jaký android pro bezproblémový SIP

Programy, které slouží k volání přes internet z počítače nebo chytrých mobilů.
pozortucnak
Příspěvky: 1
Registrován: ned 08. čer 2014 10:28:48

jaký android pro bezproblémový SIP

Příspěvek od pozortucnak »

Dobrý den, zakládám toto téma, protože si chci pořídit nový telefon a s VOIP na androidu mám špatné zkušenosti.
Zkoušel, jsem sip provozovat na tomto hardware:

nokia asha 311 - perfektní kvalita, ale přeci jenom, není to chytrý telefon...
nokia 520 s windows phone 8 - nepoužitelné, zoiper i skype měly ozvěnu...

dále jsem zkoušel 3 čínské android telefony - JIAYU G2 a dva no-name
kvalita hrozná, zkoušel jsem několik desítek aplikací, zkoušel jsem i Skype, ozvěny jsem se zbavil jedině tím, že jsem úplně ztlumil hlasitost, takže nepoužitelné.

Pokud máte android a bezproblémový SIP, podělte se prosím, jaký máte telefon a jakou aplikaci pro telefonování používáte...

možná by se dala na Wiki vytvořit stránka, něco ve smyslu: ověřené/vyzkoušené android telefony...

Děkuji.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: jaký android pro bezproblémový SIP

Příspěvek od Pitomec »

Kdysi jsem používal vestavěného SIP klienta u SE Xperia Pro (MK16i), teď občas použiju taktéž vestavěného klienta u Nokie 208 a rozdíl v kvalitě nepozoruju.
Každopádně spotřeba dat při provozu v 3G síti je taková, že se mně cenově vyplatí callback (a navíc je podstatně spolehlivější).
Obrázek
mad68
Příspěvky: 24
Registrován: stř 29. led 2014 11:52:26

Re: jaký android pro bezproblémový SIP

Příspěvek od mad68 »

Xiaomi Hongmi + Zoiper šlape bez problémů

Odesláno z HONGMI mobilně
Uživatelský avatar
TKlf
Příspěvky: 117
Registrován: ned 16. pro 2012 1:05:17

Re: jaký android pro bezproblémový SIP

Příspěvek od TKlf »

Vestaveny klient v Cinanovi ThL W100 lepsi nez v HTC One X, ale ani jedno nedosahuje k E51.

Z mobilu ...
MaT
Příspěvky: 364
Registrován: pát 29. bře 2013 14:35:14

Re: jaký android pro bezproblémový SIP

Příspěvek od MaT »

Měl jsem Nokii E52, ta měla mít vestavěný SIP klient, ale nikdy se mi to nepodařilo rozchodit. Pak jsem si pořídil HTC One V (tehdy jeden z těch menších a lehčích Androidů - a zároveň s Androidem 4.x). Přes SIP jsem z toho občas volal - ale jen přes WiFi, přes 3G jsem to myslím ani nezkoušel. Přišlo mi to v pohodě - ale když byl signál WiFi slabší nebo WiFi přetížená, tak se to na kvalitě přenášeného zvuku podepisovalo. Celkově mi po čase telefon přestal vyhovovat tím, jak byl pomalý - a myslím, že ta rychlost procesoru a velikost operační paměti se na kvalitě přenosu hlasu přes SIP mohla projevovat také. Nedávno jsem také pořídil Xiaomi Hongmi - ten je výkonově úplně někde jinde - ale hovor přes SIP jsem ještě nezkoušel - tak někdy schválně vyzkouším a dám sem když tak vědět, když by byly nějaké problémy...
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: jaký android pro bezproblémový SIP

Příspěvek od xsouku04 »

Bohužel to závisí na spoustě věcí. Nejen na hardwarovým typu, ale i na verzi systému, použitém programu a nastavení.
Je to tedy docela drbačka to evidovat. A běžný uživatel nemusí mít náladu si to vyladit.
Dobrá zpráva ale je, že to má tendenci se zlepšovat.

Androidí telefon, který by nebyl použitelný na volání za žádných okolností (nebo jen hodně špatně), je naštěstí čím dál vzácnější.
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: jaký android pro bezproblémový SIP

Příspěvek od Kristovec »

Mam novy myPhone Fun2 s Androidem 4.2.2 a se Skype se mi to zdalo bezvadne,ale mobil ma doslova mizernou citlivost,neboli je bez signalu i tam,kde Samsung Galaxy S i9000 mel 3G v pohode,takze asi bych dal na kolegu Pitomce ,zvlaste pokud byste mel mit ten internet jen a jen kvuli volani.
Uživatelský avatar
Zedna
Příspěvky: 736
Registrován: stř 04. dub 2012 0:57:53

Re: jaký android pro bezproblémový SIP

Příspěvek od Zedna »

Zde popisuji me zkusenosti s nastavenim/pouzivanim SIP klienta integrovaneho v Androidu:
http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f= ... 080#p16080

Moje zkusenost je ta, ze je to pouzitelne jen pri pripojeni pres WIFI (pouzivam to bezne a bez problemu),
na EDGE je to zcela nefunkcni, na 3G trvale vyrazne slysitelne usekavani, takze take nepouzitelne.

Mam Samsung Galaxy S3 mini, Android 4.1.2
Uživatelský avatar
konrad
Příspěvky: 150
Registrován: ned 29. led 2012 1:41:25
Bydliště: Praha 1

Re: jaký android pro bezproblémový SIP

Příspěvek od konrad »

SE XPERIA L než jsem zjistil že má vestavěný sip s Csimple občas trhaně, po registraci na vestavěný sip bez problémů.
Shisco
Příspěvky: 1
Registrován: pát 25. črc 2014 22:24:47

Re: jaký android pro bezproblémový SIP

Příspěvek od Shisco »

Zopo ZP700 + CSipSimple (primární kodek PCMA, sekundární G722, kodek "pomalu": GSM) a všechno šlape jak má :ugeek:

Moje staré HTC Wildfire S bylo na VoIP na hranici použitelnosti, volaný si často stěžoval na přeskakování, vypadávání... oproti Zopu nebe a dudy, přeci jen čtyřjádro je čtyřjádro a nemá problém to upočítat
Odpovědět