Výběr kodeku při volání přes Skype

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr kodeku při volání přes Skype

Příspěvek od xsouku04 »

Já nepotřebuji Skype - Skype, to bych pochopitelně volal prostě rovnou Skypem,
Přesně tak.
Danielka

Re: Výběr kodeku při volání přes Skype

Příspěvek od Danielka »

Ahoj moc tomu nerozumim , ale poslední dobou teda asi měsíc máme problém s hovorem pořád se to vypíná a přerušuje.Tak jsem hledala pomoc a koukám tady u vás na to, zjistila jsem že mám silk-v3 vůbec netušim o co jde, ale pravdou zůstává že nám to zlobí , můžete mi poslat nákej odkaz na kodek kterej potřebuji já?? Díky moc
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr kodeku při volání přes Skype

Příspěvek od xsouku04 »

Danielka píše:Ahoj moc tomu nerozumim , ale poslední dobou teda asi měsíc máme problém s hovorem pořád se to vypíná a přerušuje.Tak jsem hledala pomoc a koukám tady u vás na to, zjistila jsem že mám silk-v3 vůbec netušim o co jde, ale pravdou zůstává že nám to zlobí , můžete mi poslat nákej odkaz na kodek kterej potřebuji já?? Díky moc
Předpokládám, že máte na mysli hovor skype<->skype. Bohužel o tom, jak ovlivnit kodek v tomto případě nevím.
Dost dobře to ale může být nekvalitním internetem, možná si volají dvě verze skypu, které se nemají rády. (z jaké verze na jakou voláte).
Návod, jak si změřit kvalitu internetu, je zde http://www.odorik.cz/w/internet, ale mělo by to spíše koktat než se přerušovat. Také by to mohlo být špatně fungující zvukovou kartou a jejími ovladači. V tom případě zkusit usb sluchátka nebo usb zvukovou kartu.
Odpovědět