Odorik IM

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Odpovědět
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Odorik IM

Příspěvek od Kristovec »

Dobry den.

Chtel bych se zeptat,jen tak pro jistotu,jestli Odorik podporuje nebo uvazuje o budoucí podpore
rychlych zprav,jako to má Skype a ostatní.
A jak jste na tom s peeringem? Jeden znamy ma 802.cz proto se ptam.
Díky a zdravím vsechny.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Odorik IM

Příspěvek od xsouku04 »

Co se týče podpory zpráv mezi sip klienty, nevylučujeme to, ale podle mne to má hodně omezené použití.
Co se týče peeringu tak už bylo probíráno např. zde

http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f=7&t=409&p=1757

Dopručuji si zatím přečíst http://www.odorik.cz/w/peering tyto možnosti fungují už dnes.
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

Re: Odorik IM

Příspěvek od GeBu »

Filozoficky :):
IM jsem měl zřízený dříve než jsem začal používat VoIP a to konkrétně XMPP na jabbim nebo na gmail a tak nemám potřebu, aby ve VoIP IM bylo. Navíc by tam museli být moji známí nebo by tam musel být transport na jiné systémy.
Sílu IM, ale ukazuje Skype k němu IM prostě patří: "Ahoj Franto, máš čas? Můžeme pokecat?".
Bylo by to něco jako SMS. Nechat zprávu na telefonu "Karle až přijdeš, tak mi brnkni", ale umí to HW zařízení?
xsouku04 píše:Co se týče podpory zpráv mezi sip klienty, nevylučujeme to, ale podle mne to má hodně omezené použití
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Odorik IM

Příspěvek od xsouku04 »

Myslím, že některá to umí. Pokud vím že zařízení člověka to umí, mohl bych mu zdarma z netu poslat zprávu. Otázka je jestli je zvyklí si je číst a jestli je to pohodlné. Můžu mu rovnou poslat normální sms, nebo email.
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

Re: Odorik IM

Příspěvek od GeBu »

xsouku04 píše:Myslím, že některá to umí.
Aha, zajímavé. Nevěděl jsem to.
xsouku04 píše:Otázka je jestli je zvyklí si je číst a jestli je to pohodlné. Můžu mu rovnou poslat normální sms, nebo email.
Se známými používáme VoIP a oni mají HW telefon s displayem (já mám bránu). Když jim volám a nejsou doma, tak mi zavolají zpátky, co jsem chtěl. Já si musím nechat poslat mejl o nepřijatém hovoru.

To jsem hodil do diskuse pro zajímavost. Myslím si, že původní tazatel měl na mysli IM komunikaci v aplikaci Odorik.
Robert Nagy

Re: Odorik IM

Příspěvek od Robert Nagy »

GeBu píše:Filozoficky :):
Bylo by to něco jako SMS. Nechat zprávu na telefonu "Karle až přijdeš, tak mi brnkni"
No - pro tohle v telefonii historicky sloužila "služba pro nepřítomné" v podobě slečny na ústředně, v historii ne až tak nedávné, až současné, záznamník - hlasová schránka. Až pokud vím, tak třeba v severní Americe je to stále zcela standardně nabízená i očekávaná služba. V Česku se, řekl bych, na mobilech i na pevných linkách používá tak z poloviny, možná ani to ne; nicméně, neuvažuje Odorik o jejím zavedení? Sám bych byl mírně pro, pokud by zároveň třeba přišel e-mail "máte zprávu ve schránce", tak celkem silně pro... (Samozřejmě, paralelní vyzvánění řeší spoustu věcí.)
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Odorik IM

Příspěvek od xsouku04 »

Jo je to v plánu. Očekávám, že volání z mobilních telefonů během následujících let docela hodně zlevní. Tedy spotřebovaná minuta na záznamník už nebude lidi tolik pálit jako doposud. Navíc se to dá řešit samozřejmě i tak, že záznamník to zdvihne až když to dlouho nikdo nebere, takže zkušený volající, který nechce mluvit se záznamníkem odhadne vhodnou dobu pro zavěšení ještě v době kdy ho to nic nestojí.
Odpovědět