Nastavení SIP účtu v Nimbuzz

Programy, které slouží k volání přes internet z počítače nebo chytrých mobilů.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Nastavení SIP účtu v Nimbuzz

Příspěvek od Pitomec »

Taky přemýšlím o nějakým Samšrotovi, ale když už ho vzít, tak aspoň s ARMv7.
Obrázek
Uživatelský avatar
konrad
Příspěvky: 150
Registrován: ned 29. led 2012 1:41:25
Bydliště: Praha 1

Re: Nastavení SIP účtu v Nimbuzz

Příspěvek od konrad »

Podařilo se mi na N73 nainstalovat a nastavit Nimbuzz, alespoň něco.
MobiFlo je mi sice uživatelsky příjemnější, ale když nejde nastavit účet...

Jestli Vodafone reklamaci uzná, podle jejich podmínek budu moci dostat náhradní telefon ve stejné cenové hladině jako reklamovaný.
Pokusím se dohodnout na Nokii 700 (je o něco dražší), přece jen jsem konzervativní.
Když to nepůjde, vezmu asi Samsung Galaxy Ace, a podle jejich ochoty uvažuji o dražší SE Xperia Ray nebo HTC Desire S.
ropman
Příspěvky: 13
Registrován: úte 04. pro 2012 0:00:55

Re: Nastavení SIP účtu v Nimbuzz

Příspěvek od ropman »

Dobrý den,
na Nokii 5800XM (Symbian 5th) jsem používal občas Nimbuzz s dvěma VoIP účty, jeden Odorik. Občas se objevil update, tak jsem jej nahrál a moc to nezkoumal. Nyní jsem zjistil, že poslední verze pro Symbian Nimbuzz5x_3.80(0).sisx už umožní zadat pouze 1 VoIP účet a navíc i když mám údaje pro Odorika zadané správně a několikrát zkontrolované, tak se nelze (z tohoto telefonu z Nimbuzzu) přihlásit. Zkusil jsem i vrátit verzi 3.70(0), která umožňuje 2 (nebo možná i více) účtů, ale přihlásím se pouze na toho druhého VoIP operátora a Odorik se nepřipojí.

Používáte ještě někdo Nimbuzz na Symbianu s Odorikem a příp. jakou verzi, pokud to funguje ?
Mám ještě HTC s Androidem a tam se CSipSimple přihlásí k oběma účtům.

Díky za radu.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavení SIP účtu v Nimbuzz

Příspěvek od xsouku04 »

Bohužel nedovedu poradit. Pokud by to ale jinak nešlo, vždycky se dá použít skype pomocí zpětného volání, které si objednáte přes java aplikaci.
Svoje skypejméno si uložíte do rychlých kontaktů třeba pod číslo jedna. A pak si necháte spojit číslo jedna s tím, s kým chcete volat. Stačí, když skype bude v tu dobu běžet na pozadí, a poté přijme příchozí hovor. Pokud voláte přes 3G, použijte skype9.
ropman
Příspěvky: 13
Registrován: úte 04. pro 2012 0:00:55

Re: Nastavení SIP účtu v Nimbuzz

Příspěvek od ropman »

Děkuji za odpověď. Pokud se nemýlím, stačí i jen zadat volané číslo do chatu a odeslat na Odorik.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavení SIP účtu v Nimbuzz

Příspěvek od xsouku04 »

ropman píše:Děkuji za odpověď. Pokud se nemýlím, stačí i jen zadat volané číslo do chatu a odeslat na Odorik.
To je taky možnost. Do chatu ale nejspíš nepůjde přímo vybrat číslo z kontaktů. V java aplikaci lze číslo snadno vybrat z kontaktů, proto navrhuji tu java aplikaci, která se může hodit i pro případ, že by internet nebyl dostatečně kvalitní, nebo byl moc drahý (v roamingu EU).
mara120
Příspěvky: 2
Registrován: úte 07. led 2014 17:31:15

Re: Nastavení SIP účtu v Nimbuzz

Příspěvek od mara120 »

Mám také Nokii 5800XM a doposud jsem požíval Nimbuzz. Zhruba od poloviny prosince 2013 jsem se nemohl připojit a tak jsem Nimbuzz aktualizoval na verzi 3.80.0 - opět bez úspěchu. Přestože jsou přihlašovací údaje správně, nemohu se přihlásit (Unsuccessful sign-in). Zkusil jsem nainstalovat Fring, který jsem používal asi před rokem (a přestal používat kvůli špatné kvalitě hovoru) a tam se mi VOIP také nepodařilo rozchodit. Používám program Odorik pro zpětné volání, ale přímý hovor už nejsem schopen uskutečnit. Nezná někdo řešení pro tyto starší telefony?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavení SIP účtu v Nimbuzz

Příspěvek od xsouku04 »

mara120 píše:Mám také Nokii 5800XM a doposud jsem požíval Nimbuzz. Zhruba od poloviny prosince 2013 jsem se nemohl připojit a tak jsem Nimbuzz aktualizoval na verzi 3.80.0 - opět bez úspěchu. Přestože jsou přihlašovací údaje správně, nemohu se přihlásit (Unsuccessful sign-in). Zkusil jsem nainstalovat Fring, který jsem používal asi před rokem (a přestal používat kvůli špatné kvalitě hovoru) a tam se mi VOIP také nepodařilo rozchodit. Používám program Odorik pro zpětné volání, ale přímý hovor už nejsem schopen uskutečnit. Nezná někdo řešení pro tyto starší telefony?
Jediné, co mohu doporučit, je java Odorik program v kombinaci se Skypem. Viz moje příspěvky výše.
ropman
Příspěvky: 13
Registrován: úte 04. pro 2012 0:00:55

Re: Nastavení SIP účtu v Nimbuzz

Příspěvek od ropman »

N5800 s Nimbuzzem už jsem měl nyní spíš jako zálohu, používám většinou PC nebo CSipSimple s Androidem. Ale zdá se že Odorik přestal podporovat něco, co jiný VoIP operátor (s nímž je často porovnáván) podporuje, protože se na něj lze z Nimbuzzu stále bez problému připojit a přímo používat. Nevím, zda Nimbuzz používá nějaký speciální protokl či co, který jiní klinti nepoužívají ... což se mi úplně nezdá, přece jen by tu měly být nějaké standardy.

Přijde mi spíš, jakoby snad byly potřebné nějaké jiné přihlašovací údaje, nebo jakoby to, co posílá Nimbuzz bylo jinak interpretováno, nebo to bylo zasíláno v jiném formátu než je očekáván a tedy se přihlašovací jméno a heslo správně nespárují a neověří.

To by ale nejspíš vyžadovalo kouknout do nějakých logů neúspěšných pokusů o přihlášení pro daného uživatele, kde vzniká chyba a proč je připojení odmítnuto.

Řešení s nutností spustit dvě aplikace sice asi možné je, ale už ne pohodlné nebo intuitivní.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavení SIP účtu v Nimbuzz

Příspěvek od xsouku04 »

ropman píše:N5800 s Nimbuzzem už jsem měl nyní spíš jako zálohu, používám většinou PC nebo CSipSimple s Androidem. Ale zdá se že Odorik přestal podporovat něco, co jiný VoIP operátor (s nímž je často porovnáván) podporuje, protože se na něj lze z Nimbuzzu stále bez problému připojit a přímo používat. Nevím, zda Nimbuzz používá nějaký speciální protokl či co, který jiní klinti nepoužívají ... což se mi úplně nezdá, přece jen by tu měly být nějaké standardy.

Přijde mi spíš, jakoby snad byly potřebné nějaké jiné přihlašovací údaje, nebo jakoby to, co posílá Nimbuzz bylo jinak interpretováno, nebo to bylo zasíláno v jiném formátu než je očekáván a tedy se přihlašovací jméno a heslo správně nespárují a neověří.

To by ale nejspíš vyžadovalo kouknout do nějakých logů neúspěšných pokusů o přihlášení pro daného uživatele, kde vzniká chyba a proč je připojení odmítnuto.

Řešení s nutností spustit dvě aplikace sice asi možné je, ale už ne pohodlné nebo intuitivní.
Napište, na jakou linku se snažíte přihlásit. Podíváme se, co k nám Nimbuz zasílá za pakety.
Pokud nechcete zveřejni svoji linku, pošlete to emailem, ne soukromou zprávou.
Odpovědět