OdorAK - Android aplikace pro levnější volání

Jak ovládat Odorik a používat služby pomocí speciálních programů a aplikací.
Odpovědět
MiD
Příspěvky: 30
Registrován: pon 15. črc 2013 7:50:14

Re: OdorAK - Android aplikace pro levnější volání

Příspěvek od MiD »

Tak dnes sa mi prenieslo číslo od Vodafonu, môžem teda začať experimentovať... Prvé na čo som narazil je, že OdorAK prenáša data na pozadí, neviem, či je to len ten dočasný log, alebo či sú to aj data potrebné k presmerovaniu... Ja mám u seba data na pozadí zakázané, aby mi nejaké podivuhodné skryté Androidie aplikácie od Samsungu nečerpali data bez toho, aby som o tom vedel... Pre mňa by teda bolo fajn, keby to šlo bez dát na pozadí...

Taktiež by bolo dobré, keby sa po presmerovaní nové presmerovanie zrušilo a nastavilo sa defaultne presmerovanie na samotnu linku...
tonda
Příspěvky: 53
Registrován: úte 19. bře 2013 22:03:29

Re: OdorAK - Android aplikace pro levnější volání

Příspěvek od tonda »

MiD píše:Tak dnes sa mi prenieslo číslo od Vodafonu, môžem teda začať experimentovať... Prvé na čo som narazil je, že OdorAK prenáša data na pozadí, neviem, či je to len ten dočasný log, alebo či sú to aj data potrebné k presmerovaniu... Ja mám u seba data na pozadí zakázané, aby mi nejaké podivuhodné skryté Androidie aplikácie od Samsungu nečerpali data bez toho, aby som o tom vedel... Pre mňa by teda bolo fajn, keby to šlo bez dát na pozadí...

Taktiež by bolo dobré, keby sa po presmerovaní nové presmerovanie zrušilo a nastavilo sa defaultne presmerovanie na samotnu linku...
Data na pozadí budou stále potřeba. Jejich objem je však minimální. Přenáší se jen krátké texty, žádné obrázky. Můžu posléze provést měření. Mám téměř hotovou novou verzi, která realizuje nápady zde z fóra a také z mého užívání (např. problém s rušením přesměrování již není). Brzy ji již zveřejním k testování na Google Play. Napíšu pak zde na fórum.
jlo
Příspěvky: 147
Registrován: pon 08. dub 2013 12:32:18

Re: OdorAK - Android aplikace pro levnější volání

Příspěvek od jlo »

:) Velmi hezký nápad.
Pro lidi s možností volat zdarma (tedy, obvykle za nějaký fixní paušál - různí ti "kamarádi" atp.) na nějakou pevnou linku ideální možnost.
Tady se opravdu ukáže výhoda technické invenčnosti Odoriku.
(Třeba v mobilních službách samotných to nijak zářné není, se službami, které Odorik de facto jen přeprodává, nelze udělat samozřejmě nic - takže problémy s roamingem, Premium SMS, e-mailem via SMS ap. - ale tohle je přesně ta parketa.)
MiD
Příspěvky: 30
Registrován: pon 15. črc 2013 7:50:14

Re: OdorAK - Android aplikace pro levnější volání

Příspěvek od MiD »

tonda píše:Data na pozadí budou stále potřeba. Jejich objem je však minimální. Přenáší se jen krátké texty, žádné obrázky.
Určite to je nutné na pozadí? Napr. keď odosielam SMS skrz CSIPSIMPLE a účet Odorika či keď objednávam spätný hovor s Androiďou aplikáciou Odorik, tak je to všetko cez data na popredí, resp. funguje to aj keď mám zakázané data na pozadí...
tonda píše:Můžu posléze provést měření.
Keď som použil hovor pomocou presmerovania pomocou OdorAKu, tak to bolo v rádu halierov, myslím, že asi 5 alebo 6, ale nie som si istý, či som nevolal 2x...
tonda píše:Mám téměř hotovou novou verzi, která realizuje nápady zde z fóra a také z mého užívání (např. problém s rušením přesměrování již není). Brzy ji již zveřejním k testování na Google Play. Napíšu pak zde na fórum.
Paráda, už sa na ňu teším...

Ešte mám jedno pozorovanie. OdorAK sa použije aj pre "internetové" hovory. V novom Samsung Galaxy S4 mini sa dá používať priamo telefonovanie cez SIP account (bez inštalovania aplikácie typu CSIPSIMPLE), t.j. pri voľbe telefonovania dá potom voľbu či normálne cez GMS alebo cez SIP. Aj keď sa použije voľba cez SIP, tak OdorAK presmeruje hovor z jednej vnútornej linky Odorika na druhú (zo SIP linky na presmerovávaciu linku). V tomto prípade je to jedno, ale pokiaľ by tam niekto mal NeOdoričí SIP účet, tak by to mohla byť nepríjemná vlastnosť...
tonda
Příspěvky: 53
Registrován: úte 19. bře 2013 22:03:29

Re: OdorAK - Android aplikace pro levnější volání

Příspěvek od tonda »

MiD píše:
tonda píše:Data na pozadí budou stále potřeba. Jejich objem je však minimální. Přenáší se jen krátké texty, žádné obrázky.
Určite to je nutné na pozadí?
Pochopil jsem, že nechápu, co jsou to data na pozadí a co jsou to data na popředí. Měl jsem na mysli, že nějaká data potečou, ale uživatel bude pouze volat a tato data neuvídí, proto jsem je nazval na pozadí.

Abych Vám mohl odpovědět, jaká data aplikace používá, potřebuji pojem osvětlit ;)
xtonda
Příspěvky: 763
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: OdorAK - Android aplikace pro levnější volání

Příspěvek od xtonda »

tonda, Android má funkci "Restrict background data", která se dá zapnout v Settings v Data usage po vyvolání menu. Systém pak nepovoluje aplikacím běžícím na pozadí použít data. Je asi na tobě jako vývojáři si zjistit jak je to uděláno a zkusit nějak to obejít, pokud to vůbec lze, případně zajistit aby aplikace při nastavování přesměrování byla v popředí.

MiD, můžeš zkusit vytáčet čísla nikoliv klasicky dialerem, ale přímo v aplikaci OdorAK (pokud to lze), OdorAK pak bude aplikace v popředí a data by mohla projít. Nebo si vypni globální blokování dat na pozadí a zapni ho pouze pro konkrétní aplikace, kde s tím je skutečný problém, OdorAK je bude mít povolena a bude fungovat.
tonda
Příspěvky: 53
Registrován: úte 19. bře 2013 22:03:29

Re: OdorAK - Android aplikace pro levnější volání

Příspěvek od tonda »

xtonda píše:tonda, Android má funkci "Restrict background data", která se dá zapnout v Settings v Data usage po vyvolání menu.
Děkuji, tuto volbu jsem neznal. Nenalezl jsem přesnou dokumentaci k této funkci, ale domnívám se, že verze 0.2 tato background data využívá, následující verze je již využívat nebudou. Brzy budete mít možnost si to ověřit.
tonda
Příspěvky: 53
Registrován: úte 19. bře 2013 22:03:29

Re: OdorAK - Android aplikace pro levnější volání

Příspěvek od tonda »

Nová verze OdorAK je k dispozici v Google Play: https://play.google.com/store/apps/deta ... .ak.odorak

Detailní popis aplikace je dostupný na https://sites.google.com/site/odorakcz/

Hlavní změny:
  • již neodesílá detailní log ani žádné informace, které by Vás nebo Vaše hovory identifikovaly. Umožňuje odeslat log emailem.
  • nové funkce kromě přesměrování: CallBack, CallBack SMS a CallBack Skype
  • přidán seznam kontaktů pro jednoduché vytáčení přímo z aplikace
  • udržuje správně historii hovorů při přesměrování nebo CallBack
  • řeší problém s integrací CSipSimple
  • aplikace umí česky
  • umožňuje zadat seznam výjimek, na které se vždy volá přímo
Budu rád za zpětnou vazbu prostřednictívím tohoto fóra. V případě pádu aplikace prosím o zaslání hlášení o chybě prostřednictvím Androidu (v případě uplného pádu aplikace bude tato možnost nabídnuta automaticky) nebo odeslání logu emailem v případě problémů s navázáním spojení v aplikaci.

Pokud máte nainstalovanou starší verzi, doporučuji ji odinstalovat a poté instalovat aplikaci z GooglePlay. Nové verze pak již budou distribuovány automaticky.
Uživatelský avatar
blayen
Příspěvky: 67
Registrován: stř 18. zář 2013 9:50:38
Bydliště: Liberec

Re: OdorAK - Android aplikace pro levnější volání

Příspěvek od blayen »

log odeslán mailem :-) jen jedna taková estetická poznámka - ta žlutá barva v logu je schválně takhle výrazná? jo je to mezi aplikacema dobře vidět, ale něco trošku blíž oranžový by tam možná sedlo líp :-) nebo aspoň né tak jedovatá žlutá :-D
tonda
Příspěvky: 53
Registrován: úte 19. bře 2013 22:03:29

Re: OdorAK - Android aplikace pro levnější volání

Příspěvek od tonda »

blayen píše:log odeslán mailem :-) jen jedna taková estetická poznámka - ta žlutá barva v logu je schválně takhle výrazná? jo je to mezi aplikacema dobře vidět, ale něco trošku blíž oranžový by tam možná sedlo líp :-) nebo aspoň né tak jedovatá žlutá :-D
Děkuji za zaslaný log. Neměl jste vyplněno číslo linky. Aplikace zatím nekontroluje úplnost vyplněných údajů a spoléhá na odpověď Odoriku a ta byla v tomto případě chybná. Chybu hlásím v novém vláknu: http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f=7&t=1805 Pravda, kontrola přímo v aplikaci by byla vhodná. Píši si do budoucna...

Co se týče ikony aplikace - chcete se podílet na vytvoření lepší ikony?
Požadavky jsou popsány zde: http://developer.android.com/design/sty ... raphy.html.
Odpovědět