Mobilní datové balíčky

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tydýt
Příspěvky: 50
Registrován: sob 01. úno 2014 20:40:06

Re: Mobilní datové balíčky

Příspěvek od Tydýt »

Dle myšlenky Odorik, nač zřizovat balíčky, stejně v ceně balíču je jen součet cen za dané minuty jsem si myslel, že by se data mohli platit podle toho jaká kombinace datového tarifu vyjde v daný měsíc nejlépe. Například kdybych spotřeboval za měsíc 200MB, tak bych zaplatil místo 200,- Kč jen 119,- Kč ( 69 + 50 Kč) ;) .
Bohžel z dalších příspěvků jsem pochopil, že to asi nepujde. Nebo se pletu ? :(
Proto se přiznám, že by se mi líbil jeden naopak malí datový balíček. Třeba 10M za 10,- Kč, klidně i méně. Při jeho vyčerpání by se pak uplatnil standartní FUP. Předpokládám, že myšlenka je zřejmá. Mám jistotu, že i kdyby se mobil "zbláznil" (lépe řečeno dítě si něco špatně na mobilu nastaví), tak víc než te 10,- Kč za data nenastavím a pro aktualizaci mailu to stačit bude. Šel by takový balíček zřídit ?
_______________________________________ Obrázek
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobilní datové balíčky

Příspěvek od xsouku04 »

Bohužel nic takového nemůžeme nabídnout. Ten balíček 150 MB jsme nevymysleli my, ale je ve velkoobchodní nabídce a vychází výhodněji, než při účtování po KB.
Tedy balíčky a rychlosti, které můžeme nabídnout, jsou omezeny. 150 MB je nejmenší měsíční balíček.
Pak je zde ještě denní balíček 25MB, to bychom mohli nabízet za 16 Kč. Byl by zájem.
Dlouhodobě se ale nevyplácí protože 30*16=480 Kč, což je docela hrůza. Mohl by se ale někomu vyplatit si koupit na den. Zvlášť pokud mu dojde balíček 150 MB několik dní před koncem měsíce.
Co ale můžeme udělat, je usnadnit nebo dokonce automatizovat obnovování balíčků.
Uživatelský avatar
Tydýt
Příspěvky: 50
Registrován: sob 01. úno 2014 20:40:06

Re: Mobilní datové balíčky

Příspěvek od Tydýt »

Pokud jsem to dobře pochopil, tak tento balíček, 25MB je jen na den a druhý den opět dalších 16, - Kč. Podobný "balíček" jsem kdysi u operátora používal - internet na den. Jen to fungovalo automaticky, to jest že se aktivoval jen na ten den, kdy jsem použil data. Tenkrát mi to vyhovovalo. Běžně data přes mobil jsem nepoužíval, ale když jsem to nárazově potřeboval, tak jsem se za ten den nemusel "starat".
Pokud by to mělo mít význam nabízet, tak jedině ze stejnou funkcionalitou. Jinak to smysl nemá. A jestli by o to byl zájem, tak by se dalo zjistit z vašich dat. Předpokládám že se můžete podívat, kolik vašich klientů zaplatí za měsíc méně než 60,- Kč za data a následně vyhodnotit, zda data využili maximálně 4 za měsíc, nebo průběžně.
_______________________________________ Obrázek
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Mobilní datové balíčky

Příspěvek od Pitomec »

Vzhledem k tomu, že má Odorik data 1MB=1Kč s účtováním po kB, tak balíček 25MB za 16Kč/den může využít leda ten, kdo takřka přesně spotřebuje těch 25MB. Jinak je to asi o ničem...
Obrázek
JPT
Příspěvky: 323
Registrován: sob 03. lis 2012 22:21:05

Re: Mobilní datové balíčky

Příspěvek od JPT »

Pokud to Odoriku nepřidá moc (třeba podle něho zbytečné) práce navíc, tak bych byl pro ať toho nabízí víc. Tím si víc lidí může vybrat a víc lidí bude spokojeno. Myslím, že oproti vodafonu, kde myslím za 25kč na den je to jen 5 MB tak ta nabídka Odoriku je super. Ale vodafon zas nenabízí 1MB za 1 Kč, tak tam není moc na výběr. U odoriku by to chtělo pak asi s těma balíčkama dát možnost nastavit nějaké "akce po spotřebování" např.: 1. Obnov, 2. pokračuj dál 1MB/1Kč, 3. Pokračuj zadarmo s FUP 4. Zastav data uplně, apod.
kudla

Re: Mobilní datové balíčky

Příspěvek od kudla »

Datové balíčky jsou bezva, ještě schází sms brána, a roaming ze zahraničí včetně datového :-) Jinak pozdravuji Odoriky a chválím :-)
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobilní datové balíčky

Příspěvek od xsouku04 »

Tydýt píše:Pokud jsem to dobře pochopil, tak tento balíček, 25MB je jen na den a druhý den opět dalších 16, - Kč. Podobný "balíček" jsem kdysi u operátora používal - internet na den. Jen to fungovalo automaticky, to jest že se aktivoval jen na ten den, kdy jsem použil data. Tenkrát mi to vyhovovalo. Běžně data přes mobil jsem nepoužíval, ale když jsem to nárazově potřeboval, tak jsem se za ten den nemusel "starat".
Pokud by to mělo mít význam nabízet, tak jedině ze stejnou funkcionalitou. Jinak to smysl nemá. A jestli by o to byl zájem, tak by se dalo zjistit z vašich dat. Předpokládám že se můžete podívat, kolik vašich klientů zaplatí za měsíc méně než 60,- Kč za data a následně vyhodnotit, zda data využili maximálně 4 za měsíc, nebo průběžně.
Spíš bych to viděl tak do API přidat zapínání balíčků a pak to doprogramovat do aplikací jako Odorik callback pro android. Tam by šlo tedy vypínat, zapínat a měnit datové balíčky.
Jinak nyní je na programu roaming. Snad mezitím GTS zvýší rychlost svého systému, aby se na zapnutí či vypnutí balíčku nemuselo někdy čekat i celé hodiny. Pak by se balíček na den pomalu ani nestihnul aktivovat ... :)

Totiž přenesená data, potřebná pro ovládání API jsou naprosto zanedbatelná. Tedy lze to dobře dělat jak bez aktivního balíčku, tak i po vyčerpání FUP v obou případech v podstatě "zadarmo".
Uživatelský avatar
Zedna
Příspěvky: 736
Registrován: stř 04. dub 2012 0:57:53

Re: Mobilní datové balíčky

Příspěvek od Zedna »

xsouku04 píše: Spíš bych to viděl tak do API přidat zapínání balíčků a pak to doprogramovat do aplikací jako Odorik callback pro android. Tam by šlo tedy vypínat, zapínat a měnit datové balíčky.
Tohle povazuji za VELICE DOBRY napad!
jiri.filip
Příspěvky: 111
Registrován: ned 04. lis 2012 10:14:43

Re: Mobilní datové balíčky

Příspěvek od jiri.filip »

xsouku04: Prosím i o úpravu callback aplikace pro Symbian ve stejném smyslu. Mobily NOKIA pořád používá dost uživatelů.
jiri.filip
Příspěvky: 111
Registrován: ned 04. lis 2012 10:14:43

Re: Mobilní datové balíčky

Příspěvek od jiri.filip »

xsouku04: Podle návodu v tomto tématu jsem se právě díval do svého profilu, ale v nastavení zatím nevidím žádnou možnost volby datového balíčku. Buď nevidím, nebo se někde vloudila chybička? ;)
Odpovědět