Viber

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Odpovědět
cowok
Příspěvky: 27
Registrován: pon 03. pro 2012 23:57:00

Viber

Příspěvek od cowok »

Odoriku, úžasný kus práce za vámi, vaše služby a jejich variabilita je fantastická, dokonalá je možnost využití skypu. Ale.... Dokázali byste něco podobného prévest i s Viberem? Přeci jen ho ma hodně lidí v telefonech... Mně by stačila jen možnost se dovolat z Odoričího účtu registrovaného přes SIP na člověka, který jen on-line na Viberu :o)). Díky předem za odpověď.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Viber

Příspěvek od xsouku04 »

Děkuji za kompliment.
Viber jsem zkoušel jednou a nebylo to nic moc. Takže s ním nemám žádné zkušenosti a neznám nikoho, kdo by ho běžně používal.
A když hledám na internetu klíčová slova "SIP viber gateways" apod., nic kloudného nenajdu.
Nevíte někdo o něčem?
Viber se zdá být ještě podstatně proprietálnější a hůře dokumentovaný produkt než skype. Člověku to buď funguje a nebo ne, pak má nejspíš smůlu. Např. než aby lépe zdokumentovali verzi pro Linux http://www.viber.com/products/linux/, popřípadě nadělali více balíčků a variant, tak se tváří, že podporováno je jen ubuntu. A přitom je to pro schopného vývojáře práce maximálně na několik dní...
volani.webnode.cz
Příspěvky: 20
Registrován: čtv 04. pro 2014 0:12:38

Re: Viber

Příspěvek od volani.webnode.cz »

Používá někdo Viber out?
Láká mě ta nabídka neomezené volání do všech sítí za 180Kč do různých zemí (mě teda stačí ČR). Používá to někdo?
Zkoušel jsme jí ale nevzalo mi to platební kartu a zatím nevolám tolik aby se mi to vyplatilo.
Víte o jiných a třeba finančně výhodnějších nabídkách volání v rámci ČR přes VoIP ať už balíčky nebo neomezené volání?
Snad nevadí že se tu ptám na konkurenci.
Dřív ještě byly výhodné betamax klony: https://volani.webnode.cz/betamax-gmbh-co-kg/ ale myslím že jsme cenově a kvalitou vyhodnotil odorik jako lepší.
jlo
Příspěvky: 147
Registrován: pon 08. dub 2013 12:32:18

Re: Viber

Příspěvek od jlo »

volani.webnode.cz píše: Víte o jiných a třeba finančně výhodnějších nabídkách volání v rámci ČR přes VoIP ať už balíčky nebo neomezené volání?
Ano, v ČR existují nejméně dva VOIP operátoři, kteří nabízejí neomezené volání v rámci ČR. Levnější z těch dvou, které znám, za 250 Kč / měsíc.
volani.webnode.cz píše: Snad nevadí že se tu ptám na konkurenci.
Mně to úplně korektní nepřijde – proto nejsem konkrétní. Hledejte nebo se ptejte na obecných telekomunikačních fórech (svého času bylo velmi kvalitní telefonujeme.cz – ale už ho nějaký čas nesleduji).
volani.webnode.cz
Příspěvky: 20
Registrován: čtv 04. pro 2014 0:12:38

Re: Viber

Příspěvek od volani.webnode.cz »

telefonujeme mi už nešlo. není vyplé? chtěl jsem se zeptat tam.
Existuje něco podobného? Případně pokud je problém psát o VoIP obecně tady, neuděláme třeba místnost na matrix protokolu?
A ptal jsem se na něco levnějšího pro VoIP než Viber který stojí 180Kč měsícně neomezené volání do celého světa. Takže 250Kč je víc..
A fér mi to případá. Je běžné třeba napsat firmě že člověk dostal výhodnější nabídku, některé firmy nabízí slevu. To si asi odorik nemůže dovolit. Zase má super forum, wikiny a možnosti konfigurace nastavení :)
Odpovědět