Výpadek celé odorik sítě?

Můžete využít jen část a nebo všechny služby co Odorik.cz nabízí přímo z Vašeho telefonu ?
popescu
Příspěvky: 74
Registrován: stř 05. úno 2014 16:35:34

Výpadek celé odorik sítě?

Příspěvek od popescu »

Před asi hodinou jsem zjisitl, že se nemůžu nikam dovolat z pěti mobilních čísel ve virutální síti odorik.cz a zároveň se mi nechce připojit ani jedno z 5 SIP zařízení. Fungují jen příchozí hovory na mobily. Odorik nefunguje ani známým, takže to není problém jen u mě. Víte o tom? Kdy můžeme očekávat opravu? Je to velice nepříjemné.

Může se něco podobného opakovat od budoucna? Co můžu v budoucnu v takovém případě dělat, když se takhle v noci už nikoho nedovolám na infolince a jsem kvůli výpadku Odoriku bez telefonu?
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Výpadek celé odorik sítě?

Příspěvek od Kristovec »

Do Odoriku se nedalo dovolat pres Sipbrokera,ani na *9553*8223004# ani na urcité císlo linky,
samotny Sipbroker se ohlásil - Welcome to Sipbroker....
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Výpadek celé odorik sítě?

Příspěvek od xsouku04 »

popescu píše:Před asi hodinou jsem zjisitl, že se nemůžu nikam dovolat z pěti mobilních čísel ve virutální síti odorik.cz a zároveň se mi nechce připojit ani jedno z 5 SIP zařízení. Fungují jen příchozí hovory na mobily. Odorik nefunguje ani známým, takže to není problém jen u mě. Víte o tom? Kdy můžeme očekávat opravu? Je to velice nepříjemné.

Může se něco podobného opakovat od budoucna? Co můžu v budoucnu v takovém případě dělat, když se takhle v noci už nikoho nedovolám na infolince a jsem kvůli výpadku Odoriku bez telefonu?
Zkoumáme to. Je tam více podivností. Samo se to "polámalo" i opravilo a přitom naše testovací hovory procházely celou dobu. Navíc jakoby se to týkalo jen části zákazníků. Naprostá většina linek se nestihla "odregistrovat" a hovory v systému jsou celou dobu.
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: Výpadek celé odorik sítě?

Příspěvek od Kabek »

Týkalo se to všech portů (5060, 6688, 443)?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Výpadek celé odorik sítě?

Příspěvek od xsouku04 »

Kristovec píše:Do Odoriku se nedalo dovolat pres Sipbrokera,ani na *9553*8223004# ani na urcité císlo linky,
samotny Sipbroker se ohlásil - Welcome to Sipbroker....
Tohle je vyřešeno. Zablokoval je náš firewall díky podivnému chování sipbrokera. V jakých zemích sipbrokera využíváte?
Možná bychom mohli přidat i vlastní čísla v některých zemích. V ČR ale ne. Tento problém nesouvisel s tím druhým.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Výpadek celé odorik sítě?

Příspěvek od xsouku04 »

Kabek píše:Týkalo se to všech portů (5060, 6688, 443)?
Vypadá to, že se to týkalo jen portu 5060, během cca půl hodiny se odregistrovalo cca 170 linek. Z nich jsem namátkou prošel nyní asi 15 a všechny jsou zaregistrovány na portu 5060.
Jeden zákazník ráno hlásil, že má různé linky na různých portech a nejeli jen ty na portu 5060.

Osobně jsem byl tou dobou v sauně, takže jsem neměl možnost to pozorovat.


Tedy to vypadá na ucpaná vlákna u nás, na portu 5060.
Chystáme se zvýšit počet vláken na portu 5060 a udělat to, aby hovory z mobilních simkaret Odorik nebyly podobným výpadkem ovlivněny vůbec.
Připomínám, že příchozí hovory na Odorik SIM, odesílání SMS a volání na tísňové linky není ovlivněno už nyní i kdyby Odorik.cz úplně zkolaboval.

Pokud by byl nějaký takovýto závažnější výpadek a je zde domněnka, že o něm nemusíme vědět, můžete mi volat nebo poslat sms na 608424631 nebo *300100 .
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: Výpadek celé odorik sítě?

Příspěvek od Kabek »

Neuvažujete navýšit počet portů směrem k Vám - k těm 5060, 6688 a 443 přidat alespoň ještě dva další.
Kdo má zapnuto "Use DNS SRV" (Enable DNS SRV lookup - Panasonic KX-TGP500), pak stejně se registruje k Vám na portu 5060, ať si nastaví cokoliv....
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Výpadek celé odorik sítě?

Příspěvek od xsouku04 »

Kabek píše:Neuvažujete navýšit počet portů směrem k Vám - k těm 5060, 6688 a 443 přidat alespoň ještě dva další.
Kdo má zapnuto "Use DNS SRV" (Enable DNS SRV lookup - Panasonic KX-TGP500), pak stejně se registruje k Vám na portu 5060, ať si nastaví cokoliv....
Více portů máme jen z toho důvodu, že se tím dá obejít často potíže se SIP ALG.
Jiný důvod proč se registrovat na jiný port než 5060 není. Jo a ještě útočníci útočí 5060 protože je to standardní port. Nicméně ochranu proti útokům bychom měli mít dobrou, ale pro někoho kdo má svůj asterisk nebo jinou ústřednu může být použití nestandardního portu velmi dobrý nápad.
Use DNS SRV stejně doporučuji vypnout. Další možnost je místo sip.odorik.cz použít ip adresu 81.31.45.51 pak se DNS SRV nemůže uplatnit bez ohledu na nastavení.
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: Výpadek celé odorik sítě?

Příspěvek od Kabek »

A nezměníte někdy v nouzi IP?!
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Výpadek celé odorik sítě?

Příspěvek od xsouku04 »

Kabek píše:A nezměníte někdy v nouzi IP?!
V plánu to není.
Odpovědět