Hostname jako komentář serveru

Poradna při řešení nejrůznějších problémů spojených s provozem virtuálních serverů.
Zamčeno
mobilemanic
Příspěvky: 486
Registrován: čtv 10. říj 2013 10:20:15

Hostname jako komentář serveru

Příspěvek od mobilemanic »

Dobrý den,

toto je mířeno asi hlavně jako dotaz na pana Maráka:

Nebylo by možné do webového rozhraní přidat něco jako poznámku k danému serveru, kam bych si mohl napsat něco jako identifikaci plus případné komentáře? Vím, že teď mohu použít hostname k rozlišení co to je za server, nicméně jiné nastavení než localhost obvykle funkčnost serveru poškozuje a to nejenom u mailserverů, ale třeba v určitých případech i u Apache. Bylo by daleko lepší mít možnost prostě si server okomentovat po svém, do nějakého nového sloupce v té Vaší databázi serverů :-)
4smart.cz
Administrátor
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 12. říj 2010 9:16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Hostname jako komentář serveru

Příspěvek od 4smart.cz »

Dobrý den,
něco s tím provedu. Úkol jsem si přidal do poznámek.

J.M.
mobilemanic
Příspěvky: 486
Registrován: čtv 10. říj 2013 10:20:15

Re: Hostname jako komentář serveru

Příspěvek od mobilemanic »

Děkuji :-))
MaT
Příspěvky: 364
Registrován: pát 29. bře 2013 14:35:14

Re: Hostname jako komentář serveru

Příspěvek od MaT »

"...nicméně jiné nastavení než localhost obvykle funkčnost serveru poškozuje a to nejenom u mailserverů, ale třeba v určitých případech i u Apache..."
Cože? To si spíš ty servery neumíte nastavit. Podle mě je to spíš naopak - funkčnost Vám bude poškozovat spíš to, když někde necháte "localhost", místo aby se používal nějaký platný DNS název. Třeba můj poštovní server by maily z toho Vašeho "localhostu" rovnou odmítal... :-)
mobilemanic
Příspěvky: 486
Registrován: čtv 10. říj 2013 10:20:15

Re: Hostname jako komentář serveru

Příspěvek od mobilemanic »

To uznávám, nicméně jsem neměl čas hledat, proč mi to zlobilo.. ale hlavně komentáře k serveru stejně do hostnamu nedostanu...
Zamčeno