Fixed GSM?

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
Odpovědět
franekj
Příspěvky: 1
Registrován: sob 21. čer 2014 13:37:08

Fixed GSM?

Příspěvek od franekj »

Osobě ve věku 90 let bych chtěl nahradit O2 home mini GSM bránou tak, aby nic nepoznala. Bohužel není k dispozici žádný internet, který by se dal pořídit pod cenou home mini.
Uměl by Odorik přiřadit SIM kartě číslo pevné sítě, nebo je jediná možnost přesměrování? Za cenu home mini by to bylo 389 přesměrovaných minut, takže by se to pořád vyplatilo.
Jde o to, že jí volá jiná paní, která má O2 pevnou linku s voláním v ceně na pevná čísla. Přímé pevné číslo by se tedy hodilo.
alfi
Příspěvky: 721
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Fixed GSM?

Příspěvek od alfi »

fixní číslo pro SIM kartu nedělá ani sám TMobile, tedy pochybuju, že by to nabízel některému virtuálovi.
(s trochou snahy to jde, nebo alespoň šlo, naopak - mobilní číslo pro fixní linku)

tedy jedině přesměrování. nebo ještě zkusit ufona, který to svého času nabízel na svojí CDMA síti :)
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8162
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Fixed GSM?

Příspěvek od xsouku04 »

Co ale možné je si pořídit pevné číslo a to si trvale přesměrovat na mobil za poplatek 0.59 Kč/min.
martv
Příspěvky: 44
Registrován: úte 22. led 2013 1:26:57

Re: Fixed GSM?

Příspěvek od martv »

franekj píše: Jde o to, že jí volá jiná paní, která má O2 pevnou linku s voláním v ceně na pevná čísla. Přímé pevné číslo by se tedy hodilo.
Nicméně pozor na to, aby ty minuty nebyly jen do pevné O2. Narazil jsem na to, že mně bylo voláno z podobného tarifu O2 (bohužel nevím přesně název), kde bylo "neomezené volání na pevnou", avšak do sítě Odorik (pevné geo číslo) to bylo normálně zpoplatněno.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8162
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Fixed GSM?

Příspěvek od xsouku04 »

martv píše:
franekj píše: Jde o to, že jí volá jiná paní, která má O2 pevnou linku s voláním v ceně na pevná čísla. Přímé pevné číslo by se tedy hodilo.
Nicméně pozor na to, aby ty minuty nebyly jen do pevné O2. Narazil jsem na to, že mně bylo voláno z podobného tarifu O2 (bohužel nevím přesně název), kde bylo "neomezené volání na pevnou", avšak do sítě Odorik (pevné geo číslo) to bylo normálně zpoplatněno.
S tímto jsem se ještě nesetkal. Pokud má někdo uvedené "neomzené volání na pevnou", musí to být pevná všech operátorů a pokud ne, je to podvod na zákazníka a je možné to reklamovat.

Pokud má ale někdo uvedené "neomezené volání do pevné sítě O2", je to v pořádku.
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Fixed GSM?

Příspěvek od helmut.niederman »

martv píše:
franekj píše: Jde o to, že jí volá jiná paní, která má O2 pevnou linku s voláním v ceně na pevná čísla. Přímé pevné číslo by se tedy hodilo.
Nicméně pozor na to, aby ty minuty nebyly jen do pevné O2. Narazil jsem na to, že mně bylo voláno z podobného tarifu O2 (bohužel nevím přesně název), kde bylo "neomezené volání na pevnou", avšak do sítě Odorik (pevné geo číslo) to bylo normálně zpoplatněno.
No bohužel, O2 to teď začalo citelně omezovat. Pokud chcete volat na nějaké pevnolinkové číslo a nevíte kdo je jeho provozovatelem, je dobré to zjistit ve vyhledávací databázi ČTU. Dříve to O2 nerozlišovalo, teď to u některých tarifů a služeb rozlišuje. Bohužel spousta lidí je přesvědčena, že O2 provozuje 4 miliony telefonních linek ,tak že všechna pevnolinková čísla patří jemu.
utx
Příspěvky: 123
Registrován: pon 27. kvě 2013 23:10:42

Re: Fixed GSM?

Příspěvek od utx »

xsouku04 píše:
martv píše:
franekj píše: Jde o to, že jí volá jiná paní, která má O2 pevnou linku s voláním v ceně na pevná čísla. Přímé pevné číslo by se tedy hodilo.
Nicméně pozor na to, aby ty minuty nebyly jen do pevné O2. Narazil jsem na to, že mně bylo voláno z podobného tarifu O2 (bohužel nevím přesně název), kde bylo "neomezené volání na pevnou", avšak do sítě Odorik (pevné geo číslo) to bylo normálně zpoplatněno.
S tímto jsem se ještě nesetkal. Pokud má někdo uvedené "neomzené volání na pevnou", musí to být pevná všech operátorů a pokud ne, je to podvod na zákazníka a je možné to reklamovat.
Setkali jsme se s tím u tarifu O2 Quatro https://www.o2.cz/osobni/219208-cenik_p ... uatro.html. Na pevné linky by to mělo být 3Kč/min, ale na pevnou od T-Mobile určitě účtovali násobně více. V ceníku o tom zmínka není.
alfi
Příspěvky: 721
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Fixed GSM?

Příspěvek od alfi »

utx píše: Setkali jsme se s tím u tarifu O2 Quatro https://www.o2.cz/osobni/219208-cenik_p ... uatro.html. Na pevné linky by to mělo být 3Kč/min, ale na pevnou od T-Mobile určitě účtovali násobně více. V ceníku o tom zmínka není.
hned na tom odkaze je v ceníku
pevné sítě, špička: 11,70 kč/min, mimo špičku 3 kč/min
nebude to spíše tou špičkou? násobně více k 11,70 už si ani nedokážu představit. a teda ani to, že takovýhle tarif ještě někdo dobrovolně používá ("qatro" jako 4x vyšší ceny? a logo na webu v sekci "sponzoři" jako bonus? :-D )
utx
Příspěvky: 123
Registrován: pon 27. kvě 2013 23:10:42

Re: Fixed GSM?

Příspěvek od utx »

alfi píše:
utx píše: Setkali jsme se s tím u tarifu O2 Quatro https://www.o2.cz/osobni/219208-cenik_p ... uatro.html. Na pevné linky by to mělo být 3Kč/min, ale na pevnou od T-Mobile určitě účtovali násobně více. V ceníku o tom zmínka není.
hned na tom odkaze je v ceníku
pevné sítě, špička: 11,70 kč/min, mimo špičku 3 kč/min
nebude to spíše tou špičkou? násobně více k 11,70 už si ani nedokážu představit. a teda ani to, že takovýhle tarif ještě někdo dobrovolně používá ("qatro" jako 4x vyšší ceny? a logo na webu v sekci "sponzoři" jako bonus? :-D )
Byl to hovor mimo špičku do pevné sítě. Měl tedy stát 3Kč/min, stál ale nejspíš těch 9Kč/min.

Večerní 3Kč/min do sítě O2 v tarifu Quatro je nejnižší cena volání, kterou kdy O2 v předplaceném tarifu mělo. (V aktuálním tarifu je to 5,90Kč/min.)
Odpovědět