Padanie príchodzieho hovoru po zdvihnutí

Je špatně slyšet ? Lze to řešit !
Odpovědět
aiwan
Příspěvky: 98
Registrován: pát 12. črc 2013 0:16:11

Padanie príchodzieho hovoru po zdvihnutí

Příspěvek od aiwan »

Dobrý deň,
mám nasledujúci problém:

Pri volaní na SK geografické číslo +421*********, ktoré mám presmerované na Odorik, mi začne linka zvoniť, no akonáhle zdvihnem, tak spojenie spadne. (skúšal som volať aj z mobilu, aj z pevnej).

Padajúce volanie zdvíham softwarovo programom Jitsi a na analogovom telefone pripojenom k Routru Draytek Vigor 2700VGST.
Zaujímavé je, že ak volanie zdvihnem programom CSipSimple (Android) všetko funguje, nezavesí.

Opačným smerom, pri volaní z Odoriku tiež všetko funguje pri všetkých spôsoboch. Napadá vás niečo, čím to môže byť?

Všimol som si, že vo výpise volaní v Routri je pri volaní cez Odorika v smere IN (príchodzí hovor) pridávané k ID príchodzieho hovoru uri_**********). Ak sa pripojím bez presmerovania, priamo na sk VoIP operátora, ten "uri_" nepridáva a všetko funguje. Nemôže to byť tým?

Ďakujem za rady a návrhy. Ivan
aiwan
Příspěvky: 98
Registrován: pát 12. črc 2013 0:16:11

Re: Padanie príchodzieho hovoru po zdvihnutí

Příspěvek od aiwan »

Vyriešené: V Nastaveniach Odoriku som mal zapnutú funkciu "Vynucení SRTP pro příchozí hovory". SRTP komunikácia prešla len cez program CSipSimple. Ďakujem technikovi z Odoriku za rýchlu reakciu a vyriešenie problému :).
Odpovědět