Jak funfuje CLIP?

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
xsys
Příspěvky: 56
Registrován: stř 06. bře 2013 15:24:54
Bydliště: Brno

Re: Jak funfuje CLIP?

Příspěvek od xsys »

nema na to vliv nastaveni Nastavení libovolného zařízení/programu podporujícího standard SIP polozky Formát čísla volajícího u příchozího hovoru a Podpora písmen v identifikaci volajícího ve VoIP zařízení ?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8193
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak funfuje CLIP?

Příspěvek od xsouku04 »

xsys píše:nema na to vliv nastaveni Nastavení libovolného zařízení/programu podporujícího standard SIP polozky Formát čísla volajícího u příchozího hovoru a Podpora písmen v identifikaci volajícího ve VoIP zařízení ?
Vliv to má, některým nokiím to pomůže, některé se ale ani po zapnutí mezinárodního formátu nevzpamatují.
Je to hloupé chování některých starších nokií.
Novější jako asha 311 nebo asha 303 už s tím problém nemají.
Nejsem si jist, jestli by nebylo možné tohle chování vypnout někde v nastavení, ale nejspíš ne.
Uživatelský avatar
TKlf
Příspěvky: 117
Registrován: ned 16. pro 2012 1:05:17

Re: Jak funfuje CLIP?

Příspěvek od TKlf »

Nevím jestli pro N95 existuje SIP VoIP Settings, ja ho do E51 musel doinstalovat, ale je v něm pak u profilů volba Ignoring Domain part tato položka by měla zajistit odfiltrovani toho co je za zavinacem.

Odesláno z mého HTC One X
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8193
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak funfuje CLIP?

Příspěvek od xsouku04 »

TKlf píše:Nevím jestli pro N95 existuje SIP VoIP Settings, ja ho do E51 musel doinstalovat, ale je v něm pak u profilů volba Ignoring Domain part tato položka by měla zajistit odfiltrovani toho co je za zavinacem.

Odesláno z mého HTC One X
Děkuji, přesně tohle jsem měl na mysli.
osmdesát
Příspěvky: 168
Registrován: úte 19. srp 2014 14:24:46

Clip na Nokii

Příspěvek od osmdesát »

Díky za odpovědi.
Takže tomu mám rozumět tak, že pokud server SIP zašle identifikaci volajícího vždy (bez ohledu na to, volá-li se z mobilu, pevné, internetu) v té zavináčové formě, tj. jako URI, je to standardní a není to chyba serveru? Já měl za to, že CLIP je ve formě URI jen v případě, kdy volá někdo z internetu a má jen uri, zatímco volá-li veřejné číslo, bude v identifikaci jen číslo, bez toho zavináče.
Neb jak jinak klient sip rozpozná, že jde o veřejné číslo, když tam je zavináč? Podle mezinárodní předpony nebo podle počtu číslic, nebo prostě proto, že tam jsou číslice a ne písmena?
Každopádně to nastavení formátu volajícího čísla bylo to první co jsem zkusil, bohužel bezúspěšně.
Zkoušel jsem tu Nokii i pod jiným sip operátorem, výsledek byl stejný a navíc je koneckonců pravdou, že softwarové klienty sip zobrazují jen číslo a zavináč tam necpou, takže asi ta nokie má problém, ne server.
Sip voip settings zkusím někde najít a stáhnout, otázka je, jestli to někde najdu, vzhledem k tomu, že Nokia (Nokrosoft) úspěšně odstranila ze svého webu vše, co má co do činění se symbianem.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8193
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak funfuje CLIP?

Příspěvek od xsouku04 »

V SIPových hlavičkách musí být i ta část za zavináčem tedy ip adresa nebo doména.
Tedy nemoudré je především to, že to některé nokie zobrazují.
Jestli by se dala zrovna Vaše nokia nějak obelstít speciálními SIP hlavičkami nevím, je to možné.
Je ale také možné že nikoli. Zkoušeli jsme s tím experimentovat ale všem se zavděčit nelze.
V každém případě stolní VoIP telefony dostávají to stejné a nikdy IP adresu serveru nezobrazují.
osmdesát
Příspěvky: 168
Registrován: úte 19. srp 2014 14:24:46

Problém s Nokií N95 vyřešen

Příspěvek od osmdesát »

No pokud má podle standardu být volající identifikován doménou, pak samozřejmě nechci, abyste to dělali nějak jinak...

Každopádně se mi podařilo na netu najít onu aplikaci Nokia SIP Voip settings. Samozřejmě na http://www.nokia.com už není, ale je zde:
http://www.dertz.in/apps/download-Nokia ... p-7204.htm.
Jde o univerzální aplikaci pro nokie se symbianem s60 a vestavěným klientem SIP, takže fungovala i na mé Nokii N95.
Po obligátním přenastavení datumu na telefonu kvůli prošlému certifikátu se aplikace nainstalovala a šlo ji spustit.
Bylo třeba zrušit starou službu pro internetové volání (profil SIP jsem naštěstí předělávat nemusel) a pomocí této aplikace vytvořit novou.
Je tam spousta nastavení jednak pro parametry síťové komunikace a jednak pro kodeky, ale do toho jsem nerýpal, to funguje víc než dobře.
Pro vyřešení mého problému bylo potřeba nastavit Ignoring domain part na Numbers-only, v jiných případech to číslo z URI nevyseparovalo a volající byl identifikován celou doménou. Ještě ale nebylo vyhráno. Vzhledem k tomu, že v kontaktech může mít člověk čísla uložena v různých podobách jako +420..., 00420..., nebo jen devítimístné číslo bez mzn. prefixu, nedošlo při přesné shodě formy volajícího a uloženého čísla k přiřazení ke kontaktu z tel. sez. Tenhle zádrhel se mi po delším laborování podařilo odstranit zadáním položky Number of VOIP digits na 9, čímž jsem asi telefonu řekl, že má prohledávat telefonní seznam pouze posledními devíti číslicemi volajícího čísla. Výchozně tam bylo 0, což asi znamenalo, že má poslat k prohledání celé volající číslo.
Díky za pomoc!
Uživatelský avatar
TKlf
Příspěvky: 117
Registrován: ned 16. pro 2012 1:05:17

Re: Jak funfuje CLIP?

Příspěvek od TKlf »

Není zač, mě takto postrkoval v začátcích pan VIR. O této aplikací vím od něj, ale z jiného diskuzniho fóra.

Odesláno z mého HTC One X
Odpovědět