Vlastní JAVA Callback Aplikace přes internet a SMS

Jak ovládat Odorik a používat služby pomocí speciálních programů a aplikací.
Pub.lbc
Příspěvky: 69
Registrován: ned 01. zář 2013 23:14:51
Bydliště: Liberec

Vlastní JAVA Callback Aplikace přes internet a SMS

Příspěvek od Pub.lbc »

Začínám vytvářet vlastní JAVA aplikaci s implementací aktuální Odorik API a možností zasílání požadavku přes GSM SMS.
Pro SMS Callback požadavek http://www.odorik.cz/w/callback je vyžadován pin, bylo by vzhledem k login informacím u API možné implementovat třetí variantu požadavku ve formátu user#password#caller#recipient s případným prefixem např W#, že se jedná o login z API?

Dále jsem koukal na aktuální API a při SMS api je zpět odesláná informace o zůstatku na účtu. Bylo by možné tuto informaci o zůstatku zasílat i při požadavku Callbacku?
Nevím jestli to zasílát automaticky při úspěšném přijetí požadavku, nebo přidat nepovinný parametr např balance. Musí mít tento parametr uvedenou hodnotu, nebo postačuje pouze jeho uvedení?

Na fóru jsem se dále dočetl, že při volání Callbackem(nevím přesně jakým kanálem je generováno), po zavěšení může druhá strana zadat nové číslo volaného a pokračovat.
Nevím jak je toto přesně podmíněné a funkční, bylo by možné případně přidat volitelný parametr, kdy při jeho použití ústředna po zavěšení jednoho účastníka zavěsí i u druhého?
Pub.lbc
Příspěvky: 69
Registrován: ned 01. zář 2013 23:14:51
Bydliště: Liberec

Re: Vlastní JAVA Callback Aplikace přes internet a SMS

Příspěvek od Pub.lbc »

Po delší době přikládám první verzi vlastní aplikace.
Callback_Odorik v1.0.zip
Komprimovaná JAVA aplikace s podpisem
(8.11 KiB) Staženo 692 x
Prvotní impulz byl částečně pozměnit funkčnost Aplikace, aby nebylo nutné pro "Zpětné volání" (Volaný -> Volající) prohodit čísla a odstranit dotazování na připojení k internetu.
Plánoval jsem využití WEB API,ovšem s ohledem na datovou náročnost a nemožnost certifikovat v mobilu Https server jsem použil původní gprs.odorik.cz.

Aplikace je podepsána pomocí vlastního Autorizačního certifikátu na https://drive.google.com/folderview?id= ... sp=sharing, který je potřeba importovat do telefonu. Aktuálně mohu poredit s telefonem SonyEricsson K790i a podobnými, zkoušel jsem také neúspěšně na Nokii 6303 Classic.

Základní vlastnosti Callback Odorik v1.0
  • - zpětné volání pomocí příkazu v Menu (číslo volajícího zůstává stejné)
    - možnost dočasně změnit číslo Volajícího bez uložení pro další spuštění
    - volba zaslání požadavku pomocí Internetu nebo SMS na hlavní obrazovce
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlastní JAVA Callback Aplikace přes internet a SMS

Příspěvek od xsouku04 »

Zdravím,
tak je to tedy alternativa k naší aplikaci zde http://www.odorik.cz/w/java_callback_aplikace

Můžete prosím přesněji popsat, co Vám na ní vadilo, a čím přesně se liší?
Abyste občas nemusel vybrat položku v menu "prohodit čísla", je ta motivace?

Jinak níže jsou oba soubory, co jsou zip v archivu výše, aby je bylo možné stáhnout přímo do telefonu.
Přílohy
CallBack_Odorik.jad
(1.97 KiB) Staženo 605 x
CallBack_Odorik.jar
(6.99 KiB) Staženo 641 x
Pub.lbc
Příspěvky: 69
Registrován: ned 01. zář 2013 23:14:51
Bydliště: Liberec

Re: Vlastní JAVA Callback Aplikace přes internet a SMS

Příspěvek od Pub.lbc »

Prvotní motivace byli Callback přes SMS, prohození čísel, zjištění kreditu a nastavení zpoždění volání přes nové WEB API.
Celkem často měním směr volání, pak je prohození čísel celkem časté a může dojít k omylu při zadávání čísla.

V plánu byla možnost nastavení linek pro callback a nastavení čísla pro SMS přes WEB API, vzhledem k datové náročnosti (cca 10x vyšší - z důvodu účtování internetu VF připojení na skok) zabezpečeného připojení jsem zůstal pouze u změny menu a Callbacku přes SMS.
ZdePri
Příspěvky: 19
Registrován: pon 26. srp 2013 14:00:47

Re: Vlastní JAVA Callback Aplikace přes internet a SMS

Příspěvek od ZdePri »

Bylo by možné doplnit JAVA aplikace o funkci přesměrování linky, obdobně jak to děla OdorAK?

Nebo je-li to možné, mít v nastavení mob. linky na svém účtu toto:
Pro funkci 799123456*0
(*) Zpětné volání (tak jako dosud)
( ) přesměrování linky 654321 (jak to dělá OdorAK)

Pak by fungovalo přesměrování linky i na "hloupých" telefonech.
Pub.lbc
Příspěvky: 69
Registrován: ned 01. zář 2013 23:14:51
Bydliště: Liberec

Re: Vlastní JAVA Callback Aplikace přes internet a SMS

Příspěvek od Pub.lbc »

ZdePri píše:Bylo by možné doplnit JAVA aplikace o funkci přesměrování linky, obdobně jak to děla OdorAK?
Začínám testovat implementaci API v J2ME, což by neměl být problém, nevím zda bude možné v aplikaci vygenerovat požadavek do telefonu na volání přes GSM.
ZdePri píše:Nebo je-li to možné, mít v nastavení mob. linky na svém účtu toto:
Pro funkci 799123456*0
(*) Zpětné volání (tak jako dosud)
( ) přesměrování linky 654321 (jak to dělá OdorAK)
Myslím si, že *X je určeno především pro nastavení CLIP a účtování na danou linku, teda alespoň myslím.....
Pub.lbc
Příspěvky: 69
Registrován: ned 01. zář 2013 23:14:51
Bydliště: Liberec

Re: Vlastní JAVA Callback Aplikace přes internet a SMS

Příspěvek od Pub.lbc »

Přikládám alternativní JAVA aplikaci pro Callback.

EDIT 2013-11-12: Oznámena možná chyba v zobrazení odpovědi API - opravá dále
CallBack_OdorWA.jad
Verze 1.0.0
(1.94 KiB) Staženo 704 x
CallBack_OdorWA.jar
Verze 1.0.0
(7.93 KiB) Staženo 879 x
Oproti předchozí aplikaci využívá aktuální WEB API https://www.odorik.cz/w/api, proto i změna názvu aplikace.

Aplikace se rozšířila o následující nastavení a funkce:

API Nastavení
  • - Nastavení Přístupu (Login a heslo)
  • - Nastavení veřejného čísla u Odorik, přes které bude realizováno volání pomocí přesměrování na Lince
    ZdePri píše:Bylo by možné doplnit JAVA aplikace o funkci přesměrování linky, obdobně jak to děla OdorAK?
V hlavní nabídce přibyly následující příkazy:
  • - Kredit - zjištění stavu kreditu
  • - Přesměrováním - aktivace hovoru pomocí nastavení přesměrování na lince. Po dokončení připojení k API se zobrazí na obrazovce Připojování
příkaz ke generování gsm volání Volat GSM na Linku Odorik. (Může být různé chování podle telefonu, mě se zobrazí číslo a 4 volby - Volat /Uložit / Upravit před voláním / poslat SMS)
Naposledy upravil(a) Pub.lbc dne úte 12. lis 2013 16:06:00, celkem upraveno 1 x.
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Vlastní JAVA Callback Aplikace přes internet a SMS

Příspěvek od helmut.niederman »

Pub.lbc píše:Přikládám alternativní JAVA aplikaci pro Callback.
CallBack_OdorWA.jad
CallBack_OdorWA.jar
Oproti předchozí aplikaci využívá aktuální WEB API https://www.odorik.cz/w/api, proto i změna názvu aplikace.

Aplikace se rozšířila o následující nastavení a funkce:

API Nastavení
  • - Nastavení Přístupu (Login a heslo)
  • - Nastavení veřejného čísla u Odorik, přes které bude realizováno volání pomocí přesměrování na Lince
    ZdePri píše:Bylo by možné doplnit JAVA aplikace o funkci přesměrování linky, obdobně jak to děla OdorAK?
V hlavní nabídce přibyly následující příkazy:
  • - Kredit - zjištění stavu kreditu
  • - Přesměrováním - aktivace hovoru pomocí nastavení přesměrování na lince. Po dokončení připojení k API se zobrazí na obrazovce Připojování
příkaz ke generování gsm volání Volat GSM na Linku Odorik. (Může být různé chování podle telefonu, mě se zobrazí číslo a 4 volby - Volat /Uložit / Upravit před voláním / poslat SMS)
Mě to nejde stáhnout do NOKIA 206. Hlási mi to že je to nepodporované.
Pub.lbc
Příspěvky: 69
Registrován: ned 01. zář 2013 23:14:51
Bydliště: Liberec

Re: Vlastní JAVA Callback Aplikace přes internet a SMS

Příspěvek od Pub.lbc »

Mě to nejde stáhnout do NOKIA 206. Hlási mi to že je to nepodporované.
Nevím jakým způsobem stahujete a jaké soubory. V JAD Souboru je digitální podpis, kerý může dělat tyto problémy pokud není instalován certifikát.
Sám jsem to zkoušel na SE K790i s importovaným certifikátem.
Dále pak ozkoušeno na starší Nokii 6303, tam pouze instalace přes jar. Kopírováno pomocí Nokia PC Suite z PC na SD v Tel. Měl by stačit i USB Mass Storage režim.
V obou případech použit Bluetooth přenos a PC aplikace od výrobce.
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Vlastní JAVA Callback Aplikace přes internet a SMS

Příspěvek od helmut.niederman »

Bohužel nemohlo odsud stahování ani formát JAD či JAR z tohoto odkazu který byl vložen.

Kamarád mi poradil, že musím ten soubor JAR nahrát na nějaký filehousting, protože NOKIA 206 musí přečíst podporovaný formát JAR např. www.volny.cz/odorik/CallBack_OdorWA.jar a ne tento formát
http://forum.odorik.cz/download/file.php?id=151
Tudíž musel jsem udělat následující v počítači si stáhnout CallBack_OdorWA.jar z odkazu http://forum.odorik.cz/download/file.php?id=151 do počítače a pak přes FTP Total Comander uploadovat např. na účet volny.cz A pak příslušný odkaz např. www.volny.cz/USER/CallBack_OdorWA.jar poslat v SMS na mobilní telefon NOKIA 206 a ta už z textu SMS se připojí k internetu a odkaz stáhne a uloží a nainstaluje.

Můj telefon nepodporuje přenos dat z PC do mobilu, a pokud má něco stahovat z internetu musí to být řádný odkaz např. www.volny.cz/USER/CallBack_OdorWA.jar
Odpovědět