Rychle kontakty - vic nez 99?

Nikdo nemůže vyhovět všem, ale můžeme mít alespoň přehled a mít tak možnost se zaměřit na to nejpodstatnější.
Uživatelský avatar
Zedna
Příspěvky: 736
Registrován: stř 04. dub 2012 0:57:53

Re: Rychle kontakty - vic nez 99?

Příspěvek od Zedna »

xsouku04 píše:
Zedna píše:Ale vzdyt rychle kontakty se pouzivaji se znakem # na konci, takze 112 je tisnove a 112# je rychly kontakt.
To nejde, protože u většiny telefonů znamená # odeslání hovoru 11.
Uz vim, ja jsem si to spletl s callbackem, kde se rychle kontakty zadavaji jako 12# (zkratka + #)
Uživatelský avatar
Zedna
Příspěvky: 736
Registrován: stř 04. dub 2012 0:57:53

Re: Rychle kontakty - vic nez 99?

Příspěvek od Zedna »

xsouku04 píše:Ale mohli bychom pro jistotu vynechat celou stovku. Tedy rychlé kontakty by mohli být od 1-99 a pak od 200 do 999. To by asi stačilo.
Tohle zni asi jako nejlepsi reseni.
Pokud se to povede realizovat, bude to super!
Diky
d2-mac
Příspěvky: 27
Registrován: stř 23. kvě 2012 9:18:09

Re: Rychle kontakty - vic nez 99?

Příspěvek od d2-mac »

xsouku04 píše: Ale mohli bychom pro jistotu vynechat celou stovku. Tedy rychlé kontakty by mohli být od 1-99 a pak od 200 do 999. To by asi stačilo.
Navrhované řešení není šťastné protože by způsobilo kolizi s veřejným číslovacím plánem 2xxxxxxxx až 9xxxxxxxx a všechna čísla by se musel odesílat po timeoutu a nebo s křížkem na konci.
To nemění nic na tom, že jsem taky pro zvětšení počtu rychlých kontaktů ;)
MaT
Příspěvky: 364
Registrován: pát 29. bře 2013 14:35:14

Re: Rychle kontakty - vic nez 99?

Příspěvek od MaT »

Zedna píše:Co spis opravdu hodne vadi a omezuje je nemoznost menit poradi jiz definovanych rychlych kontaktu,
kterou zde marne urguji jiz nekolik let :-(
Ale tak měnit pořadí můžete, jen je to přes webové rozhraní poněkud méně pohodlné (vytvořit kontakt na nové pozici, smazat starý). Obejít to ale můžete díky API. Už jsem si chtěl i napsat nějaký program v pythonu s GUI právě na pohodlnější editaci rychlých kontaktů, než je teď ve webovém rozhraní, ale nějak není čas, resp. nemá to momentálně takovou prioritu.

Jinak zvětšení počtu kontaktů by bylo fajn. Já bych u nich vlastně ani nepotřeboval ta čísla, obvykle je nepoužívám pro rychlou volbu - ale líbí se mi, že ve výpisech hovorů se pak jména přiřazují k číslům a je pro mě pak takový výpis přehlednější...
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

Re: Rychle kontakty - vic nez 99?

Příspěvek od GeBu »

Čísla tam musí být např. kvůli SIPA volání a samozřejmě se to jmenuje "Rychlé kontakty", abych nemusel volit celé číslo a jen zadal dvě čísla - pro pár čísel se to pak dá i pamatovat.
MaT píše: Já bych u nich vlastně ani nepotřeboval ta čísla, obvykle je nepoužívám pro rychlou volbu - ale líbí se mi, že ve výpisech hovorů se pak jména přiřazují k číslům a je pro mě pak takový výpis přehlednější...
MaT
Příspěvky: 364
Registrován: pát 29. bře 2013 14:35:14

Re: Rychle kontakty - vic nez 99?

Příspěvek od MaT »

Jasně - ale prostě mě osobně by třeba stačilo, kdyby pod uživatelským účtem bylo něco jako databáze známých čísel - těch bylo třeba neomezeně - a pak možnost k některým (zdaleka ne ke všem) přiřadit číslo zkrácené volby. A každý by využil, co by uznal za vhodné (třeba by tyhle kontakty nemusel použít vůbec). Ale není to pro mě až tak zásadní. Co mě teď u Odoriku asi nejvíc pálí - bylo by fajn konečně nějak elegantněji vyřešil možnost opakovaného nákupu datového balíčku v rámci měsíce - současný stav, kdy ho člověk musí přes webové rozhraní deaktivovat, pak nějakou dobu čekat a pak znovu aktivovat je docela opruz, viz jiná vlákna.
marekzavadil
Příspěvky: 16
Registrován: pát 02. bře 2012 12:05:31

Re: Rychle kontakty - vic nez 99?

Příspěvek od marekzavadil »

xsouku04 píše: Ale mohli bychom pro jistotu vynechat celou stovku. Tedy rychlé kontakty by mohli být od 1-99 a pak od 200 do 999. To by asi stačilo.
Taky bych uvital toto reseni - s moznostni importu CSV.
Georgius
Příspěvky: 223
Registrován: pon 22. črc 2013 16:07:46

Re: Rychle kontakty - vic nez 99?

Příspěvek od Georgius »

nejelegantnější by byl vcard, to je pro takovéto věci standard ...
Uživatelský avatar
Zedna
Příspěvky: 736
Registrován: stř 04. dub 2012 0:57:53

Re: Rychle kontakty - vic nez 99?

Příspěvek od Zedna »

Ted jsem si uplnou nahodou vsiml starsiho vlakna o tom samem navrhu, tedy vic nez 99 rychlych kontaktu
http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f=18&t=1262

Je tam i diskuze a odpovedi o moznych konfliktech pri rozsirovani ...

I pres tam vyrcene protiargumenty stale doufam v rozsireni, idealne i v pridani moznosti zmeny poradi a/nebo importu.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychle kontakty - vic nez 99?

Příspěvek od xsouku04 »

Nyní je možné zadat celkem 899 kontaktů. 1-99 a pak 200-999.

100-199 je vynecháno, aby to nekolidovalo s tísňovými linkami.
Odpovědět