Vlastní JAVA Callback Aplikace přes internet a SMS

Jak ovládat Odorik a používat služby pomocí speciálních programů a aplikací.
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Vlastní JAVA Callback Aplikace přes internet a SMS

Příspěvek od helmut.niederman »

Tak v telefonu mám ale aplikace nefunguje, protože a teď prosím vás jaké WEB API mám zadat, to jako pro příslušnou linku nebo pro celý účet Odorik ?
Pub.lbc
Příspěvky: 69
Registrován: ned 01. zář 2013 23:14:51
Bydliště: Liberec

Re: Vlastní JAVA Callback Aplikace přes internet a SMS

Příspěvek od Pub.lbc »

Aktuálně vyzkoušeno.
Funkční jsou oba přístupy:
  • 1) API přihlášení k účtu - "Nastavení účtu -> API Heslo"
  • 2) SIP přihlášení k Lince - "Linky -> odkaz na číslo linky ve sloupci Číslo v síti (linka)"
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Vlastní JAVA Callback Aplikace přes internet a SMS

Příspěvek od helmut.niederman »

Pub.lbc píše:Aktuálně vyzkoušeno.
Funkční jsou oba přístupy:
  • 1) API přihlášení k účtu - "Nastavení účtu -> API Heslo"
  • 2) SIP přihlášení k Lince - "Linky -> odkaz na číslo linky ve sloupci Číslo v síti (linka)"
A k tomu API heslo má se tam zadávat i uživatel tedy do nastavení v telefonu? Co je na stránce přihlášení k účtu - "Nastavení účtu -> API Heslo ?

Doplněno : Tak jsem vyzkoušel všechny funkce a možnosti a když jsem si dal zjistit kredit tak mi to anglicky hodilo chybovou hlášku " Connecting...Connected o readed Coon "a to už nebylo dotištěné. Zřejmě to tedy nefunguje ta aplikace. Já už fakt nevím co tam mám zadaváat.

Dám API nastavení

Web API uživatel : zadám tam číslo linky například 300100
Web API Heslo : zadám tam Alfanumerické heslo, které je k dispozici na https://www.odorik.cz/ucet/nastaveni_vo ... ctive_line což je stejné heslo, které zadávám do SIP VOIP programů například X-lite

Telefonní číslo Odorik, zadám číslo ODORIK které je namapované na tuto linku a je to konkrétně GSM celulární číslo Odorik. ULožím, a když dám zjistit kredit vyhodí se mi tato hláška " Connecting...Connected o readed Coon "

Čili co mám dělat aby ta java aplikace fungovala ?
Pub.lbc
Příspěvky: 69
Registrován: ned 01. zář 2013 23:14:51
Bydliště: Liberec

Re: Vlastní JAVA Callback Aplikace přes internet a SMS

Příspěvek od Pub.lbc »

Opravená verze Java Aplikace - chyba zobrazení odpovědi serveru na některých telefonech
EDIT 2014-02-03: Publikována Verze 1.0.2 bez změny funkčnosti, oprava kompatibility s některými telefony
CallBack_OdorWA.jad
Verze 1.0.1 - Podpis
(1.94 KiB) Staženo 459 x
CallBack_OdorWA.jar
Verze 1.0.1 - Aplikace
(8.04 KiB) Staženo 500 x
Prosím o zpětnou vazbu funkčnosti

Dále pár poznámek k nastavení:

1) Nevím jak je to s oprávněním dle způsobu přístupu (API přihlášení k účtu vs. SIP přihlášení k lince)
- dle mého názoru SIP přihlášení by mělo být k lince na které bude realizováno volání přesměrováním nebo callback

2) "WEB API Nastavení" -> "Tel číslo odorik" je důležité v případě využití volání přesměrováním
- číslo by mělo být Geografické nebo Nomadické (910xxxxxx), GSM pravděpodobně nebude fungovat
- "Tel číslo odorik" je použito v nastavení přesměrování a následně je na něj voláno

Uvítám upřesnění někoho z Odoriku
Naposledy upravil(a) Pub.lbc dne pon 03. úno 2014 22:12:41, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Largon
Příspěvky: 448
Registrován: pon 07. lis 2011 10:14:09

Re: Vlastní JAVA Callback Aplikace přes internet a SMS

Příspěvek od Largon »

Zdravím,

1) API heslo je zamýšleno jako takové "administrační" pro celý účet, zatímco v případě přihlášení SIP heslem se snažíme omezovat přístup jen k dané konkrétní lince.

2) Je to tak, nastavit si přesměrování je možné jen v případě geografických/nomadických čísel. Příchozí hovory na GSM číslo nejdou přes naši ústřednu.
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Vlastní JAVA Callback Aplikace přes internet a SMS

Příspěvek od helmut.niederman »

Děkuji už to funguje, už se mi zobrazuje kredit, díky za nový patche.

Ale mám dotaz k přesměrování. Jak tomu mám rozumět, aby mi to fungovalo ?

Neboť do WEB API nastavení jsem zadal Tel.číslo Odorik tedy geografické číslo například 577477977

Pak Volané číslo např. 8001111222
Volající číslo a zadal jsem číslo nomadické které je přiřazené též k účtu Odorik a to např. 910000100

Teď když to chci přesměrovat, hodí mi chybovou hlášku cituji " Připojeno [ errors : /"nonexisting_public_number / ] Konec připojení.

Co tedy dělám špatně ? Mám špatně to, že číslo mám ve špatném formátu a musím tam mít celé v mezinárodním tvaru 00420TLFčíslo nebo stačí jen samotné devítimístné číslo a nebo číslo 420Tlfčíslo ? Co tedy dělám špatně ? Děkuji za nápovědu. :roll:
Pub.lbc
Příspěvky: 69
Registrován: ned 01. zář 2013 23:14:51
Bydliště: Liberec

Re: Vlastní JAVA Callback Aplikace přes internet a SMS

Příspěvek od Pub.lbc »

helmut.niederman píše:Ale mám dotaz k přesměrování. Jak tomu mám rozumět, aby mi to fungovalo ?
Nyní trochu k funkčnosti:
Máme 3 čísla:
(A) - Volající číslo - vaše mobilní číslo, nebo číslo z kterého budete reálně volat (třeba budka.....) nebo na něj bute chtít spojit Callback
(B) - Volané číslo - číslo na které se chcete dovolat jedním ze způsobů CallBack/BackCall/Přesměrování
(C) - Tel číslo odorik - Nomadické nebo Geografické číslo v síti Odorik, na které budete volat při použití přesměrování (nastavuje se na obrazovce "WEB API Nastavení")

Veškeré podmínky jsou na https://www.odorik.cz/w/api
Aplikace počáteční "+" u tel čísla převádí do standardu "00"
(C) musí být v mezinárodním tvaru 00420xxxyyyzzz, v aplikaci je tdy možné nastavit +420.........

Callback Volání
  • 1) Aplikace vygeneruje požadavek volání Odorik ústředny (A) -> (B)
  • 2) Ústředna volá na (A)
  • 3) po zvednutí hovoru na (A) volání na (B)
Callback Zpětné Volání
  • 1) Aplikace vygeneruje požadavek volání Odorik ústředny (B) -> (A)
  • 2) Ústředna volá na (B)
  • 3) po zvednutí hovoru na (B) volání na (A)
Volání Přesměrováním
  • 1) Aplikace vygeneruje požadavek nastavení přesměrování pro linku (C), kdy příchozí hovor z čísla (A) na (C) linka přesměruje na (B)
  • 2) z čísla (A) voláte na (C)
  • 3) linka(C) zpracuje přesměrování z 1) a začne vyzvánět na (B)
Hooonza
Příspěvky: 256
Registrován: úte 03. led 2012 18:09:05

Re: Vlastní JAVA Callback Aplikace přes internet a SMS

Příspěvek od Hooonza »

Pub.lbc píše:Opravená verze Java Aplikace
Chyba certifikátu při instalaci. Nebyla by nepodepsaná verze?
xtonda
Příspěvky: 769
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: Vlastní JAVA Callback Aplikace přes internet a SMS

Příspěvek od xtonda »

Na Sony Ericsson J108i Cedar aplikace přes JAD nejde nainstalovat, instalace přímo JAR projde, po nastavení API ID a hesla funguje zobrazení kreditu, ale nejde volat, nedá se nastavit položka Volající číslo, když na položku najedu, tak střední kontextové tlačítko má akci Volat, po stisku se vypíše Připojení a nic se neděje, levé kontextové tlačítko má funkci Options a vyvolá menu, ve kterém je položka Upravit, ale ta nic neudělá, pravé kontextové tlačítko pak je Ukončit. Čili na SE J108i je aplikace prakticky nefunkční.
Pub.lbc
Příspěvky: 69
Registrován: ned 01. zář 2013 23:14:51
Bydliště: Liberec

Re: Vlastní JAVA Callback Aplikace přes internet a SMS

Příspěvek od Pub.lbc »

Hooonza píše: Chyba certifikátu při instalaci. Nebyla by nepodepsaná verze?
Něco málo k podpisům JAVA aplikací:
- Instalace aplikací není zcela shodná, záleží na výrobci jak ji implementoval. Telefony některých výrobců vyžadují k instalaci .JAD i .JAR soubor, u některých výrobců postačuje pouze soubor .JAR s aplikací (SonyEricsson, Nokia).
- .JAR soubor obsahuje vlastní kód aplikace, není v něm žádná forma zabezpečení nebo podpisu. Instalací pouze tímto souborem je aplikace NEPODEPSANÁ, tj. správce aplikací ji bere jako neznámou a potencialně nebezpečné přístupy (Internet, SMS ....) je potřeba pokaždé potvrdit.
- .JAD soubor popisuje .JAR soubor a případně mu přidává podpis certifikátem, který musí být v telefonu instalován. Pokud je vše potřebné správně, je aplikace PODEPSANÁ, tj. pro aplikaci je možné nastavit povolení/zakázání potencialně nebezpečných přístupů.

Zde je JAD soubor pro verzi 1.0.1 bez podpisu certifikátem
CallBack_OdorWA.jad
Verze 1.0.1. - soubor popisu aplikace bez podpisu certifikátem
(396 bajtů) Staženo 456 x
Odpovědět