Nastavení SIP účtu v Nimbuzz

Programy, které slouží k volání přes internet z počítače nebo chytrých mobilů.
Odpovědět
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Nastavení SIP účtu v Nimbuzz

Příspěvek od ViR »

konrad píše:Co je špatně?
A máte aktivní Skype, k jehož jménu je přiřazen ten Rychlý kontakt 1?
Uživatelský avatar
konrad
Příspěvky: 150
Registrován: ned 29. led 2012 1:41:25
Bydliště: Praha 1

Re: Nastavení SIP účtu v Nimbuzz

Příspěvek od konrad »

ano
zároveň jsem zkoušel z počítačového odoriku volat svůj skype, ale k žádnému vytáčení/vyzvánění nedošlo.
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Nastavení SIP účtu v Nimbuzz

Příspěvek od ViR »

konrad píše:ano, zároveň jsem zkoušel z počítačového odoriku volat svůj skype, ale k žádnému vytáčení/vyzvánění nedošlo.
No tak to je nějak špatně uložené v rychlých kontaktech.... Po zápisu do formuláře rychlých kontaktů a kliknutí na "nastavit" by to mělo být v tabulce zobrazeno nějak takto. (Jo a ta Java aplikace musí mít správně nastavený PIN, příslušný k tomu účtu s rychlými kontakty :-)).
Přílohy
Mustr_konrad.jpg
Mustr_konrad.jpg (25.15 KiB) Zobrazeno 7503 x
Uživatelský avatar
konrad
Příspěvky: 150
Registrován: ned 29. led 2012 1:41:25
Bydliště: Praha 1

Re: Nastavení SIP účtu v Nimbuzz

Příspěvek od konrad »

vše souhlasí, pin v java jsem kontroloval, je nastavený jako CLIP, tedy devěč číslic plus čtyřmístný zakřížkovaný pin, dohromady 13 míst
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Nastavení SIP účtu v Nimbuzz

Příspěvek od ViR »

konrad píše:vše souhlasí, pin v java jsem kontroloval, je nastavený jako CLIP, tedy devěč číslic plus čtyřmístný zakřížkovaný pin, dohromady 13 míst
A když pomineme Skype, spojují se alespoň tou aplikací nějaká běžná čísla?
Uživatelský avatar
konrad
Příspěvky: 150
Registrován: ned 29. led 2012 1:41:25
Bydliště: Praha 1

Re: Nastavení SIP účtu v Nimbuzz

Příspěvek od konrad »

Dobrá otázka!
Když jsem to zkoušel po instalaci, vše šlapalo jak má.
Teď když zadám
Hovor na číslo - které chci volat (zadávám svou pevnou linku, abych měl bezprostřední kontrolu)
Hovor z čísla - mého (zadávám svůj mobil = CLIP)
se objeví okno "ocekavejte hovor"
po potvrzení "ok"
to volá na můj mobil, tedy číslo ze kterého se má volat!
Když hovor odmítnu, volání se opakuje dokud neukončím java aplikaci.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavení SIP účtu v Nimbuzz

Příspěvek od xsouku04 »

Nyní jsem zkoušel následující. Pod rychlý kontakt s číslem 3 jsem si uložil skype:xsouku04
Hovor "z čísla" jsem vyplnil 3
Hovor na číslo jsem vyplnil 221221221 (pojišťovna direkt, nikoho tím neobtěžuji). Důležité je, že tohle číslo můžu vybrat z kontaktů, které mám uložené na mobilu.

Na mobilu dám "Volby->Volat odorik" a objeví se "očekávejte hovor".
Skype na počítači mi začne vyzvánět a já přijmu hovor.
Slyším zvonění a pak chrchlající plechovou hubu pojišťovny direct. Pojišťovna direct to má špatně uděláno a proto kvalita plechové huby je špatná. To je normální.

Stejný postup je i pokud mám skype spuštěný i rovnou na mobilu. Výhoda? Číslo které chci volat jsem si pohodlně vybral z telefonního seznam na mobilu.
Uživatelský avatar
konrad
Příspěvky: 150
Registrován: ned 29. led 2012 1:41:25
Bydliště: Praha 1

Re: Nastavení SIP účtu v Nimbuzz

Příspěvek od konrad »

Dobrý den,
děkuji, teď už chápu doufám dobře že přes skype nevyzvání volané číslo, ale spojuje mě přes skype na vlastním mobilu, na kterém musím přijmout hovor (a to mě zarazilo - že mi volá vlastní číslo ze kterého má hovor jít ) a pak jsem spojen s číslem které volám. Chytré, ale pro pochopení ze začátku matoucí. Díky
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavení SIP účtu v Nimbuzz

Příspěvek od xsouku04 »

Chápete to už dobře. Java aplikace prostě usnadňuje zpětné volání, sama volat vůbec neumí.
smoulinka
Příspěvky: 26
Registrován: sob 28. led 2012 21:35:42

Re: Nastavení SIP účtu v Nimbuzz

Příspěvek od smoulinka »

Tak se mi podařilo prográmek nainstalovat i sprovoznit na E66, ale pouze příchozí hovory, odchozí mi na tom nejdou. A přes EDGE / GSM neslyší mě druhá strana tudiž o ničem zase jenom reklamní trik. Funguje pouze spolehlivě při UMTS / HSDPA, ne při EDGE / GSM.


xsouku04 píše:Děkuji za vyjasnění, že by se dalo do e51 nahrát program určený pro E50 mne nenapadlo.

Koukám, na ten MobiFlo

http://store.ovi.com/content/26886

Vypadá to, že konečně existuje univerzální SIP klient pro všechny Symbian telefony.
Technicky tomu totiž nic nebrání, experimentovali jsme s tím před dvěma roky, ale nakonec zavrhli s tím že to není priorita.
Bylo zjevné, že tyto programy mají přístup ke kvalitním zabudovaným zvukovým filtrům včetně kodeku myslím i g729, ale jsou na to nějaké přesložitělé nepřehledné licence, které jsem ani nepochopil k čemu slouží. Pokud hru na licence nechci hrát, vznikají ozvěny a jiné problémy. Např. zvuk vychází ze zadního repráku a pod.

Výhoda nativního SIP klienta pro Symbian telefony je v tom, že by se možná dalo plnohodnotně volat přes SIP i z levnějších telefonů, které nemají SIP v základní výbavě.
Takže lidí, kterým by tak mohlo být dostupné kvalitní VoIP by mohlo být řádově více.
Na rozdíl od Fring a Nimbuz hovor nejde přes třetí stranu a tak nic nebrání tomu aby byl stejně spolehliví a kvalitní jako běžný hovor.
Jediný problém samozřejmě je s kvalitou internetu.
Odpovědět