Přeprodej SIM karet

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Přeprodej SIM karet

Příspěvek od ViR »

xsouku04 píše: Předpokládal jsem, že je možné snadno dobít kredit přímo na jejich stránkách převodem na český účet. Pokud ne a oni nesjednají nápravu, asi budeme prodávat i jejich dobíjecí kupóny. Dobíjecí kupóny existují, nám by ale možná stačili kupóny virtuální, kdy hned po zaplacení můžeme poslat dobíjecí kód třeba pomocí sms zprávy přímo na heureka mobil.
Na webu to nemají - potřeboval by "trošku upgradovat", minimálně v té české části. Ale já jsme dostal při koupi SIMky přímo v sídle TT takovou instrukci, že pro dobití stačí poukázat převodem "zvolenou" částku buď v Kč nebo v EUR (s tím, že Kč budou převedeny k datu přijetí aktuálním kurzem ČNB na EUR). A to na český účet 5157203001/5500 u Raiffeisenbank, a.s., s tím, že jako variabilní symbol mohu použít telefonní číslo v devítimístném národním formátu (případně i jen posledních pět číslic). Vedle toho mám i nějaké čtyřmístné číslo (patrně klientské číslo, či číslo objednávky, nebo tak něco), které prý bych mohl použít také...
jiri.filip
Příspěvky: 111
Registrován: ned 04. lis 2012 10:14:43

Re: Přeprodej SIM karet

Příspěvek od jiri.filip »

Platba v Kč je v takovém případě z pohledu bankovních poplatků za převod v pohodě. Buď zcela zdarma (u nízkonákladových bank), nebo poplatek za položku, resp. v rámci měsíčního poplatku za balíček služeb.

Ovšem pokud budete platit v €, tak se na poplatcích "prohnete". :D Platba v cizí měně je i mezi účty u českých bank brána jako zahraniční platba.
Že by to bylo zdarma, na to můžete zapomenout. :D Bankovní molochové si účtují za převod minimální částku kolem 250 Kč za platební příkaz.
U plateb v rámci Evropského měnového prostoru to je sice méně, ale pořád v řádech stokorun.

Nejlevněji, co vím, lze platit přes Fio Banku, kde převod v rámci zemí Evropského měnového prostoru stojí 2€ za platební příkaz (tzn. cca 50 Kč).
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Přeprodej SIM karet

Příspěvek od ViR »

jiri.filip píše:Platba v Kč je v takovém případě z pohledu bankovních poplatků za převod v pohodě. Buď zcela zdarma (u nízkonákladových bank), nebo poplatek za položku, resp. v rámci měsíčního poplatku za balíček služeb.
Souhlas.
jiri.filip píše:Ovšem pokud budete platit v €, tak se na poplatcích "prohnete". :D Platba v cizí měně je i mezi účty u českých bank brána jako zahraniční platba.

Prohne se jak kdo a jak kdy. :-D
jiri.filip píše:Že by to bylo zdarma, na to můžete zapomenout. :D Bankovní molochové si účtují za převod minimální částku kolem 250 Kč za platební příkaz. U plateb v rámci Evropského měnového prostoru to je sice méně, ale pořád v řádech stokorun.
Co si účtují "bankovní molochové" je situace, hraničící s lichvou, to máte pravdu. Ale v EUR by asi platil jen ten, pro koho by to bylo nějak výhodné, neb jinak pro to není důvod. Čili např. klient nějaké slovenské banky či jiné banky v eurozóně (slovenská část Fio, odkud to je zdarma, Volksbank Löbau-Zittau, odkud je to za 0,15 až 0,20 EUR). Bez poplatků je také SEPA převod z naší české mBank a v rámci některých "balíčků" sem tam i odjinud... Čili ono už to dnes není tak černobílé.
jiri.filip píše:Nejlevněji, co vím, lze platit přes Fio Banku, kde převod v rámci zemí Evropského měnového prostoru stojí 2€ za platební příkaz (tzn. cca 50 Kč).
Viz výše. Pro "běžného člověka" je to levnější z mBank a pod. Ale samozřejmě je tu ještě otázka případné konverze z CZK na EUR, kterou přímo TT udělá nejlevněji a podle nejvýhodnějšího kurzu v ČR.
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Přeprodej SIM karet

Příspěvek od ViR »

Tak mne napadá - máte ty EurekaGo SIMky fyzicky na pobočce v Praze?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Přeprodej SIM karet

Příspěvek od xsouku04 »

ViR píše:Tak mne napadá - máte ty EurekaGo SIMky fyzicky na pobočce v Praze?
Ano. Cca 5. Už jsme objednali dalších 10 a 3 dobíjecí kupóny.
Telefonní číslo na pobočku v Praze je 211221321.
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Přeprodej SIM karet

Příspěvek od helmut.niederman »

xsouku04 píše:
ViR píše:Tak mne napadá - máte ty EurekaGo SIMky fyzicky na pobočce v Praze?
Ano. Cca 5. Už jsme objednali dalších 10 a 3 dobíjecí kupóny.
Telefonní číslo na pobočku v Praze je 211221321.
Pane Soukup a proč nemáte dobíjecí kupóny namapované ve vašem e-shopu, budou tedy v nabídce v e-shopu ? Děkuji
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Přeprodej SIM karet

Příspěvek od xsouku04 »

helmut.niederman píše:
xsouku04 píše:
ViR píše:Tak mne napadá - máte ty EurekaGo SIMky fyzicky na pobočce v Praze?
Ano. Cca 5. Už jsme objednali dalších 10 a 3 dobíjecí kupóny.
Telefonní číslo na pobočku v Praze je 211221321.
Pane Soukup a proč nemáte dobíjecí kupóny namapované ve vašem e-shopu, budou tedy v nabídce v e-shopu ? Děkuji
Ano budou. Zatím jsou totiž ale jen virtuální, tedy po zaplacení pošleme kód emailem. Ve fyzické podobě jsou teprve v přípravě.
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Přeprodej SIM karet

Příspěvek od helmut.niederman »

xsouku04 píše: Ano budou. Zatím jsou totiž ale jen virtuální, tedy po zaplacení pošleme kód emailem. Ve fyzické podobě jsou teprve v přípravě.
No dobře a kdybych si chtěl ten virtuální kupón objednat jak jej objednám, protože do košíků v e-shopu jej nedám a tím pádem nemohu realizovat objednávku z e-shopu prostřednictvím PINU tím pádem jak se toto objedná, to se objednává telefonicky ? Řeknu svůj přístupový PIN, vy mi strhnete kredit a pošlete to číslo kupónu emailem ?
Uživatelský avatar
misa
Příspěvky: 269
Registrován: sob 06. říj 2012 19:48:12
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Přeprodej SIM karet

Příspěvek od misa »

helmut.niederman píše:
xsouku04 píše: Ano budou. Zatím jsou totiž ale jen virtuální, tedy po zaplacení pošleme kód emailem. Ve fyzické podobě jsou teprve v přípravě.
No dobře a kdybych si chtěl ten virtuální kupón objednat jak jej objednám, protože do košíků v e-shopu jej nedám a tím pádem nemohu realizovat objednávku z e-shopu prostřednictvím PINU tím pádem jak se toto objedná, to se objednává telefonicky ? Řeknu svůj přístupový PIN, vy mi strhnete kredit a pošlete to číslo kupónu emailem ?
Dobrý den,

zatím jsme je nenaskladnili do e-shopu. V dohledné době se tam objeví. Upozorňuji, že na Eurekago SIM kartách je počáteční kredit 200 Kč, proto není nutné kupon pořizovat hned se SIM kartou.
paty07
Příspěvky: 217
Registrován: úte 27. lis 2012 17:55:22

Re: Přeprodej SIM karet

Příspěvek od paty07 »

Mohli byste začlenit virtuální dobíjecí kupóny do eshopu? Myslím, že nikdo nelpí na plastové kartičce.
Odpovědět