kdyz by to nejaky znalec srovnal, jake je 3G u O2 z hlediska IP telefonie?) Dik.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Odorik virtuálním mobilním operátorem

Příspěvek od xsouku04 »

Zde jsou slíbené ceny, detaily budou upřesněny během zítřka.
Přílohy
Pripravujeme.png
Pripravujeme.png (98.71 KiB) Zobrazeno 14592 x
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Odorik virtuálním mobilním operátorem

Příspěvek od Pitomec »

Iwo píše:Zedna:
Zatim mi vychazi jako zajimave nabidky BleskMobil, RelaxMobil.
Prosim poradte dalsi ...
No ja myslel taky, ze uz Odorik dneska s necim vyleze, ale nic, dal uz necekam. (Teda vylez, ta cena za IP na mobil 0,59/min. je krasna.) Vidim to teda tak, ze prejdu s mobilem, kterej mam u T-Mobile, kredit uz je nastesti jenom 50Kc, takze pristi tyden bude konecna. Vidim to na jednoho z trojice Bleskmobil, Relaxmobil a Ha-loo. Zatim jsem to pocital jenom z hlavy a nezapocital jsem pripadne vstupni a vystupni poplatky, ale vychazi mi to na Bleskmobil, no o vikendu to spocitam poradne a uvidim co vyjde.

Jinak mam v teto souvislosti dotaz, driv jsem pouzival Voocall a volal s tim pres 3G T-Mobilu, volat slo ale jen znamym a rodicum, protoze si obcas stezovali, ze me ztraci, proste hovor nebyl uplne komfortni, nicmene domluvit se slo. Pocitam ze s Odorikem to bude stejne (ja ho v soucasnosti pouzivam jako domaci telefon, takze tam zadne 3G nepraktikuju). Uvaha je vzhledem k te super fajnove cene takova, ze by se vyplatil i nejakej ten hovor pres 3G samozrejme hlavne kdybych sel do Bleskmobilu. A prave v teto souvislosti dotaz, jak je na tom sit O2 s propojovanim hovoru pres IP telefonii, nebrani tomu na routerech, ze by zakazovali porty nebo neco tak? Co kvalita spojeni? (Proste jsem mel dosud data jen u nepouzitelneho Vodafone a pak u T-Mobile, kde to jakztakz slo, O2 neznam vubec, kdyz by to nejaky znalec srovnal, jake je 3G u O2 z hlediska IP telefonie?) Dik.
VF je na data a VoIP volání úplně v pohodě (alespoň u mě) a pokud jde o O2, tak ti blokují IP telefonii při překročení měsíčního objemu zaplacených dat, kdy rychlost spadne na 200kbps a VoIP nefachá.
Obrázek
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Odorik virtuálním mobilním operátorem

Příspěvek od Pitomec »

xsouku04 píše:Zde jsou slíbené ceny, detaily budou upřesněny během zítřka.
To se dá, až půjdu do města k Stopkovi na pivo, tak se pro 2 karty stavím :D
Obrázek
Pedro-81cz

Re: Odorik virtuálním mobilním operátorem

Příspěvek od Pedro-81cz »

Nástřel hodnotím pozitivně. Počkám si na ofiko komplet informace na zítřek. ODORIK.cz vnímám pozitivně, v tuto chvíli díky snížení ceny v callbacku, už pokořil magickou hranici výhodného ČD tarifu 2, kde minuta vycházela na 1,27 Kč/min. po započtení slevy 75%.
Uživatelský avatar
Zedna
Příspěvky: 736
Registrován: stř 04. dub 2012 0:57:53

Re: Odorik virtuálním mobilním operátorem

Příspěvek od Zedna »

Nabidka Odoriku je dobra, bohuzel zitra prijde asi na radu to horsi:
zrejme vysoky poplatek za prenos cisla, uz avizovana nemoznost premium SMS a mozna i vysoka zaloha na roaming (tedy nemoznost roamingu) :-(

Zde je mala tabulka srovnani ceny za data v mobilu Odorik x Relax:
1. radek je mesicni spotreba dat v MB
2. a 3.radek je mesicni castka za pausal + data
(Odorik ma pausal 30Kc a 1Kc/1MB, Relax ma pausal 50Kc a 0.5Kc/1MB)

Kód: Vybrat vše

MB         0 10 20 30 40 50 60  70  80  90 100 150 200 300 500 1000
-------------------------------------------------------------------
Kc Relax  50 55 60 65 70 75 80  85  90  95 100 125 150 200 200  200
Kc Odorik 30 40 50 60 70 80 90 100 110 120 130 180 230 330 530 1030
Relax:
nikdy neutratíte více než 150,- Kč za měsíc. V okamžiku, kdy stáhnete
v daném měsíci data v hodnotě 150,- Kč, Vám přestáváme další data účtovat
a do konce měsíce stahujete zdarma.
Vzhledem k tomu, ze Relax nema poplatek za SIM ani prenos cisla (ma jen 300Kc za prenos cisla od nich jinam), tak zatim jako viteze vnimam spis Relax.

EDIT:
Nutno ale take uznat, ze Odorik ma uctovani 1+1, Relax 60+1 (toto ale nehraje roli pri vyuzivani callbacku)
a Odorik ma uctovani dat po 1kB, Relax po 100kB - to uz je rozdil
Naposledy upravil(a) Zedna dne úte 16. črc 2013 0:16:14, celkem upraveno 6 x.
Pedro-81cz

Re: Odorik virtuálním mobilním operátorem

Příspěvek od Pedro-81cz »

Nejdříve jsem zvažoval, že bych přenesl číslo do Odoriku z Ha-loo sítě, ale dle nabídky Odoriku bych si vzal nové číslo od nich. Pochopil jsem správně, že za 1 kredit na sim bude možné jej použít na všechny služby u Odoriku? A teď poměrně "hloupá" otázka - mám-li nyní účet u Odoriku na číslo, co mám u VF, které tam zůstane i nadále a vzal bych si novou simku od Odoriku, stávající účet zůstává a nebo se dá převést na nové číslo (účet)? Abych neměl 2 účty. Snažím se vše maximálně redukovat. ;)
Odpovědět