Nastavení SIP účtu v Nimbuzz

Programy, které slouží k volání přes internet z počítače nebo chytrých mobilů.
Odpovědět
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavení SIP účtu v Nimbuzz

Příspěvek od xsouku04 »

konrad píše:Děkuji za odpověď, podle uvedeného postupu mám telefon nastavený.
Rozumím-li správně, jsem-li v dosahu 3g nebo WiFi MobiFlo mi k ničemu nepomůže, takže mohu s klidem odinstalovat.
Ano přesně tak. A nejste-li v dosahu 3g ani wifi, je pravděpodobné, že by volání stejně bylo problematické, takže nejspíš o nic nepřijdete. V tom případě, pokud chcete volat např. do zahraničí, tak si nainstalujte tuto naši java aplikaci (před kliknutím na odkaz je dobré se přihlásit, ale možné je to i po kliknutí na odkaz, budete nasměrováni až po přihlášení.)
https://www.odorik.cz/ucet/nastaveni_vo ... ava_mobile

Tato aplikace je dobrá, pokud sice máte k dispozici na mobilu internet, ale ne dostatečně kvalitní na to, aby se s ním dalo volat.
Číslo s kterým chcete spojit lze lehce vybrat z telefonního seznamu mobilu.

Další věc co bych doporučil na cesty do zahraničí je nainstalovat si skype. Pokud někde bude internet, ale budou mít příliš přísný firewall aby fungoval SIP, můžete volat ze skypu za naše ceny pomocí návodu zde. http://www.odorik.cz/w/skype
Pro aktivaci hovoru ze skypu můžete využít i java aplikaci pro zpětné volání a tím být schopen volané číslo pohodlně vybrat ze seznamu kontaktů v telefonu. (svoje skype jméno si uložíte pod nějakým číslem jako rychlý kontakt)
Skype se samozřejmě též hodí pro přímé hovory skype<->skype, na které už odorik nepotřebujete.
Uživatelský avatar
konrad
Příspěvky: 150
Registrován: ned 29. led 2012 1:41:25
Bydliště: Praha 1

Re: Nastavení SIP účtu v Nimbuzz

Příspěvek od konrad »

xsouku04 píše:na cesty do zahraničí je nainstalovat si skype. Pokud někde bude internet, ale budou mít příliš přísný firewall aby fungoval SIP, můžete volat ze skypu za naše ceny
Díky, java aplikaci jsem si už za korunu stáhnul. Má E52 odmítá se Skype pracovat, at´jsem ho stáhnul z Nokia Suite nebo přímo ze Skype. To je vlastně důvod proč jsem zkusil MobiFlo, se kterým je taky potíž.
Netuším kde je zakopaný pes, třeba to je nejnovějším SW verze 081.003, např. Advanced VoIP settings v Nastavení sítě vůbec nebylo a pro jeho stáhnutí jsem si na Nokia Developer musel založit developerský účet, jinak mě to nepustilo.
Těch potíží po instalaci VoIP je víc, baterka se mi vytluče během několika hodin aniž by cokoli běželo na pozadí, a když je pak baterka na jednu čárku telefon se začne opakovaně restartovat. Abych s telefonem vydržel celý den musel jsem si pořídit další baterii. Ale to sem nepatří, omlouvám se.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavení SIP účtu v Nimbuzz

Příspěvek od xsouku04 »

Ta aplikace není za korunu, za korunu speciální sms s nepovinným odkazem na stažení.
Co se týče výdrže baterie, tak dobré je mít vypnuté wifi. Wifi je to co má velkou spotřebu. Může být tedy dobré VoIP používat jen na odchozí a jinak mít mít wifi scenování a připojování na VoIP vypnuté.
Uživatelský avatar
konrad
Příspěvky: 150
Registrován: ned 29. led 2012 1:41:25
Bydliště: Praha 1

Re: Nastavení SIP účtu v Nimbuzz

Příspěvek od konrad »

xsouku04 píše:dobré je mít vypnuté wifi
Pardon, za korunu jsem si usnadnil instalaci.
Mám povypínané úplně vše co lze, tzn. skenování WiFi, Bluetooth, na noc dokonce i 3g, přesto se baterky vytlučou, i když jako druhou jsem si pořídil Extreme energy bez paměťového efektu. Když byla E52 (už dvakrát během roku) v servisu, používal jsem svůj dosud nejlepší mobil 6310i s výdrží týden, ale na něj VoIP asi nepůjde.
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Nastavení SIP účtu v Nimbuzz

Příspěvek od ViR »

konrad píše:..... používal jsem svůj dosud nejlepší mobil 6310i s výdrží týden, ale na něj VoIP asi nepůjde.
Ta Nokia 6310i bohužel SIP VoIP neumí, škoda, že nemáte 6300i. Ale tu Java aplikaci pro CallBack na 6310i používat běžně můžete.
Uživatelský avatar
konrad
Příspěvky: 150
Registrován: ned 29. led 2012 1:41:25
Bydliště: Praha 1

Re: Nastavení SIP účtu v Nimbuzz

Příspěvek od konrad »

ViR píše:Java aplikaci pro CallBack na 6310i používat běžně můžete.
Konečně se mi podařilo nastavit na 6310i internetové připojení, nějak Vodafonu to smskové nastavení nefunguje a i na Techforu mají chybu, místo http://m.vodafone.cz má být http://live.vodafone.cz. Aplikace není sice tak uživatelsky přívětivá, protože mi nedovoluje přidání čísel z uloženého seznamu, ale i takto to je dobrá volba. Díky za tip!
Uživatelský avatar
konrad
Příspěvky: 150
Registrován: ned 29. led 2012 1:41:25
Bydliště: Praha 1

Re: Nastavení SIP účtu v Nimbuzz

Příspěvek od konrad »

Děkuji za odkaz, Advance voip settings jsem dělal podle něj.
Když jsem smazal MobiFlo, podařilo se mi rozchodit Skype, asi se to tlouklo.
Teď už jen aby to emirátský firewally propustily, vím od známých, že na Skype musejí přes zahraničně firemní VPN. Tím míním spojení přes pevný internet, mám obavu že WiFi na tom budou hůř.
Uživatelský avatar
konrad
Příspěvky: 150
Registrován: ned 29. led 2012 1:41:25
Bydliště: Praha 1

Re: Nastavení SIP účtu v Nimbuzz

Příspěvek od konrad »

xsouku04 píše:Pro aktivaci hovoru ze skypu můžete využít i java aplikaci pro zpětné volání a tím být schopen volané číslo pohodlně vybrat ze seznamu kontaktů v telefonu. (svoje skype jméno si uložíte pod nějakým číslem jako rychlý kontakt)
Dobrý den,
Zkoušel jsem z mobilu ve Skype volat uložený Odorik9, po spojení jsem slyšel jen datové klepání. Přesto jsem se pokusil zadat pin nebo cokoli, ale nic se nedělo.
Pak jsem vyzkoušel zpětné volání zasláním IM, to funguje dobře, ale nemohu použít kontakty uložené v mobilu.
Můžete prosím podrobněji popsat postup v krocích pro využití java aplikace pro zpětné volání na mobilu?
např.
1. uložím své "skype.jmeno" v rychlých kontaktech na odorik.cz
2. jsem přihlášený a Skype běži na pozadi
3. otevřu java aplikaci Odorik zpětné volání
4. Hovor na číslo - z kontaktů
5. Hovor z čísla - jak zadám skype jméno?

Děkuji
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Nastavení SIP účtu v Nimbuzz

Příspěvek od ViR »

konrad píše:1. uložím své "skype:jmeno" v rychlých kontaktech na odorik.cz
A ke skype jménu přiřadíte číslo "Rychlého kontaktu" (od 1 do 99), například ke jménu konrad si přiřadíte číslo "Rychlého kontaktu" 99.
konrad píše:2. jsem přihlášený a Skype běži na pozadi
3. otevřu java aplikaci Odorik zpětné volání
4. Hovor na číslo - z kontaktů
5. Hovor z čísla - jak zadám skype jméno?
Zadáte zkrácené číslo kontaktu, tedy pro skype:konrad zadáte 99. Odorik s pak napřed propojí přes Skype na jméno uživatele konrad a následně začne vyzvánět na číslo, doplněné z kontaktů...
Uživatelský avatar
konrad
Příspěvky: 150
Registrován: ned 29. led 2012 1:41:25
Bydliště: Praha 1

Re: Nastavení SIP účtu v Nimbuzz

Příspěvek od konrad »

Dobrý večer,
zadal jsem číslo rychlého kontaktu, u mě 1
Volby - volat odorik - otevřelo se okno Odpověd´serveru s oznámením "ocekavejte hovor" vlevo dole můžu zvolit "ok" nebo v pravo dole "ukončit".
Nic se neděje.
Zmáčknu "ok" a vrátím se do aplikace Zpětné volání.

Co je špatně?
Odpovědět