Hovory s nesouvisející chybovou hláškou

Je špatně slyšet ? Lze to řešit !
jiri.filip
Příspěvky: 111
Registrován: ned 04. lis 2012 10:14:43

Hovory s nesouvisející chybovou hláškou

Příspěvek od jiri.filip »

Dobrý den,

dnes jsem kolem 10 hod. dopoledne v průběhu 15 minut narazil u 2 VoIP hovorů na to, že ačkoliv jsem se volanému dovolal, do hovoru se nám pletla chybová hláška nejprve pravděpodobně ve španělštině a pak asi stejná v angličtině.
Něco ve smyslu, že „volané číslo není momentálně dostupné“. Španělsky neumím a na anglický text jsem nedával stoprocentně pozor, protože jsem byl naštvaný na maximum, neboť jsem kvůli té hlášce volanému téměř nerozuměl. :twisted:

Jednalo se o důležité hovory, které jsem záměrně realizoval z domova, kde mám připojení na Internet přes UPC (tedy podstatně kvalitnější než přes mobilní Internet u Vodafonu), aby nedocházelo k výpadkům při hovoru.
A když už nedošlo k výpadkům při hovoru z důvodu nekvalitního internetového připojení, byl hovor opakovaně rušen naprosto nesouvisející chybovou hláškou natolik, že jsem volanému prostě téměř nerozuměl.

Nevím, proč byly tyto 2 hovory (hovor na pevnou linku v ČR ID 74062196, resp. na mobilní číslo v ČR ID 74064376) směrovány pravděpodobně přes Španělsko. V každém případě je potřeba s tím něco udělat, aby k tomuto již nedocházelo. Taková „kvalita“ služby je pro mne při pevném připojení k Internetu neakceptovatelná.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Hovory s nesouvisející chybovou hláškou

Příspěvek od xsouku04 »

Oba hovory jsme neposílali přes zahraničí, tedy pokud nebyla chyba u českého tranzitního operátora, tak hovory ČR neopustily.
Žádné anomálie jsme u nás v lozích nenašli, ani v onu dobu nezačínal u nás žádný hovor do španělsky mluvící země.
U hovorů jsou ale vidět nějaké ztracené pakety.
Pokud by se něco podobného opakovalo, dejte prosím zase vědět stejným způsobem, zapnuli jsme nyní podrobnější sledování.

Hovory byly ze SIP klienta, který se označoval User-Agent: Nokia RM-469 091.003 (cs) a kodek ALAW.
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Hovory s nesouvisející chybovou hláškou

Příspěvek od ViR »

To byly hovory k téže osobě? Lze 100% vyloučit problém s nějakým systémem na straně volaného (např. s něčím takovýmto - http://www.recordiapro.com )?
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Hovory s nesouvisející chybovou hláškou

Příspěvek od Kristovec »

Kdyby se to opakovalo,zkuste,prosím,nahrát tu spanelskou hlásku,prelozím do cestiny.
jiri.filip
Příspěvky: 111
Registrován: ned 04. lis 2012 10:14:43

Re: Hovory s nesouvisející chybovou hláškou

Příspěvek od jiri.filip »

ViR: Každý z dotčených hovorů byl směrován jiné osobě (jak jsem psal, jeden na číslo pevné linky, druhý na mobilní číslo). Lze tedy stoprocentně vyloučit jakékoliv problémy s technickým zařízením na straně volaného.

Kristovec: Díky moc za nabídku. Jednak ale nevím, jak hlášku při hovoru ze svého mobilního telefonu (NOKIA E52) nahrát; jednak tím nehodlám ztrácet čas. Mám na práci x jiných věcí než dělat testera základních věcí, které by měly fungovat, ale nefungují, jak by měly. ;)
Jak jsem psal, španělsky sice neumím, ale některá slova mají celkem blízko k angličtině. Proto se domnívám, že obsah následující hlášky v angličtině je totožný s předcházející ve španělštině (tzn. volané číslo není monentálně k dispozici).

xsouku04: Ještě doplnění podobného případu, který se nedávno pro změnu stal mé přítelkyni, kterou jsem také přivedl k Odoriku. ID hovorů, kterých se to týkalo, zatím nemám a nevím, jestli si přítelkyně vzpomene, kterých hovorů na Ukrajinu se to týkalo, protože tam volá poměrně často. Nicméně opakovaně slyšela při volání na ukrajinské mobilní číslo hlášku v ukrajinštině, že "má nedostatečný kredit".
Nevím, jak si Odorik vyúčtovává spojení s ukrajinskými operátory. Jediné, co mě napadlo, je, že pokud by to bylo také na bázi předplaceného kreditu, klesl zůstatek kreditu Odoriku u tohoto (tranzitního) operátora pod přednastavenou minimální částku, což vyvolalo přehrání této hlášky.
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Hovory s nesouvisející chybovou hláškou

Příspěvek od ViR »

jiri.filip píše:ViR: Každý z dotčených hovorů byl směrován jiné osobě (jak jsem psal, jeden na číslo pevné linky, druhý na mobilní číslo). Lze tedy stoprocentně vyloučit jakékoliv problémy s technickým zařízením na straně volaného.
OK. Zásadní různost osob při obdobné technické závadě (téměř) vylučuje onu příčinu, která mne napadla.

Jinak samozřejmě, dvě různá čísla sice mohou, ale nemusí, znamenat dvě různé osoby. Může jít například jen o dvě různé cesty hovoru k téže osobě (naprosto běžné při kombinaci pevná/mobil, ale i předpoklad fungování eNUM), případně může jít o různé role téže osoby (firemní/soukromé číslo a pod.). Ve finále se ovšem mohou potkat ty hovory u identické (fyzické) osoby ve shodném zařízení, a je jistá pravděpodobnost, že "potkání se" hovorů může být co do způsobu zpracování obdobné jak v místě originace, tak v místě terminace k cíli, který je shodný, nebo obdobný. Respektive "poblíž" těchto míst.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Hovory s nesouvisející chybovou hláškou

Příspěvek od xsouku04 »

Pokud by se to opakovalo dejte vědět, měli bychom mít tentokráte více informací. Nahrávat není třeba.

Co se týče Ukrajiny, tak tam se tohle někdy stát může, je to tamní specifikum. Prostě zavěste a zavolejte ihned znovu a budete spojeni bez problémů.
jiri.filip
Příspěvky: 111
Registrován: ned 04. lis 2012 10:14:43

Re: Hovory s nesouvisející chybovou hláškou

Příspěvek od jiri.filip »

xsouku04: Dobrý den, tak můžete začít prohledávat své záznamy. Call ID 74499179, hovor před chvílí na tuzemskou pevnou linku.

Krátce po zahájení hovoru byla tuším 2x přehrána chybová hláška v obou jazykových verzích. Nejprve v jazyce, který bych maximálně tipnul na irštinu, pak v angličtině ("Number is not in use").

Hlasitost hlášky byla stejná jako u vedeného hovoru, takže jsem si s volaným nerozuměl.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Hovory s nesouvisející chybovou hláškou

Příspěvek od xsouku04 »

jiri.filip píše:xsouku04: Dobrý den, tak můžete začít prohledávat své záznamy. Call ID 74499179, hovor před chvílí na tuzemskou pevnou linku.

Krátce po zahájení hovoru byla tuším 2x přehrána chybová hláška v obou jazykových verzích. Nejprve v jazyce, který bych maximálně tipnul na irštinu, pak v angličtině ("Number is not in use").

Hlasitost hlášky byla stejná jako u vedeného hovoru, takže jsem si s volaným nerozuměl.
U nás je daný hovor v pořádku. Porovnával jsem hovor mezi Vaši Nokií a naši ústřednou a mezi naší ústřednou a našim dodavatelem. Tedy předpokládám, že hlášky nějak vznikají na Nokii nebo po cestě, i když jak to nevím.
Jsou tam nějaké ztracené pakety směrem od Vás, takže se hovor občas mohl zadrhávat, nicméně proč jste slyšel hlášku z cizí země, to nevysvětluje.

V Irsku se mluví anglicky.

Asi bych Vám doporučil si hovory nechat u nás nahrávat vytočením prefixu. *086 před číslo. Nahrávka Vám přijde emailem (pokud máte tento email nastaven). Doporučuji si to vyzkoušet.
jiri.filip
Příspěvky: 111
Registrován: ned 04. lis 2012 10:14:43

Re: Hovory s nesouvisející chybovou hláškou

Příspěvek od jiri.filip »

xsouku04: Jak by mohly vznikat hlášky na Nokii? Navíc poprvé to byla kombinace španělština (pravděpodobně)/angličtina, dnes irština (asi)/angličtina.

Jinak irštinou se mluví v Severním Irsku i v Irské republice, i když je to menšinový jazyk (http://cs.wikipedia.org/wiki/Ir%C5%A1tina). To ale nevylučuje, že nějaký místní operátor používá tento jazyk jako výchozí pro hlášku.
Stejně tak je ale možné, že to nebyla irština, ale nějaký jiný jazyk.

Výpadky v hovoru jsem nezaznamenal. Pouze "rušení" tou hláškou.

Nahrávání vyzkouším a výsledek pošlu.
Odpovědět