Odeslání SMS na FAX

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Odeslání SMS na FAX

Příspěvek od helmut.niederman »

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, ze své linky na které mám namapované nomandické číslo VOIP jsem si udělal na krátkou chvíli FAX a na něj jsem pak poslal SMS zprávu. Co mne ale mrzí,je, že pokud je jedna SMS zpráva dlouhá, která v telefoně mobilního telefonu představuje počet znaků ( 3 SMS ) proč se celá tato velká SMS zpráva nevytiskne na faxovém přístroji a nedoručí se emailem jako jedna zpráva ? Proč je to rozděleno do třech faxových zpráv ? Jde mi o to, že mi příjde nějaká informace, která ale přesahuje 160 znaků a řekněme že ta jedna SMS co mi příjde na mobil má 450 znaků, mobil ji ovšem načte jako jednu jedinou SMS která má oněch 450 znaků, když toto ale například přepošlu na faxový přístroj Odorik, tak se mi v emailu zobrazí 3 faxové zprávy a roztrhané na tři kousky, takže není to pospojované do celku jako v mobilním telefonu. Řekněme, že v první faxové zprávě začne věta, v druhé faxové zprávě pokračuje souvětí, a v poslední faxové zprávě je souvětí ukončeno tečkou. Nešlo by to nějak pospojovat ? A dále by mne zajímalo, kolik stojí SMS odeslaná na FAX ze SIM karty Odorik ?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Odeslání SMS na FAX

Příspěvek od xsouku04 »

Převod sms na fax neděláme my, tedy stěžujete si na špatném místě.
Také by asi chtělo opravit tu plechovou hubu, které není vůbec rozumět.

SMS do zahraničí a na pevné linky v ČR 2.50 Kč/SMS
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Odeslání SMS na FAX

Příspěvek od helmut.niederman »

xsouku04 píše:Převod sms na fax neděláme my, tedy stěžujete si na špatném místě.
Také by asi chtělo opravit tu plechovou hubu, které není vůbec rozumět.

SMS do zahraničí a na pevné linky v ČR 2.50 Kč/SMS
A kdo to tedy dělá ? Jinak jsem zkoušel SMSku poslat ze sítě T-mobile a ta mne na pevnou linku stála 1,50 Kč. A dále mne zajímá, jedna věc. Když odesílám SMS ze SIM karty T-mobile například +420603123456 na číslo faxového přístroje Odorik např. +420910123456 tak mi příjde faxový emailem s PDF a v hlavičce emailu stojí toto :
Odesalno: 25.07.2014 12:50:14
Pocet stran: 1
Odesilatel: 284001000
Prijemce:910123456 (123456 - číslo linky v síti Odorik)

Ale proč je tam odesílatel 284001000 a není tam odesílatel ( SIM karta T-mobile ) +420603123456 ?.

Jakmile rozkliknu PDFko, tak se pak až z toho dozvím, kdo mi poslal SMSku na FAX. Tedy +420603123456.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Odeslání SMS na FAX

Příspěvek od xsouku04 »

284001000 je číslo O2 pevné linky, který převádí SMS na nesrozumitelné kecy plechové huby nebo na fax, pokud na druhé strany slyší fax.
Proč je to takto nedokonalé, je dotaz asi na O2. To ale, předpokládám, bude taky v onom faxu.
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Odeslání SMS na FAX

Příspěvek od helmut.niederman »

No ale moment, tohle určitě nemá na starosti O2. Když to PDF rozkliknu, tak to vypadá, že v tom má prsty T-mobile / GTS. Protože se pod faxovou zprávu, v zápatí faxové zprávy píše, Zákazníci T-mobile mohou posílat SMS zprávy na fak, tak, že napíší SMS a zašlou ji přímo na faxové číslo pevné linky. Více na http://www.t-mobile.cz.

Ale co jsem vyzkoušel, že jsem volal ze SIM karty 3Ton na faxové číslo Odorik +420910xxxyyy a pak přišel tento email, kde v předmětu emailu stálo " Fax od 791920xxx nezdareny pokus o zaslani " a v hlavičce emailu stálo následující :
Odeslano: 25.07.2014 13:25:50
Odesilatel: 791920xxx

Prijemce:91011xxyy (68xxyy )

Takže na druhou stranu, ono to jde tam nastavit správné číslo odesílatele, ale jenom při přímém volání. Jenom při SMSkování to nefunguje. Škoda.
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Odeslání SMS na FAX

Příspěvek od ViR »

helmut.niederman píše:Ale proč je tam odesílatel 284001000 a není tam odesílatel ( SIM karta T-mobile ) +420603123456 ?.
Protože konverzi na fax a jeho odeslání zajistilo pevnolinkové SMS centrum O2 s číslem 284001000, které má na zpracování SMS v pevné síti faktický monopol...
helmut.niederman píše:Jakmile rozkliknu PDFko, tak se pak až z toho dozvím, kdo mi poslal SMSku na FAX. Tedy +420603123456.
No jistě. Protože SMS došla do SMS centra pevné sítě, které ji celou zabalilo do "faxové obálky" a poslalo příjemci na číslo pevné sítě. A to proto, že nemáte odpovádající zařízení, které by umělo na tom čísle přijímat přímo SMS. Čili jde o náhradní doručení cestou konverze zrávy.

Je to obdobné, jak kdybyste neměl počítač, ale bylo by známo, že maily pro vás je možné posílat na dresu, dostupnou mě. A já bych každý z nich vytiskl, šoupnul do obálky a doručil vám ho jinak.
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Odeslání SMS na FAX

Příspěvek od helmut.niederman »

ViR píše:
helmut.niederman píše:Ale proč je tam odesílatel 284001000 a není tam odesílatel ( SIM karta T-mobile ) +420603123456 ?.
Protože konverzi na fax a jeho odeslání zajistilo pevnolinkové SMS centrum O2 s číslem 284001000, které má na zpracování SMS v pevné síti faktický monopol...
helmut.niederman píše:Jakmile rozkliknu PDFko, tak se pak až z toho dozvím, kdo mi poslal SMSku na FAX. Tedy +420603123456.
No jistě. Protože SMS došla do SMS centra pevné sítě, které ji celou zabalilo do "faxové obálky" a poslalo příjemci na číslo pevné sítě. A to proto, že nemáte odpovádající zařízení, které by umělo na tom čísle přijímat přímo SMS. Čili jde o náhradní doručení cestou konverze zrávy.

Je to obdobné, jak kdybyste neměl počítač, ale bylo by známo, že maily pro vás je možné posílat na dresu, dostupnou mě. A já bych každý z nich vytiskl, šoupnul do obálky a doručil vám ho jinak.
Děkuji za vysvětlení, teď už tomu rozumím. :) Každopádně jsem rád, že SMSky jsou odesílat nejen na geografická (faxová ) pevnolinková čísla ale i na negeografická ( faxová ) nomandická čísla Odorik. ;)
Broucajz
Příspěvky: 46
Registrován: úte 15. kvě 2012 12:15:39

Re: Odeslání SMS na FAX

Příspěvek od Broucajz »

Včera večer jsem zkusil poslat SMS z mého mobilu (Bleskmobil) na můj fax (245009...). Dnes ráno v 9.36 ta SMS došla jako fax. :D
Pro: 245009... Od: 604... Text nemá české znaky.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Odeslání SMS na FAX

Příspěvek od xsouku04 »

Broucajz píše:Včera večer jsem zkusil poslat SMS z mého mobilu (Bleskmobil) na můj fax (245009...). Dnes ráno v 9.36 ta SMS došla jako fax. :D
Pro: 245009... Od: 604... Text nemá české znaky.
To nedoručování večer a v noci je schválně. Protože by to jinak mohlo někoho vzbudit. Oni neví, že je to fax, to poznají až podle faxového pištění.
kapetr
Příspěvky: 224
Registrován: stř 12. říj 2011 7:14:21

Re: Odeslání SMS na FAX

Příspěvek od kapetr »

Chtěl bych oživit toto téma.

Také jsem dostal SMS od 284001000 jako FAX v příloze mailu. Co mi však ani po přečtení tohoto vlákna, wiki http://www.odorik.cz/w/faxy_a_faxovani a http://www.o2.cz/osobni/sluzby-podle-ab ... Linka.html není jasné, je jak mi to vůbec mohlo přijít.

Linka totiž v době příjmu SMS neměla na sobě nic přihlášeno - má jen nastaveno paral. vyzvánění na vnitřní číslo a na můj mobil.
Dále pak nikdy neměla a nemá nastaveno "Používat jen pro fax" (viz wiki).

Čili - když na něj někdo zavolá, tak to bude vyzvánět (pokud nezvednu na mobilu). Nic ale nezazvonilo => nezvedl jsem => plechová huba nedostala šanci.
Místo toho přišel rovnou fax mailem.

Nejdříve mě napadlo, že Odorik nově obsluhuje SMS signalizaci a SMS přijme a mně zašle, jenže tak to zjevně není - přišlo to jednak faxem a ne od Odoriku, ale od O2.
Čili Odorik musel (?) zvednout linku a zapískat jako FAX - pokud je to tak, co ho k tomu vedlo ? Pozn.: dle výpisu hovoru byla délka_vyzvánění=0.
Že by Odorik takto obsloužil speciálně jen příchozí hovor od 284001000 ?

Nebo jak je to tedy možné ?
Díky.

ID hovoru: 128081705
Odpovědět