Nefunguje volání na sip:enum-test@sip.nemox.net

Jak provolat co nejvíce minut úplně zdarma nebo levněji.
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Nefunguje volání na sip:enum-test@sip.nemox.net

Příspěvek od helmut.niederman »

Mám takový dotaz, zde http://www.odorik.cz/w/peering po přečtení jsem zkoušel z VOIP sw klienta X-Lite volat na sip:enum-test@sip.nemox.net a mne to hlásí, že to neexistuje a přitom to uvádíte na stránkách že si můžeme takto hovory otestovat. Funguje jen volání na sip:hudba@nic.cz. A ještě by mne zajímalo proč nelze nastavit u telefonní linek paralelní zvonění na ENUM čísla, například přesměrovat hovory na *09437200101011 ? Když jsem zkoušel vola ze sw aplikace X-Lite hlásilo mi to, že Odorik neumožňuje volání na tato zadané číslo. Ale pozor přesměrovaný hovor se nesestaví. Například na lince 910 110 xxx nastavím paralelní zvonění na *09437200101011 ale pak ze SW aplikace X-Lite když vytočím číslo 910 110 xxx tak se hovor nepřesměruje na *09437200101011. Jak je to možné ? Přitom když přímo ze SW aplikace X-Lite zadám rovnou *09437200101011 tak hovor se spojí. Ale nespojí se přesměrovaný hovor, jak to ?
Děkuji za odpovědi.
Uživatelský avatar
kovik
Příspěvky: 505
Registrován: stř 16. lis 2011 11:07:52

Re: Nefunguje volání na sip:enum-test@sip.nemox.net

Příspěvek od kovik »

Dobry den,
opraveno,
prosim otestujte a diky za nahlaseni.
jlo
Příspěvky: 147
Registrován: pon 08. dub 2013 12:32:18

Re: Nefunguje volání na sip:enum-test@sip.nemox.net

Příspěvek od jlo »

kovik píše: prosim otestujte a diky za nahlaseni.
(Asi nepotěším...)

Test:
(sjphone 1.60.289a, Win2k)

účet Odorik
sip:enum-test@sip.nemox.net nefunguje (404 not found)
*09437200101011 funguje

účet "přímé volání PC-PC (via SIP)"
sip:enum-test@sip.nemox.net funguje
Uživatelský avatar
kovik
Příspěvky: 505
Registrován: stř 16. lis 2011 11:07:52

Re: Nefunguje volání na sip:enum-test@sip.nemox.net

Příspěvek od kovik »

Zravim,
mne funguje oboje,

sip:enum-test@sip.nemox.net
i
*09420731090880

pridano do `Paralelní vyzvánění` i jako rychly kontakt.
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Nefunguje volání na sip:enum-test@sip.nemox.net

Příspěvek od ViR »

kovik píše:Zravim,
me funguje oboje,

sip:enum-test@sip.nemox.net
i
*09420731090880

pridano do `Paralelní vyzvánění` i jako rychly kontakt.
Mně se to jeví tak, že u Odoriku je příliš krátký čas na resolving eNUM záznamu.
jlo
Příspěvky: 147
Registrován: pon 08. dub 2013 12:32:18

Re: Nefunguje volání na sip:enum-test@sip.nemox.net

Příspěvek od jlo »

kovik píše:Zravim,
mne funguje oboje,
sip:enum-test@sip.nemox.net
i
*09420731090880
pridano do `Paralelní vyzvánění` i jako rychly kontakt.
Já ale nevolal ani přes "Paralelní vyzvánění" ani přes "rychlý kontakt". Prostě jsem to zadal do sjphone jako "číslo, které se má vytočit". Svého času se tu psalo, že Odorik to takto podporuje (což velmi oceňuji, je to výborná funkcionalita pro případy, že je člověk - například - za ošklivým NATem a přímé volání PC-PC neprojde) a pro sip:hudba@nic.cz (i pro jiné adresy, např. jsem takto zkusil dnes volat do CESNETu) to funguje, jen pro sip:enum-test@sip.nemox.net (mně) nikoli.
(O tuhle konkrétní destinaci asi nejde, ale mohl by to být příznak nějakého obecnějšího problému.)
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Nefunguje volání na sip:enum-test@sip.nemox.net

Příspěvek od ViR »

jlo píše:O tuhle konkrétní destinaci asi nejde, ale mohl by to být příznak nějakého obecnějšího problému.
Je to příznak toho, že u Odoriku špatně funguje eNum resolving. Mně to sice na to číslo *09420731090880 z SJ Phone projde, patrně je nyní někde v odoričí či jiné cache, ale neprojde mi to například na dvě má čísla, která jsou v E164.org a která lze přes Sipbroker (a eNum) běžně volat. A Enumquery je samozřejmě také najde. odmítnutí hovoru ze strany Odoriku (404) je přitom "bleskové", čili působí to dojmem, že "chybí snaha", počkat přiměřenou dobu na odpověď nějakého root DNS.
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Nefunguje volání na sip:enum-test@sip.nemox.net

Příspěvek od helmut.niederman »

Ještě jsem objevil sip:music@iptel.org

Nevíte prosím jestli neexistuje víc takových SIP linek kde je hudba, třeba na tomto SIP čísle sip:music@iptel.org zní TANGO. Vím tedy o třech SIP adresách hudba@nic.cz a pak to co jsem reklamoval viz Rakouské ENUM číslo.

Neznáte další SIP adresy čí ENUM čísla na kterých je nějaká hudba třeba relaxační nebo tango ? Popřípadě nevíte jestli by se to dalo udělat i na nějakém odorčím telefonním čísle ( nomadické, geografické ) atd ? Mám třeba takovou představu, že by ODORIK přidělil místo nomadického či geografického čísla SIP ip adresu a já bych si tam třeba nahrál nějakou hudbu ze svého CD a pak by se to dalo poslouchat online.:D
Uživatelský avatar
kovik
Příspěvky: 505
Registrován: stř 16. lis 2011 11:07:52

Re: Nefunguje volání na sip:enum-test@sip.nemox.net

Příspěvek od kovik »

Je to příznak toho, že u Odoriku špatně funguje eNum resolving. Mně to sice na to číslo *09420731090880 z SJ Phone projde, patrně je nyní někde v odoričí či jiné cache, ale neprojde mi to například na dvě má čísla, která jsou v E164.org a která lze přes Sipbroker (a eNum) běžně volat. A Enumquery je samozřejmě také najde. odmítnutí hovoru ze strany Odoriku (404) je přitom "bleskové", čili působí to dojmem, že "chybí snaha", počkat přiměřenou dobu na odpověď nějakého root DNS.
Zdravim,
problem byl, ze se chybne znormovalo cislo a to v pripadech kdy request_user == 'enum-test' mel pocet znaku 9, v tom pripade jsem pridal na zacatek 00420 a poslal jsem to dal jako '00420enum-test' ,takze sip.nemox.net odpovede 404. Myslim, ze to vysvetluje vsechny podivnosti.

Kod jsem upravil, aby normoval pouze cisla, ktera maji nasi domenu.
Uživatelský avatar
kovik
Příspěvky: 505
Registrován: stř 16. lis 2011 11:07:52

Re: Nefunguje volání na sip:enum-test@sip.nemox.net

Příspěvek od kovik »

helmut.niederman píše:Ještě jsem objevil sip:music@iptel.org

Nevíte prosím jestli neexistuje víc takových SIP linek kde je hudba, třeba na tomto SIP čísle sip:music@iptel.org zní TANGO. Vím tedy o třech SIP adresách hudba@nic.cz a pak to co jsem reklamoval viz Rakouské ENUM číslo.

Neznáte další SIP adresy čí ENUM čísla na kterých je nějaká hudba třeba relaxační nebo tango ? Popřípadě nevíte jestli by se to dalo udělat i na nějakém odorčím telefonním čísle ( nomadické, geografické ) atd ? Mám třeba takovou představu, že by ODORIK přidělil místo nomadického či geografického čísla SIP ip adresu a já bych si tam třeba nahrál nějakou hudbu ze svého CD a pak by se to dalo poslouchat online.:D
Zdravim myslim, ze poslouchat hudbu pres telefon, je trosku degradace zazitku, maximalne nejake radio na informace.
Odpovědět