Zablokování SIM karty

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
Matty
Příspěvky: 11
Registrován: pon 29. dub 2013 20:09:18

Zablokování SIM karty

Příspěvek od Matty »

Je nějaká možnost, jak rychle zablokovat sim kartu v případě krádeže telefonu?
Dal jsem sim kartu Odorik do telefonu dítěti.
I když to nechci přivolávat, ztráta nebo krádež se stát může.
Nerad bych přišel o kredit společný pro více zařízení.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zablokování SIM karty

Příspěvek od xsouku04 »

Zatím to můžeme na požádání udělat ručně. Do budoucna to bude možné provést na webu po přihlášení.
Matty
Příspěvky: 11
Registrován: pon 29. dub 2013 20:09:18

Re: Zablokování SIM karty

Příspěvek od Matty »

Na tom webu by to bylo fajn.
Může se to stát mimo Vaši pracovní dobu a pak bych musel čekat se zablokováním do druhého dne.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zablokování SIM karty

Příspěvek od xsouku04 »

Matty píše:Na tom webu by to bylo fajn.
Může se to stát mimo Vaši pracovní dobu a pak bych musel čekat se zablokováním do druhého dne.
Není to až tak žhavé, protože pokud někdo ukradne nebo najde mobil, obvykle první, co udělá, je vyhodí SIM kartu.
Jejím používáním by totiž mohl prozradit lokalitu, kde se nachází.

Navíc všechno drahé, na čem by se dalo vydělat, je zablokováno a běžný zlodějíček není napojen na zahraniční fraud čísla.

Ostatně lokalitu je možné vypátrat i po vložení jiné SIM karty. Ale to se má smysl snad jen u opravdu drahých telefonů.


Jinak zablokovat si účet na odchozí hovory můžete též tím, že si kredit dočasně převedete na jiný účet.
Uživatelský avatar
enigmatic
Příspěvky: 194
Registrován: stř 31. říj 2012 13:29:52

Re: Zablokování SIM karty

Příspěvek od enigmatic »

xsouku04 píše:Jinak zablokovat si účet na odchozí hovory můžete též tím, že si kredit dočasně převedete na jiný účet.
Tak tohle je výborný nápad v případě, že mám na jednom účtu čtyři mobily a jednu pevnou linku.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zablokování SIM karty

Příspěvek od xsouku04 »

Jde o to, že kdyby ten zlodějíček volal z té simkarty svým známým, prozradí tak vlastně kdo je.
A volat neznámým jaksi nepotřebuje.

Co tedy provede jako první, je že simkartu zahodí.
jlo
Příspěvky: 147
Registrován: pon 08. dub 2013 12:32:18

Re: Zablokování SIM karty

Příspěvek od jlo »

xsouku04 píše: Není to až tak žhavé, protože pokud někdo ukradne nebo najde mobil, obvykle první, co udělá, je vyhodí SIM kartu.
Jejím používáním by totiž mohl prozradit lokalitu, kde se nachází.
Záleží na tom, kdo to je. Pokud to je řemeslný zloděj, tak zahodí SIM. Pokud to je -náctiletý pomatenec, nebo spíše ještě o něco mladší dítko (třeba u mobilu používaného dítětem a jeho ztráty je to velmi reálné), tak spíš provolá celý kredit kamarádům nebo "jen tak". (O tom, že ho lze lokalizovat, samozřejmě nepřemýšlí.)
Mj. i proto mobilní operátoři (přinejmenším ti velcí) blokují SIM (často ale jen ty se smlouvou) nepřetržitě 24/7 na zákaznickém centru. (Respektive, v minulosti to tak bylo, už jsem to nějaký čas nezjišťoval, neměl jsem důvod.)
Uživatelský avatar
enigmatic
Příspěvky: 194
Registrován: stř 31. říj 2012 13:29:52

Re: Zablokování SIM karty

Příspěvek od enigmatic »

jlo píše:
xsouku04 píše: Není to až tak žhavé, protože pokud někdo ukradne nebo najde mobil, obvykle první, co udělá, je vyhodí SIM kartu.
Jejím používáním by totiž mohl prozradit lokalitu, kde se nachází.
Záleží na tom, kdo to je. Pokud to je řemeslný zloděj, tak zahodí SIM. Pokud to je -náctiletý pomatenec, nebo spíše ještě o něco mladší dítko (třeba u mobilu používaného dítětem a jeho ztráty je to velmi reálné), tak spíš provolá celý kredit kamarádům nebo "jen tak". (O tom, že ho lze lokalizovat, samozřejmě nepřemýšlí.)
Mj. i proto mobilní operátoři (přinejmenším ti velcí) blokují SIM (často ale jen ty se smlouvou) nepřetržitě 24/7 na zákaznickém centru. (Respektive, v minulosti to tak bylo, už jsem to nějaký čas nezjišťoval, neměl jsem důvod.)
A proto by bylo vhodné aby to šlo blokovat na webu případně ještě lépe na podpoře Odoriku zejména tehdy když je na jeden účet vázána celá rodina.
paty07
Příspěvky: 217
Registrován: úte 27. lis 2012 17:55:22

Re: Zablokování SIM karty

Příspěvek od paty07 »

Však Soukup napsal, že to je na programu, tak klídek, nemůže být všechno hned a bez chybky :!:
jlo
Příspěvky: 147
Registrován: pon 08. dub 2013 12:32:18

Re: Zablokování SIM karty

Příspěvek od jlo »

paty07 píše:nemůže být všechno hned a bez chybky :!:
:) To jistě ne. Ale celkem chápu ty, kteří se obávají o svůj kredit, pokud ho mají společný pro víc linek a tudíž vyšší, než by na mobilu jinak drželi... (Můj případ to není, nemám a nehodlám si pořizovat odoričí SIM, ale o to nejde.)
Samozřejmě, je pravda, že obecně předplacenky občas nejdou zablokovat vůbec, jak už jsem psal (a nelze se tomu příliš divit, ono není podle čeho).
Odpovědět