Mobilní datové balíčky

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Mobilní datové balíčky

Příspěvek od Pitomec »

Akorát je to blbý v případě, že ten první balíček dojedeš až třeba den nebo dva od konce měsíce a automat ti pak rovnou spustí balíček nový, který bude platit jenom ten jeden nebo dva dny...
Obrázek
popescu
Příspěvky: 74
Registrován: stř 05. úno 2014 16:35:34

Re: Mobilní datové balíčky

Příspěvek od popescu »

I toto jsme tu už řešili (page 6). Dalo by se tam nastavit pravdilo, aby se to neobnovovalo automaticky, pokud do konce měsíce zbývá méně než X dnů.

Nicméně pokud jako já víš, že každý měsíc prosurfuješ cca těch 300 MB, jedna automatická obnova by ti z těch dvou 150MB udělala prostě 300MB balíček bez nutnosti to přehazovat. To by bylo skvělé - za předpokladu, že se tam bude dát nastavit počet obnovení, kterým se to limituje na těch 300 / 450 / 600 MB. Pokud by tam bylo jen automatické obvnovování bez limitu, pak by mohlo dojít k problému, který popisuješ.
popescu
Příspěvky: 74
Registrován: stř 05. úno 2014 16:35:34

Re: Mobilní datové balíčky

Příspěvek od popescu »

Mimochodem, budou dostupné nějaké roamingové datové balíčky?
Uživatelský avatar
Largon
Příspěvky: 448
Registrován: pon 07. lis 2011 10:14:09

Re: Mobilní datové balíčky

Příspěvek od Largon »

popescu píše:Mimochodem, budou dostupné nějaké roamingové datové balíčky?
Na tento dotaz navazuje samostatné vlákno Roaming datové balíčky.
popescu
Příspěvky: 74
Registrován: stř 05. úno 2014 16:35:34

Re: Mobilní datové balíčky

Příspěvek od popescu »

Jsou nějaké novinky ohledně implementace těch pravidel pro opakování balíčků nebo přepínání na účtování po MB na základě nějakých stanovených pravidel? Zrovna když mi naposled došla data v terénu, kdy jsem neměl přístup k jinému než mobilnímu internetu, se mi nepodařilo si při zpomalené rychlosti další balíček koupit a musel jsem to řešit přes operátora.

Což mě vede k hlášení jednoho bugu / nežádoucí feature: Když vyčerpám balíček, v rozhraní ho mám pořád aktivovaný a než si můžu koupit nový, musím napřed přepnout z balíčku 150 MB na žádný (což trvá) a pak znovu na 150 (což zase trvá). Nemohlo by se to po vyčerpání balíčku nějak deaktivovat, aby stačilo nový jen koupit a nebylo nutné rušit ten starý vyčerpaný?
lifdo69
Příspěvky: 153
Registrován: úte 28. kvě 2013 11:55:12
Bydliště: Jižní Morava

Re: Mobilní datové balíčky

Příspěvek od lifdo69 »

tím by se přece ztratila možnost využívat i ten pomalý..
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobilní datové balíčky

Příspěvek od xsouku04 »

lifdo69 píše:tím by se přece ztratila možnost využívat i ten pomalý..
Přesně. Ale mohlo by to být jediné tlačítko, nebo v hlasové samoobsluze.
Bohužel v mezičase kdy je balíček vypnutý by se mohli nějaká data naúčtovat, takže by to asi chtělo potvrzení sms zprávou až bude hotovo.
popescu
Příspěvky: 74
Registrován: stř 05. úno 2014 16:35:34

Re: Mobilní datové balíčky

Příspěvek od popescu »

Aha takhle. Nenapadlo mě, že mít aktivovaný vyčerpaný balíček = mít aktivovaný pomalý internet zadarmo. Dobrá, tak to jediné tlačítko na koupi dalšího balíčku zní v tom případě výrazně lépe.

Ale úplně nejlepší by bylo zavedení automatického opakování balíčků podle předem zadaných pravidel, o kterém se tu už od startu balíčků mluví. Možnost nastavit maximální počet obnovení v měsíci společně s podmínkou vypnutí obnovování X dnů před koncem měsíce by umožňovalo solidně zautomatizovat práci s daty pro ty, kteří mají přehled o svojí spotřebě.

A/nebo by to chtělo onu implementaci do odorikovské android app, o které se tu taky už měsíce mluví.

Vím, že toho máte na práci hodně; jen mě zajímá, jak to vypadá :)
alfi
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Mobilní datové balíčky

Příspěvek od alfi »

taky se přimlouvám za jednodušší či automatickou obnovu balíčku. doklikat se na zpomaleném webu, v horším případě za jízdy=kolísajícího signálu je někdy nadlidský výkon. ještě když se k tomu přidá několikaminutové čekání po vypnutí původního balíčku, není to nic "user-friendly". tím spíš, když to doporučíte někomu zvyklému na větší=bezúdržbové balíčky..
lifdo69
Příspěvky: 153
Registrován: úte 28. kvě 2013 11:55:12
Bydliště: Jižní Morava

Re: Mobilní datové balíčky

Příspěvek od lifdo69 »

Spíš by to chtělo aby si to každý mohla nastavit sám, podle sebe, protože ne každému se bude líbit že po vyčerpání balíčku se mu to přepne na učtovaní po 1Mb.. (Někomu to pomalé nevadí) což je teda docela problem pokud to není nějak oznameno.. Takže ideálně když by bylo možné bud to mět tak jak to je ted, když vyprší balíček a nebo prostě verze 2 dojde balíček a automaticky se vypne a přepne se na učtování po Mb a nebo za určitých nastavitelných podmínek se aktivuje další nadefinovaný balíček.
Odpovědět