Stažení zálohy

Poradna při řešení nejrůznějších problémů spojených s provozem virtuálních serverů.
Zamčeno
mobilemanic
Příspěvky: 486
Registrován: čtv 10. říj 2013 10:20:15

Stažení zálohy

Příspěvek od mobilemanic »

Zdravím,

u serveru 395 mám 23GB zálohu, kterou jsem se posledních několik dní marně snažil stáhnout. Systém však neustále jen píše, že něco generuje, ale soubor ke stažení prostě nenabídne, ani do 15 minut než to timeoutuje, ani poté po opětovném přihlášení, ani po opětovném kliknutí na stáhnutí zálohy. Navíc teď jsem zjistil, že to zpracování zálohy mi sežralo kdo ví jaký objem kreditu - úplně zbytečně a za nic, protože zálohu stejně pořád nemám a zjevně se takhle velká stáhnout nedá.. :-/ Co s tím, takhle mi to přijde neskutečně blbé :/

Problém číslo 1) kde je můj kredit, já chci svůj kredit. Napočítal jsem něco okolo 90,- Kč ;-(
Problém číslo 2) kde je má záloha, já chci svou zálohu ;-(
4smart.cz
Administrátor
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 12. říj 2010 9:16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Stažení zálohy

Příspěvek od 4smart.cz »

Dobrý den,

Vaši reklamaci beru jako oprávněnou. Právě jsem Vám připsal kredit v celkové výši 90.0 Kč na Váš 4smart.cz účet za download záloh ve dnech 31.3, 2.4, 3.4.

Příčinou problému je v tomto případě opravdu velikost zálohy. Při stahování dochází k přesunu zálohy z úložiště záloh do prostředí webového serveru a tento přesun trvá dlouho (úměrně velikosti souboru zálohy a vytížení sítě).
V této věci provedu potřebné úpravy a budu informovat v tomto vlákně o provedených změnách.

Dočasné řešení pro Vás:
A) Ve webovém administračním rozhraní ve "Správce záloh", "seznam záloh" zatrhněte "Vytvářet kopii zálohy ve VPS". 4smart.cz potom bude vytvářet kopii zálohy ve Vašem VPS v adresáři /backup (musíte vytvořit).
V tomto případě je třeba zajistit dostatek diskového prostoru pro uložení zálohy. Zálohu pak stáhnete bezpečně nejlépe s pomocí ssh/scp.

B) Soubor zálohy Vám mohu do prostředí VPS po domluvě přesunout manuálně.

J.M.
mobilemanic
Příspěvky: 486
Registrován: čtv 10. říj 2013 10:20:15

Re: Stažení zálohy

Příspěvek od mobilemanic »

Super, děkuji mnohokrát, je vždycky dobré vidět, že poskytovatel je fér :-)

Zkusím tedy variantu A) a vytáhnu si ji přes SSH. Zatím tam dostatek místa mám, tak to by mohlo vyjít.

Každopádně se budu těšit na opravu funkce stažení zálohy pro takto velké soubory, přeci jenom je to trochu pohodlnější než na serveru otevírat SSH, pak zálohu nezapomenout smazat a SSH zavřít..
4smart.cz
Administrátor
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 12. říj 2010 9:16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Stažení zálohy

Příspěvek od 4smart.cz »

Tento problém byl vyřešen reimplementací funkce downloadu souborů záloh:

http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f=3&t=2347

J.M.
mobilemanic
Příspěvky: 486
Registrován: čtv 10. říj 2013 10:20:15

Re: Stažení zálohy

Příspěvek od mobilemanic »

Ještě bych měl jednu připomínku k zálohám - bylo by možné opravit generování názvu souboru při stahování? Pokud je hodnota jednomístná, např. 3. července 2014 v 04:00:16, soubor se jmenuje 123xxxxx2014734016.tar.gz. Strašně špatně se v tom dá vyznat - dalo by se udělat, aby to všechna čísla dělalo dvoumístná a doplňovalo nuly na začátku? (123xxxxx20140703040016.tar.gz vypadá o hodně lépe).

Kritické to není, ale potěšilo by to..


Děkuji :)
4smart.cz
Administrátor
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 12. říj 2010 9:16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Stažení zálohy

Příspěvek od 4smart.cz »

Ano, jasně.
Něco s tím udělám a dám vědět sem, jakmile bude update backendu hotov.

J.M.
4smart.cz
Administrátor
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 12. říj 2010 9:16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Stažení zálohy

Příspěvek od 4smart.cz »

Dobrý den,
provedl jsem žádané úpravy.
Nově tedy jsou složky časového údaje (měsíc, den, hodina, minuta, sekunda) vždy svouciferné.

Změny mají efekt u všech nově vytvořených souborů záloh od tohoto okamžiku.

J.M.
Zamčeno