Blokování příchozího hovoru u VoIP

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Blokování příchozího hovoru u VoIP

Příspěvek od Pitomec »

Je možné nějak hromadně, tj. u všech linek na zákaznickém účtu, zablokovat příchozí hovory z určitých - uživatelsky navolených - čísel? Teď konkrétně se mně jedná o to, aby se z čísla 277009500 ke mně nikdo nedovolal (a to ani na jednu linku), v budoucnu by taková funkcionalita potěšila, pokud bych si mohl sám nastavit čísla, ze kterých nechci přijímat volání. Samozřejmě neberu v potaz mobilní čísla, ale jenom VoIP.
Obrázek
Georgius
Příspěvky: 223
Registrován: pon 22. črc 2013 16:07:46

Re: Blokování příchozího hovoru u VoIP

Příspěvek od Georgius »

15.10.13 | Mám zkušenost jako ostatní. Otravuje vás společnost TNS Aisa. Máte jedinou možnost a to, zavolat jim do kanceláře na číslo 272 177 277 a dát jim na vybranou. Buď a)na ně podáte u PČR stížnost pro obtěžování (a budete trvat na prošetřění), b)nebo jim osobně dojdete rozkopnout hubu na adresu TNS AISA s.r.o. Českomoravská 2420/15 190 93 Praha 9 – Libeň c)nebo vám a vašemu číslu dají navždy pokoj. U mě si vybrali možnost c.
Tohle radí na http://www.kdo-volal.cz/420277009500 :lol: , každopádně bych se připojil s obecnou úvahou (jasně že se t.č. bavíme o VOIP protože příchozí na SIM jde jinudy) - jak moc by bylo právně problematické na požádání účastníka blokovat notoricky známé otrapy, například kategorii 5 z této stránky ?
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Blokování příchozího hovoru u VoIP

Příspěvek od helmut.niederman »

Nevím, nejsem si jistý, ale mám pocit, že je zakázané aby si uživatel blokoval nějaké telefonní číslo. Dokonce je to i porušení snad telekomunikačního zákona. Existují samozřejmně vyjimky a to jsou speciální barevné linky, kde lze nastavit black list a white list ale těžce se za to platí. Ale snad by mohli poradit zkušenější :)
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: Blokování příchozího hovoru u VoIP

Příspěvek od Kabek »

..... pokud bych si mohl sám nastavit čísla, ze kterých nechci přijímat volání. Samozřejmě neberu v potaz mobilní čísla, ale jenom VoIP.


Tuto funkci mají telefony Well, ale i některé bezdrátové Panasonic a KX-TGP 500 (bezdrátový VoIP).
Uživatelský avatar
Largon
Příspěvky: 448
Registrován: pon 07. lis 2011 10:14:09

Re: Blokování příchozího hovoru u VoIP

Příspěvek od Largon »

V rozhraní bohužel taková možnost zatím není. Lze to nastavit přes API (http://www.odorik.cz/w/api:public_numbers#routovani) tak, že se hovory z některých čísel budou směrovat na *082 - falešné zvonění.
xtonda
Příspěvky: 769
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: Blokování příchozího hovoru u VoIP

Příspěvek od xtonda »

helmut.niederman píše:Nevím, nejsem si jistý, ale mám pocit, že je zakázané aby si uživatel blokoval nějaké telefonní číslo. Dokonce je to i porušení snad telekomunikačního zákona.
To mi přijde jako pěkná pitomost, je snad moje věc komu budu brát telefon a komu odmítat a jestli si na to nastavím nějakou automatiku. A jestli mi operátor umožní to nastavit v administraci a dělat to na ústředně nebo jestli mi to dělá automatika v telefonu je už jen technický detail.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Blokování příchozího hovoru u VoIP

Příspěvek od xsouku04 »

helmut.niederman píše:Nevím, nejsem si jistý, ale mám pocit, že je zakázané aby si uživatel blokoval nějaké telefonní číslo. Dokonce je to i porušení snad telekomunikačního zákona. Existují samozřejmně vyjimky a to jsou speciální barevné linky, kde lze nastavit black list a white list ale těžce se za to platí. Ale snad by mohli poradit zkušenější :)
O ničem takovém nevím, blokování lze nastavit v kdejakém mobilním telefonu.
Co se týče ostatních čísel jako geografická, nomadická, osmitovky, kromě koncového telefonu to lze nastavit i na odoriku přes api zdarma.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Blokování příchozího hovoru u VoIP

Příspěvek od Pitomec »

Kabek píše:..... pokud bych si mohl sám nastavit čísla, ze kterých nechci přijímat volání. Samozřejmě neberu v potaz mobilní čísla, ale jenom VoIP.


Tuto funkci mají telefony Well, ale i některé bezdrátové Panasonic a KX-TGP 500 (bezdrátový VoIP).
Kdybych měl jednu linku a jeden telefon (který blacklist umí), tak je to vyřešeno. Ale jednak mám linek víc, druhak i víc telefonů (některé sdílí tutéž linku) a pak i občas VoIP v mobilu, takže bych spíš uvítal možnost to udělat hromadně na webu naráz, než u každého zařízení extra.
Obrázek
Odpovědět