Přesměrování hovoru

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Přesměrování hovoru

Příspěvek od helmut.niederman »

No já nevím, ale já měl vždy dojem, že přesměrování se provádí s jednou hvězdičkou. Pamatuji ještě u dob Oskara jsem si přesměroval číslo nepodmíněně na jiné. Možná mne to trochu mate s pevnou linkou, v dobách kdy jsem používal hojně ISDN tak jsem si u každého MSN čísla nastavil přesměrování a tam byla jedna hvězdička. ;)
xtonda
Příspěvky: 763
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: Přesměrování hovoru

Příspěvek od xtonda »

Správně je obojí, každé znamená něco trochu jiného. Viz https://en.wikipedia.org/wiki/Call_forwarding
incof
Příspěvky: 27
Registrován: stř 13. bře 2013 21:34:55

Re: Přesměrování hovoru

Příspěvek od incof »

Měl bych dotaz, funguje u mobilních SIM Odorika podmíněné přesměrování při obsazeném čísle?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesměrování hovoru

Příspěvek od xsouku04 »

incof píše:Měl bych dotaz, funguje u mobilních SIM Odorika podmíněné přesměrování při obsazeném čísle?
Ano, ale pozor na použití při roamingu. Může být naúčtován jak hovor do oné země tak na číslo, kam je přesměrováno. Viz návody T-mobile. http://www.t-mobile.cz/web/cz/podpora/n ... ani-hovoru
urbik81
Příspěvky: 40
Registrován: stř 13. úno 2013 7:01:15

Re: Přesměrování hovoru

Příspěvek od urbik81 »

Dobrý den, nedaří se mi nikde najít informaci, zda je nutné nepodmíněné přesměrování zadávat ještě před odjezdem z ČR a nebo je možné zadat až v zahraničí? Netuší někdo, jak zda to lze provést až v roamingu a zda to není případně zpoplatněné?

Plánuji přesměrování v síti Odorik z mobilu na pevnou a z pevné na zahraniční mobil - jenže zahraniční SIM si pořídím až v cizině a před odjezdem zahraniční číslo samozřejmě ještě neznám. Jde o to, abych nemusel mobil přesměrovat ještě před opuštěním ČR a zároveň tak nepřišel o všechny příchozí hovory do doby, než si přesměruji pevnou na ten zahraniční mobil až v okamžiku, kdy si jej koupím...

Předem děkuji za odpověď.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesměrování hovoru

Příspěvek od xsouku04 »

urbik81 píše:Dobrý den, nedaří se mi nikde najít informaci, zda je nutné nepodmíněné přesměrování zadávat ještě před odjezdem z ČR a nebo je možné zadat až v zahraničí? Netuší někdo, jak zda to lze provést až v roamingu a zda to není případně zpoplatněné?
Nepodmíněné přesměrování, pokud jej nastavíte v roamingu, zpoplatněné není. Používat podmíněné přesměrování v roamingu ale může být nebezpečné.
Jestli jde vždy a za všech okolností nastavit nepodmíněné přesměrování v roamingu, bohužel nevím. Netestovali jsme to ve všech zemích a případech, ale vím alespoň o jednom případu, kdy to šlo.
Plánuji přesměrování v síti Odorik z mobilu na pevnou a z pevné na zahraniční mobil - jenže zahraniční SIM si pořídím až v cizině a před odjezdem zahraniční číslo samozřejmě ještě neznám. Jde o to, abych nemusel mobil přesměrovat ještě před opuštěním ČR a zároveň tak nepřišel o všechny příchozí hovory do doby, než si přesměruji pevnou na ten zahraniční mobil až v okamžiku, kdy si jej koupím...
Předem děkuji za odpověď.
Možnost je si přesměrování nastavit ještě před výjezdem a to pomocí paralelního zvonění na nějaké dočasné číslo. A teprve v zahraničí tam přidat i to zahraniční.
alfi
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Přesměrování hovoru

Příspěvek od alfi »

nepodmíněné přesměrování by na síti, ze které se nastaví, nemělo záviset. česká ústředna příchozí hovor přesměruje vždy bez ohledu na stav přihlášení mobilu, tedy by neměl roamingovou síť vůbec využít. na druhou stranu, u roamingu asi nikdo předem neví, jak se to v tom konkrétním případě zachová, třeba taky vůbec nemusí jít to nastavení z roamingu změnit.
johnny
Příspěvky: 3
Registrován: pon 27. říj 2014 16:53:47

Re: Přesměrování hovoru

Příspěvek od johnny »

Dobrý den,
zkouším provést to nepodmíněné přesměrování vytočením **21*+420xxxxxxxxx*11# v Číně.
Nedaří se mi to, telefon mi píše hlášku Přesměrování hovorů. Chyba přip. nebo kódu MMI.

Zkouším to na simce, kterou jsem si přivezl do Číny, kde si ji poprvé registruji a rovnou snažím přesměrovat na své odoričí nomadické číslo.
Nevíte, zda můj problém je způsoben Čínou, anebo tím, že simku registruji v roamingu, anebo kombinací obojího?

Děkuji,
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesměrování hovoru

Příspěvek od xsouku04 »

johnny píše:Dobrý den,
zkouším provést to nepodmíněné přesměrování vytočením **21*+420xxxxxxxxx*11# v Číně.
Nedaří se mi to, telefon mi píše hlášku Přesměrování hovorů. Chyba přip. nebo kódu MMI.

Zkouším to na simce, kterou jsem si přivezl do Číny, kde si ji poprvé registruji a rovnou snažím přesměrovat na své odoričí nomadické číslo.
Nevíte, zda můj problém je způsoben Čínou, anebo tím, že simku registruji v roamingu, anebo kombinací obojího?

Děkuji,
Zkuste jen: **21*cislo_na_ktere_chci_presmerovat#

Číslo, na které chcete přesměrovat, může být (a doporučuji to) jen v národním českém formátu.
K přesměrování totiž má dojít už v ČR. Nechcete totiž platiti hovor do Číny a zpět.
To by u nepodmíněného přesměrování hrozit nemělo - ale pojistíte tím národním formátem.
U podmíněného přesměrování by k tomu dojít mohlo a je to velmi nebezpečné.

To 11# je asi jen zbytečná komplikace.

Běžně to v roamingu nastavit jde. (pravda nevím, jestli dotyčný použil jen číslo v českém nebo mezinárodním tvaru - tedy můžete zkusit i ten mezinárodní).

Také můžete zkusit jiného roamingového operátora v Číně, jestli to pak půjde.
Jít by to mělo.
johnny
Příspěvky: 3
Registrován: pon 27. říj 2014 16:53:47

Re: Přesměrování hovoru

Příspěvek od johnny »

Bohužel nic nefunguje. A to jsem zkoušel vše: změnit roamingového operátora, zadat číslo v národním i mezinárodním formátu.

Dle vašich zkušeností, je možné požádat přímo T-mobile?
Odpovědět