Přístupová číslav v 38 zemích sipbroker.com

Jak provolat co nejvíce minut úplně zdarma nebo levněji.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Přístupová číslav v 38 zemích sipbroker.com

Příspěvek od xsouku04 »

Cestujete a máte místní sim kartu nebo pevnou linku s výhodným místní voláním?
Pak můžete za místní hovor + cenu odorik volat kamkoli.

Vytočíte některé přístupové číslo uvedené v tabulce zde.

http://www.sipbroker.com/sipbroker/action/pstnNumbers

Poté zavolejte *9553*8223004 a můžete zadat svůj pin a volat kamkoli potřebujete za odorik ceny.
*9553 znamená že chcete volat na odorik.cz a *8223004 může být cokoli, co lze volat na uri bez autentizace, tedy
např. na infolinku Odorik se můžete dovolat volání na uri 533533533@sip.odorik.cz nebo z libovolné země přes místní přístupové číslo a vytočením *9553533533533#

Je to možné díky tomu, že proxy sip.odorik.cz povoluje hovory na uri.

Používáte to někdo?

Odkaz na sibroker je možné po přihlášení najít v menu "průvodce nastavením"->"Vlastní telefonní číslo/ příchozí hovory/ přístupová čísla" -> "Přístupová čísla ..." už řádku let.
Dobrý den, poslední dobou se vůbec nemohu dovolat přes sipbroker. Už je
tomu tak asi dva týdny a vždy se ozývá jen obsazovaci tón. Zkoušel jsem
to i v několika nezavyslych intervalech ale marně. Volám přes Londýnsky
sip. Byla nějaká změna nebo je to technicky problém?
Zdá se, že nová proxy způsobuj nějaké potíže, ale špatně se nám to testuje, protože, zdá se, ne všechna přístupová čísla přenáší DTMF vždy spolehlivě. Tedy alespoň ze směru odkud voláme, místní hovory jsou předpokládám OK.
Česká přístupová čísla jsou +420530 512 499 a +420 255 790 577 ale volání z 802.cz ani přímo z odoriku se mi nepodařilo. Vypadá to jako by se DTMF vůbec nepřenášely. A z mého mobilu Vodafone mne každý pokus s tarifem odepiš stojí 12 Kč :). Jednou se mi ale podařilo si zavolat přes Tampere ve Finsku. Několikrát to místo spojení jen pípalo jako obsazeno.

Pokud by byl zájem, můžeme v několika zemích zřídit přímá přístupová čísla, tedy ušetříte si zadávání *9553*8223004 .
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Přístupová číslav v 38 zemích sipbroker.com

Příspěvek od Kristovec »

Prazské i brnenské císlo v provozu,pri vytocení mého odpojeného Odorika hlásí - Volané císlo není v tuto chvíli dostupné.
Asi tak mesíc az dva jsem zkousel Sipbrokera v Argentine a Brazílii,vetsina tamních prístupovych císel byla v porádku -Welcome to Sipbroker PSTN..... ,ale nekterá taky jen pípala bez hlásky.Ovsem z obou zemí jsem se dovolal,kamarádovi na Odorika
odsud do Argentiny jsem volal pres zdejsí prístupové císlo operátora MO-Call na nekolik tamních prístupu Sipbrokera.
Zvuk byl trochu slabsí a zasumely,ale rozhodne dostacoval.
S balíkem minut do zahr. v rámci mVolání rád otestuji více evropskych zemí.
Jinak,prímy prístup treba v Nemecku by nebyl marny.
V sousedních zemích by se ho mozná vyplatilo zavést.
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Přístupová číslav v 38 zemích sipbroker.com

Příspěvek od Kristovec »

Funguje. *9553*8223004# a ozve se - Zadejte,prosím,svuj PIN.
Po zadání PINu - Zafjte cílové císlo.....
tom_speedy
Příspěvky: 71
Registrován: stř 10. říj 2012 17:02:51

Re: Přístupová číslav v 38 zemích sipbroker.com

Příspěvek od tom_speedy »

Jsem pro české přímé číslo. Hned vysvětlím proč. Bylo by to fajn např. pro pevnou linku, kde můžou být volné minuty a takto by se dalo volat přímo za volné minuty a potom za Odorik ceny. Dál by se to hodilo na volání z mobilu, když je možnost např. volat na jedno číslo zdarma. Potom by se jako na to přístupové číslo volalo zdarma a dál opět za cenu Odorik.

Vím, že to jde i dnes přes to pražské a brněnské číslo, ale některý telefon tak dlouhou sekvenci čísel nepobere (myslím číslo+kod+pin+cislo). Je to jen návrh, ale bylo by např. dobré to použít jako je dnes přístup přes číslo 822.... Pokud by si s tím ústředna poradila, tak by bylo dobré, kdyby se např. jedno číslo dalo zaregistrovat... (stejně jako to je dnes právě přes to číslo 822) Protože dnes např. z VF je to nedostupné.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Přístupová číslav v 38 zemích sipbroker.com

Příspěvek od xsouku04 »

tom_speedy píše:Jsem pro české přímé číslo. Hned vysvětlím proč. Bylo by to fajn např. pro pevnou linku, kde můžou být volné minuty a takto by se dalo volat přímo za volné minuty a potom za Odorik ceny. Dál by se to hodilo na volání z mobilu, když je možnost např. volat na jedno číslo zdarma. Potom by se jako na to přístupové číslo volalo zdarma a dál opět za cenu Odorik.

Vím, že to jde i dnes přes to pražské a brněnské číslo, ale některý telefon tak dlouhou sekvenci čísel nepobere (myslím číslo+kod+pin+cislo). Je to jen návrh, ale bylo by např. dobré to použít jako je dnes přístup přes číslo 822.... Pokud by si s tím ústředna poradila, tak by bylo dobré, kdyby se např. jedno číslo dalo zaregistrovat... (stejně jako to je dnes právě přes to číslo 822) Protože dnes např. z VF je to nedostupné.
Bohužel žádné oficiálně v ČR zřídit nemůžeme, bylo by to porušováním číslovacího plánu.
Můžete si ale zřídit tohle číslo sám, tím že si svoje vlastní číslo přesměrujete na *8223004 nebo rovnou tam, kam chcete zrovna volat. Pohodlně to jde dělat pomocí andorid programů OdorAK a Odorik callback http://www.odorik.cz/w/api:programy

Jinak právě Německo je byrokraticky problémová země. Aby člověk dostal tamní pevnolinkové číslo, musí prokázat adresu v Německu. Bez problémů je Velká Británie, Španělsko a mnoho jiných zemí.

Jo a ještě něco, pokud chcete volat číslo v síti odorik, stačí vytočit *9553*300116 , kde *300116 je číslo v síti odorik. Takto je možné volat jakékoli číslo v síti odorik (i veřejná čísla) zdarma a to bez zadávání PINu. Nejde volat mobilní čísla v síti Odorik.cz protože to není zdarma.
tom_speedy
Příspěvky: 71
Registrován: stř 10. říj 2012 17:02:51

Re: Přístupová číslav v 38 zemích sipbroker.com

Příspěvek od tom_speedy »

Když to tedy vezmu do důsledků, tak de facto sip broker také porušuje český číslovací plán, jelikož pro "volací karty" je tuším právě ta 822....
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Přístupová číslav v 38 zemích sipbroker.com

Příspěvek od xsouku04 »

tom_speedy píše:Když to tedy vezmu do důsledků, tak de facto sip broker také porušuje český číslovací plán, jelikož pro "volací karty" je tuším právě ta 822....
Ano, akorát sip broker neprovozuje přímo virtuální volací karty, ale jen službu pomocí, které se dá volat pomocí přístupového čísla na libovolné sip uri na světě. A to je něco jiného na nemá to v číslovacím plánu vyhrazená čísla. Tedy nařknutí by bylo více vyumělkované navíc hodně složité...
Navíc některým lidem by trvalo hodně dlouho, než by to celé pochopili, proto pravděpodobnost stížnosti je malá.
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Přístupová číslav v 38 zemích sipbroker.com

Příspěvek od Kristovec »

GB ES atd,az budu mít cas,vyzkousím,a dám vedet.
Ani SK by nebylo marné!
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Přístupová číslav v 38 zemích sipbroker.com

Příspěvek od Kristovec »

Slovensko tam není! Rusia,a pak az Slovenia,tedy Slovinsko!
Spanelsko - 0034933968000 funguje,ale hláska je napred ve spanelstine,a
sluzba se jmenuje jinak.Spojení na muj vypnuty Odorik nabehlo napoprvé - Volané
císlo je docasne nedostupné.
Ve volnu toho omrknu víc.
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Přístupová číslav v 38 zemích sipbroker.com

Příspěvek od Kristovec »

Kolegovi,ktery se se Sipbrokerem nedovolá z Londyna - zkuste jiné britské prístupové císlo!
Pres (0044) 020 - London - se to sice hlásí jako Sipbroker,ale jiny,zensky hlas.Netusím,v cem je potíz,
ale pres jiná britská císla mi Odorik nabehl úplne stejne,jako pres Prahu,Brno,ale i New York.
Zkuste treba 0113 350 5335 a dovoláte se.
Zkousel jsem *9553*8223004# a nabehlo to napoprvé.
Vse testuji z CR v rámci volnych minut s mVoláním.
Odpovědět