Mobilní datové balíčky

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Odpovědět
jimisoft
Příspěvky: 71
Registrován: pát 24. kvě 2013 18:40:12

Re: Mobilní datové balíčky

Příspěvek od jimisoft »

A také na stránkách Odoriku: Výpis volání - Mobilní data - Období (tento měsíc).
mdvo
Příspěvky: 52
Registrován: pon 10. úno 2014 14:12:23

Re: Mobilní datové balíčky

Příspěvek od mdvo »

megacruiser píše:Od února si můžete aktivovat výhodné mobilní datové balíčky:

150 MB/měsíc za 69 Kč (při využití celého balíčku 0.46 Kč/MB)
1500 MB/měsíc za 390 Kč (při využití celého balíčku 0.26 Kč/MB)

Po vyčerpání balíčku se rychlost sníží na 16 - 20 kbit/s podle typu dat a přenesená data nebudou účtována.
moment, já měl za to, že po vyčerpání dat se nastaví rychlost 200kbit? Jak to tedy je? Mám odorik - tmobile.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Mobilní datové balíčky

Příspěvek od Pitomec »

200kbps snad nikdy v síti TM nebylo...
Obrázek
mdvo
Příspěvky: 52
Registrován: pon 10. úno 2014 14:12:23

Re: Mobilní datové balíčky

Příspěvek od mdvo »

Pitomec píše:200kbps snad nikdy v síti TM nebylo...
nevím.. možná si to pletu s o2: http://www.lupa.cz/clanky/novinky-u-ope ... rpani-fup/

každopádně teď je to u t-mobile 64/32 kb/s (u předplacenky 16kbit) a to je už použitelné, na rozdíl od 16kbit odorik (asi vodafone?) a s přihlédnutím k tomu, že tato data nejsou u t-mobile nijak omezována (pokud vím), na rozdíl od vodafone 16kbit:
http://www.vodafone.cz/podminky/podmink ... lni-dato1/

pro úplnost - o2 omezuje porty po dosažení FUPu ještě víc než vodafone.


dodatek:
vodafone nabízí jeden datový tarif s tzv SMART FUP, který by měl fungovat jen u tarifu 20gb za 500kč:
http://www.vodafone.cz/o-vodafonu/o-spo ... f-s-neome/

přehled datových tarifů:
http://mobilenet.cz/clanky/prehledne-fu ... bile-14420
popescu
Příspěvky: 74
Registrován: stř 05. úno 2014 16:35:34

Re: Mobilní datové balíčky

Příspěvek od popescu »

Tak po pár měsících používání už můžu říct, že bych velice ocenil ten 300MB balíček, byť by nebyl nijak výhodnější než ty dva 150MB. Totiž 150 MB mi nikdy nevydrží a vždy musím uprostřed měsíce čekat, než mi dojde SMSka, než se mi zpomalí data, pak se přihlašovat třeba i v terénu na web a tam to zařizovat, což je vzhledem k tomu, že dvakrát čekám na "Momentálně nelze provádět operace se SIM kartou. Probíhá změna datového tarifu." - poprvé při zrušení starého balíčku a pak před aktivací nového - docela nepříjemné.

Koupit si rovnou 300 MB by to vyřešilo a navíc bych neměl špatný pocit, že si možná ukrajuju pár MB z toho starého balíčku, když ho kvůli aktivaci nového musím zrušit.

Co na to Odorik? Byla by ta možnost?
Uživatelský avatar
blayen
Příspěvky: 67
Registrován: stř 18. zář 2013 9:50:38
Bydliště: Liberec

Re: Mobilní datové balíčky

Příspěvek od blayen »

ono to de nějak přes tu infolinku co je v tý sms o zpomalení.. tušim že je to 4488 nebo tak nějak a tam se dá ten limit snad obnovit bez čekání. ale zatim sem to nezkoušel a první měsíc sem podstoupil taky tohle utrpení a tenhle měsíc zase jedu na fupu a ten mi zatim na moje používání stačí (Ingress + hangout) :)
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobilní datové balíčky

Příspěvek od xsouku04 »

popescu píše:Tak po pár měsících používání už můžu říct, že bych velice ocenil ten 300MB balíček, byť by nebyl nijak výhodnější než ty dva 150MB. Totiž 150 MB mi nikdy nevydrží a vždy musím uprostřed měsíce čekat, než mi dojde SMSka, než se mi zpomalí data, pak se přihlašovat třeba i v terénu na web a tam to zařizovat, což je vzhledem k tomu, že dvakrát čekám na "Momentálně nelze provádět operace se SIM kartou. Probíhá změna datového tarifu." - poprvé při zrušení starého balíčku a pak před aktivací nového - docela nepříjemné.

Koupit si rovnou 300 MB by to vyřešilo a navíc bych neměl špatný pocit, že si možná ukrajuju pár MB z toho starého balíčku, když ho kvůli aktivaci nového musím zrušit.

Co na to Odorik? Byla by ta možnost?
Je to v plánu - nastavit si podmínky, při kterých dojde k automatickému obnovení balíčku.
alfi
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Mobilní datové balíčky

Příspěvek od alfi »

xsouku04 píše: Je to v plánu - nastavit si podmínky, při kterých dojde k automatickému obnovení balíčku.
taky bych něco takového využil :-) a nebo ještě lépe možnost měnit nastavení balíčků přes android aplikaci. přeci jen, automat nebude vždycky fungovat ideálně = neví, kolik plánuju datovat do konce měsíce..
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobilní datové balíčky

Příspěvek od xsouku04 »

alfi píše:
xsouku04 píše: Je to v plánu - nastavit si podmínky, při kterých dojde k automatickému obnovení balíčku.
taky bych něco takového využil :-) a nebo ještě lépe možnost měnit nastavení balíčků přes android aplikaci. přeci jen, automat nebude vždycky fungovat ideálně = neví, kolik plánuju datovat do konce měsíce..
To by možná bylo ještě lepší. Přidat možnost nakupovat/měnit balíčky do API a tím i řeba do programu Odorik.
popescu
Příspěvky: 74
Registrován: stř 05. úno 2014 16:35:34

Re: Mobilní datové balíčky

Příspěvek od popescu »

xsouku04 píše:
alfi píše:
xsouku04 píše: Je to v plánu - nastavit si podmínky, při kterých dojde k automatickému obnovení balíčku.
taky bych něco takového využil :-) a nebo ještě lépe možnost měnit nastavení balíčků přes android aplikaci. přeci jen, automat nebude vždycky fungovat ideálně = neví, kolik plánuju datovat do konce měsíce..
To by možná bylo ještě lepší. Přidat možnost nakupovat/měnit balíčky do API a tím i řeba do programu Odorik.
O přidání rozhraní na správu datových balíčku do Odorik callback aplikace se tu už spekulovalo. Jsem určitě pro, ale zároveň bych prosil o ta automatická pravidla, protože že si to budu moci nastavit pohodlně v aplikaci nic nemění na tom, že bych musel vyčerpání prvního balíčku hlídat a pak čekat na aktivaci druhého. Nastavit automat na 2 x 150 MB po sobě by to vyřešilo.
Odpovědět