Nastavení SIP účtu v Nimbuzz

Programy, které slouží k volání přes internet z počítače nebo chytrých mobilů.
Odpovědět
aleska

Nastavení SIP účtu v Nimbuzz

Příspěvek od aleska »

Ahoj,

v Nimbuzz nejsem schopen nastavit SIP účet, protože vůbec takovou položku v menu nemám (v Options/Settings/ nemůžu najít položku SIP providers). Verze Nimbuzzu je 3.2.0 rev 4573 (stahoval jsem ji z webu Nimbuzzu na Nokia E50).

Je problém v modelu telefonu nebo ve verzi SW nebo někde jinde?

Díky.

aleska
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavení SIP účtu v Nimbuzz

Příspěvek od xsouku04 »

Tak mne napadá, že by to mohla být kombinace. Prostě Nymbuz vydávat pro tento typ telefonu jen verzi bez podpory SIP.
Můžete někdo potvrdit že na jiným telefonu tuhle položku někdo máte?

Skype vám na E50 funguje? Pokud ano, mohla by to být náhražka, pokud ne, mohl by to být stejný důvod prostě třeba tento telefon nemá některé knihovny, které tyto programy používají pro přenos hlasu?

Zkoušel jsem najít výpis nějakého omezení na stránkách nimbuzz.com ale nic jsem nenašel. Ony ale tyto silně marketingové firmy mají značný problém se zveřejňováním informací o tom co v jaké verzi nejde.

Fring jde?
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Nastavení SIP účtu v Nimbuzz

Příspěvek od ViR »

xsouku04 píše:Tak mne napadá, že by to mohla být kombinace. Prostě Nymbuz vydávat pro tento typ telefonu jen verzi bez podpory SIP.
Stáhl jsem instalační soubory pro E50 a E 51 a zjistil, že verze pro E50 je asi o 500 kB menší. Zkusil jsem také verzi pro E50ku nainstalovat do E51čky. Běží, zdá se, bez problémů, ale opravdu je bez SIPu. Čili názor o jiné (byť číselně shodné) verzi SW v závislosti na telefonu tímto potvrzuji.

Jinak důvod jiného "instaláku" je patrně ten, že E50ka má Symbian 9.1 S60 3rd Edition čili nižší verzi než E51čka, která má Symbian 9.2 S60 3rd Edition, FP1.

Mohlo by být zajímavé, zkusit na tu E50ku nainstalovat padesátjedničkovou verzi, ale obávám se, že patrně nebude fungovat. Nešel by na E50ce MobiFlo communicator? (Je v OVI store zdarma.)
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavení SIP účtu v Nimbuzz

Příspěvek od xsouku04 »

Děkuji za vyjasnění, že by se dalo do e51 nahrát program určený pro E50 mne nenapadlo.

Koukám, na ten MobiFlo

http://store.ovi.com/content/26886

Vypadá to, že konečně existuje univerzální SIP klient pro všechny Symbian telefony.
Technicky tomu totiž nic nebrání, experimentovali jsme s tím před dvěma roky, ale nakonec zavrhli s tím že to není priorita.
Bylo zjevné, že tyto programy mají přístup ke kvalitním zabudovaným zvukovým filtrům včetně kodeku myslím i g729, ale jsou na to nějaké přesložitělé nepřehledné licence, které jsem ani nepochopil k čemu slouží. Pokud hru na licence nechci hrát, vznikají ozvěny a jiné problémy. Např. zvuk vychází ze zadního repráku a pod.

Výhoda nativního SIP klienta pro Symbian telefony je v tom, že by se možná dalo plnohodnotně volat přes SIP i z levnějších telefonů, které nemají SIP v základní výbavě.
Takže lidí, kterým by tak mohlo být dostupné kvalitní VoIP by mohlo být řádově více.
Na rozdíl od Fring a Nimbuz hovor nejde přes třetí stranu a tak nic nebrání tomu aby byl stejně spolehliví a kvalitní jako běžný hovor.
Jediný problém samozřejmě je s kvalitou internetu.
Tatinek2
Příspěvky: 85
Registrován: úte 12. črc 2011 7:39:10

Re: Nastavení SIP účtu v Nimbuzz

Příspěvek od Tatinek2 »

Já mobiflo používám a opravdu bez problémů. Mám nokia 6220 classic. Už jsem to psal i tady. http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f=7&t=315&start=10. Je i v češtině.
hovor úplně čistý i v místě, kde má skype problém.
Samsung Galaxy mini GT - 5570i
Na 90% volám přes Odorik
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Nastavení SIP účtu v Nimbuzz

Příspěvek od ViR »

Tatinek2 píše:Já mobiflo používám a opravdu bez problémů. Mám nokia 6220 classic. Už jsem to psal i tady. http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f=7&t=315&start=10. Je i v češtině.hovor úplně čistý i v místě, kde má skype problém.
Nokia 6220 classic má vyšší verzi Symbianu, než E50. Nicméně, i pro E50ku MobiFlo v OVI Store je, takže by snad s ním neměl být problém.
aleska

Re: Nastavení SIP účtu v Nimbuzz

Příspěvek od aleska »

Ahoj,
mobiflo mám instalovaný. Jenom mi vytáčí standardně přes gsm operátora, ne přes voip. Mám za to, že mám všechno správně nastaveno. Server jsem založil sip.odorik.cz (na kartě serveru je jedna položka, kterou nemůžu změnit - Configuratio má hodnotu sip.callexpress.co.za - nevím, jestli je to default nebo co, ale změnit to nejde), dál mám nastavený účet dle parametrů odoriku. Když se připojím na net, tak mi mobiflo zahlásí, že jsem online, ale když volat číslo přes mobiflo, tak mi točí standardně přes mobilního operátora.
Navíc, když se podívám na web odoriku (když se přihlásím), tak v záznamech o registraci je vidět, že mobiflo (resp. Movial Client) se připojil k účtu (ale při pokusu o volání přes voip mobiflo hlásí, že voip není dostupný a uskuteční pouze gsm volání).
Tatinek2
Příspěvky: 85
Registrován: úte 12. črc 2011 7:39:10

Re: Nastavení SIP účtu v Nimbuzz

Příspěvek od Tatinek2 »

Tak je chyba v nastavení. Zkus to vymazat a nastavit znovu. Taky se mi to stalo. Nakonec pomohlo změnit heslo a už to šlo. Jestli budeš chtít, můžu odpoledne napsat podrobný návod. Položka sip.callexpress.co.za nevadí. Mám ji tam taky. A volám.
Samsung Galaxy mini GT - 5570i
Na 90% volám přes Odorik
aleska

Re: Nastavení SIP účtu v Nimbuzz

Příspěvek od aleska »

Tatinek2 píše:Tak je chyba v nastavení. Zkus to vymazat a nastavit znovu. Taky se mi to stalo. Nakonec pomohlo změnit heslo a už to šlo. Jestli budeš chtít, můžu odpoledne napsat podrobný návod. Položka sip.callexpress.co.za nevadí. Mám ji tam taky. A volám.
Ahoj, jestli bys mi mohl napsat ten návod, byl bych rád. Přenastavil jsem server i účet, ale pořád vytáčím jenom gms volání. Díky.
Tatinek2
Příspěvky: 85
Registrován: úte 12. črc 2011 7:39:10

Re: Nastavení SIP účtu v Nimbuzz

Příspěvek od Tatinek2 »

Tak začnem:
účet - ty co tam jsou tak je nejlépe smazat. Nebudou se pak motat.

Uživatelské jméno - číslo linky
doména - sip.odorik.cz
další položka - číslo linky
další položka - heslo
server - sip.odorik.cz

servery -
proxy adresa - sip.odorik.cz
proxy port - 5060
registrační adresa - sip.odorik.cz
registracní port - 5060
transport - UDP
Konfigurace - to co tam je
xcap root - nic

tak to mám nastavené já. A funguje to bez chyby.
Když ti to nepůjde, zkus změnit heslo.
Mě to při nastavování taky nešlo a chyba byla ta, že jsem tam nechal ty nastavené účty. Tak ten od odoriku dej jako výchozí, nebo ty ostatní smaž.
Tato aplikace funguje i tam, kde přes skype nejde volat. Spojení lepší než GSM. I v polovičním 3G signálu.
Samsung Galaxy mini GT - 5570i
Na 90% volám přes Odorik
Odpovědět