Nedoručené SMS z webového rozhraní Odoriku

Zkušenosti a potíže s odesíláním sms z webu Odorik.cz nebo přes API.
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Nedoručené SMS z webového rozhraní Odoriku

Příspěvek od helmut.niederman »

Když už tu máme tento thread/vlákno tak se chci zeptat administrátorů Odoriku na jednu konkrétní věc. Jelikož moc nepoužívám webovou SMS bránu z účtu Odorik ale jen někdy tak jsem mezitím zjistil zde ve fóru, že tedy SMSky z této webové sms brány nejsou doručitelné a tudíž se nedá na to moc spoléhat. Ale pokud dobře chápu, tak pokud chci zaručit aby SMSka byla doručena je nutno asi zadat odesilatele číslo 5517 nebo Odorik.Cz ale nesmím tam zadávat číslo odesilatele GSM celulární číslo jinak by zpráva asi nebyla doručena je to tak ?

Právě jsem teď provedl pokus a cvičně jsem si odeslal na GSM číslo v síti Odorik předvolba +420/799 79x xxx z webové sms brány jednu velkou SMS která má 482 znaků, takže to vychází na 4 SMS zprávy a tu jsem odeslal na toto odorikovské GSM číslo a SMS zpráva byla doručena. Tedy všechny 4 SMS v jedné velké SMS zprávě ( takto to můj mobil zobrazuje ) Okay. Odesílatel byl ODORIK.CZ avšak když jsem si SMS zprávu otevřel v mobilu, odesilatelem bylo nějaké Vodafonské číslo +420 777 080 880. Je mi ale záhadou, že když jsem tuto SMS zprávu přesně stejnou která má 482 znaků ( tedy 4 SMSky ) odesílal do sítě TescMobile tak ve výpisu hovorů se mi neustále objevuje, že se čeká na doručení, avšak kredit byl stržen.

Ptám se tedy ,proč mohly SMSky dorazit na Odorikovské GSM celulární číslo od Odesilatele Odorik.Cz ( +420 777 080 880 ) ale nedorazily na telefonní číslo TescoMobile +420 702 915 xxx a neustále mám ve výpisu hovoru, čeká se

Mám to chápat tak, že tato webová sms brána se chová nevyzpytatelně a nebo to mám chápat tak, že do sítě GSM Odorik se vždy doručí SMSky kdežto na ostatní čísla do jiných sítí různých operátorů se nedoručí nebo není to zaručené ? Děkuji.

Doplněno dnes v 23:08 hodin : Tak se omlouvám za tento dotaz, už je to v pořádku. Odeslané SMS na číslo do TescoMobile se nemohly doručit, protože volaný účastník měl vypnutý telefon, teď už se správně doručily, jelikož volaná strana telefon zapnula. Uff to se mi ulevilo. Už jsem myslel, že je tam nějaká zrada :D
Naposledy upravil(a) helmut.niederman dne ned 04. srp 2013 23:12:28, celkem upraveno 2 x.
jiri.filip
Příspěvky: 111
Registrován: ned 04. lis 2012 10:14:43

Re: Nedoručené SMS z webového rozhraní Odoriku

Příspěvek od jiri.filip »

Pro Pitomec : Díky za odpověď, i když byla trochu OT. S tou (ne)funkčností té kombinace NOKIA E51-router jsme na tom podobně.:-)
U přítelkyně, která má připojení od UPC a Wi-Fi router NETGEAR (asi WNDR 4500), nemám při volání přes Internet problémy.
U rodičů, kteří mají připojení od O2 a nějaký Wi-Fi router Huawei, je to ale už horší. Při volání se stává, že signál občas vypadne.
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

Re: Nedoručené SMS z webového rozhraní Odoriku

Příspěvek od GeBu »

jiri.filip píše:pro GeBu:
1) Číst umím.:D Myslím, že možnosti, které Odorik nabízí v rámci uživatelského profilu, jsem si prostudoval důkladně. Takže informační hodnota Vaší odpovědi je pro mne rovna nule.
Měl jsem na mysli fórum a tam se určitě mluví o tom, že problémy jsou i s Vodafone. Myslím, že se občas vyskytne i problém do zahraničí. Já jsem takový případ měl.
jiri.filip píše:2) Odorik uvádí, resp. uváděl problémy se "zahazováním" SMS zpráv doručovaných do sítě T-Mobile (proto doporučuje nastavit ve svém webovém rozhraní jako odesílatele SMS zprávy "5517" místo vlastního telefonního čísla, pokud si teď z hlavy dobře vybavuji).
Psal jsem ale, že jedna z těch 2 nedoručených zpráv byla odeslána do sítě Vodafone CZ a že zpráva odeslaná na totéž číslo o 2 hod. později již prokazatelně byla doručena.
Viz předchozí odpověď. Ale k ní dodávám, že do zahraničí je to celkem spolehlivé.
Jinak jeden můj známý (technik od Vodafone) mi říkal, že ani hovory nejsou spolehlivé a nedá se s tím nic dělat. Tranzitní operátoři si občas přivydělávají tak, že hovor ukončí (nepošlou dál), ale zaúčtují. Dělají to náhodně, aby to nebylo považováno za systémovou chybu.
jiri.filip píše:3) Pokud je OBECNÝ problém se zajištěním spolehlivého doručení SMS zpráv (tzn nejen do zahraničí a sítě T-Mobile CZ, ale i ostatních 2 lokálních operátorů) odeslaných z webového rozhraní Odoriku, naskýtá se otázka, jestli to Odoriku nepřinese u zákazníků víc škody než užitku, kdy služba nezafunguje jako na potvoru zrovna v situaci, kdy to nejméně vhodné.
Ano, je to problém obecný a Odorik na něj upozoňuje (s tím, že zatím řešení není) na rozdíl od jiných např. KlikniAVolej, který jsme v dobré víře používali pro komunikaci s klienty a dodnes nevíme, jestli naše všechny zprávy dostali nebo ne.
jiri.filip píše:4) Odorik je z mého pohledu alespoň zatím dobře vedená firma, která jde správným směrem, jak se zdá. Důležité je ji ale ze strany zákazníků za každou cenu nezbožšťovat a nepřivírat oči nad základními věcmi, které nefungují, ač by fungovat měly.
Samozřejmě a to se mi právě na Odoriku líbí, že to jasně přiznal.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Nedoručené SMS z webového rozhraní Odoriku

Příspěvek od Pitomec »

jiri.filip píše:Pro Pitomec : Díky za odpověď, i když byla trochu OT. S tou (ne)funkčností té kombinace NOKIA E51-router jsme na tom podobně.:-)
U přítelkyně, která má připojení od UPC a Wi-Fi router NETGEAR (asi WNDR 4500), nemám při volání přes Internet problémy.
U rodičů, kteří mají připojení od O2 a nějaký Wi-Fi router Huawei, je to ale už horší. Při volání se stává, že signál občas vypadne.
Toto už se někde probíralo, že tomu Huawei na ADSL od O2 moc nesvědčí, když je vytížený i něčím jiným, než jenom tou WiFi pro telefon (tj. jak někdo souběžně stahuje něco přes net nebo se Huawei zapotí při routování více připojených zařízení, tak prostě nestíhá). Asi bych to v takovém případě řešil stolním IP telefonem, tam už je to výrazně spolehlivější :)
Obrázek
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Nedoručené SMS z webového rozhraní Odoriku

Příspěvek od helmut.niederman »

A co třeba použít na ADSL lince modem Zyxel Prestige 660HN - T3A ? Já ho doma používám a jsem spokojený ! Je tam Wifi ale nevím jestli se dá použít na VOIP volání s Odorikem tedy aby bylo rozuměno, jestli se dá k němu připojit VOIP telefon ODORIk, které nabízí ve svém e-shopu. Jinak takovým věcem jako Router či RTP moc nerozumí, nejsem ajťák ani IP odborník.
vpe
Příspěvky: 86
Registrován: ned 04. bře 2012 3:23:10

SMS z webového rozhraní Odoriku - na PEVNA CISLA

Příspěvek od vpe »

Poslat textovou zprávu
Cena SMS zprávy je 1 Kč včetně DPH. SMS je možné poslat na libovolný mobilní telefon v ČR i v zahraničí.


Co uvest primo v textu (jde / nejde), jak je to s pevnymi cisly? Umi to Vas dodavatel? Co vim, tak preklad zprav do voice anebo dorucovani pres CLIP (na analogove lince) v SPT siti delala masinka O2 koupena od Fincom a SMS pak staly trochu vic? Na cisla mimo O2 (treba VoIP) se SMS namlouvala strojove...
Odpovědět