Na Ukrajině mají speciální daň na důchody i z telefonování

Chcete probrat nezařaditelné téma ?
Odpovědět
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Na Ukrajině mají speciální daň na důchody i z telefonování

Příspěvek od Kristovec »

Ukrajinský operátor life:),možná že i ostatní,uplatňuje kromě DPH i 7,5% PF,což,jestli tomu dobře rozumím,je Penzijní Fond.
Musím se na to ještě podívat podrobněji,ale Fond Pensii,nebo Fondo de Pensión,jak mi to Google překládá do španělštiny,to skutečně je i v cyrilice,UA i RUS.
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: Spořte na důchod telefonováním

Příspěvek od Kabek »

To je blb ost.... Jak asi poznaj, na čí "důchodový" účet to mají připsat?!?!?! Lidé jsou nepoučitelní......
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

Re: Spořte na důchod telefonováním

Příspěvek od GeBu »

V jakém smyslu nepoučitelní?
Řekl bych, že je to povinný příspěvek do státního penzijního fondu a ne služba operátora. Podle mne tím Ukrajina lepí díru v penzích.
Mám pocit, že se tomu říká průběžný systém.
Takový systém byl ještě nedávno u nás. Na tom se ukazuje, jak obtížné je pochopit jejich situaci (Majdan a antiteroristickou operaci na východě), tam je prostě všechno jinak. Koho z nás by napadlo, že z telefonních hovorů se platí penzisti.
Kabek píše:Lidé jsou nepoučitelní......
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: Spořte na důchod telefonováním

Příspěvek od Kabek »

Z čeho myslíte, že se platí penzisti u nás?! Stačí se podívat na rozpočet státu.... Průběžný systém u nás stále je, a asi dlouho bude.
Já, když si něco koupím např. v Německu, tam platím DPH... Už tím přispívám jistým způsobem všem důchodcům, kteří pobírají důchod z jejich systému, ať Němcům nebo i Čechům, jež tam pracovali.

Pochopil jsem příspěvek tak, že voláním si přispívám do penzijního fondu (sobě), který je mi automaticky zřízen, či co.... To alespoň plyne z nadpisu, asi jsem to nepochopil..... Jestli u daného operátora spořím na důchod, pak zcela jistě ne sobě a ani jiným Čechům!
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

Příspěvek od GeBu »

Já jsem to nemyslel jako útok, ale hloupě jsem to vyhrotil.
Podle mého názoru se jedná o příspěvek do Penzijního fondu Ukrajiny: a je to stejné jako daň. Je to vlastně tak trochu lepší systém než tady, protože je v určitém smyslu průhlednější kam ta částka jde než u obecné daně.
Sám jsem byl zmatený, když to poprvé na Ukrajině viděl u různých služeb. Už tisíckrát jsem se přesvědčil, že jen 500 km odtud (vzdálenost z hranic ČR na Ukrajinu) jsou věci tak odlišné, že si člověk na první pohled udělá mylné závěry. A tím dovětkem jsem narážel na diskuse pod zprávami a to v tom smyslu, že to píšou lidi, kteří byli nejdál na východě v Tatrách a hodnotí tu situaci tam. Dost mne to bere, když vidím utrpení, které tam je.
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: Spořte na důchod telefonováním

Příspěvek od Kabek »

Jo, to chápu. Utrpení lidí tam je asi pro nás, kteří jsme to tam neviděli a nezažili, těžko pochopitelné. Já z těch informací zde to vidím tak, že to tam někdo zcela cíleně rozpoutává, vyostřuje náboženské a národnostní rozepře. Co je nejhorší - někdo tam dodává zbraně a střelivo, popouzí lidi proti sobě... Tak trochu mi to připomíná Jugoslávii.... Ale to jsme někde jinde.

Ten nadpis "Spořte na důchod telefonováním" mne dostal. To jsme si již asi vysvětlili.

Přeji všem jen to pěkné a klid!
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Spořte na důchod telefonováním

Příspěvek od Kristovec »

Kabek píše:Jo, to chápu. Utrpení lidí tam je asi pro nás, kteří jsme to tam neviděli a nezažili, těžko pochopitelné. Já z těch informací zde to vidím tak, že to tam někdo zcela cíleně rozpoutává, vyostřuje náboženské a národnostní rozepře. Co je nejhorší - někdo tam dodává zbraně a střelivo, popouzí lidi proti sobě... Tak trochu mi to připomíná Jugoslávii.... Ale to jsme někde jinde.

Ten nadpis "Spořte na důchod telefonováním" mne dostal. To jsme si již asi vysvětlili.

Přeji všem jen to pěkné a klid!
Omlouvám se,mohl mne napadnout méně zavádející nadpis.
Samozřejmě,těch 7,50 procent nejde na důchod mně,ale do tamního systému.Ale zase - já to dostanu úsporou za volání,s Vodafonem z UA do ČR za 30 Kč/min , s life:) - do 1,50 Kč/min.,takže podpora ukrajinských důchodců mi přinese úsporu,na rozdíl od nepodpory,čili jejich podporou získávám i já sám.
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

Re: Spořte na důchod telefonováním

Příspěvek od GeBu »

Ano, a to už zřejmě stovky let. Buď záměrně nebo ze své ubohosti, hlouposti, že si myslí, že všemu rozumí a umí to řešit.
Kabek píše:Já z těch informací zde to vidím tak, že to tam někdo zcela cíleně rozpoutává, vyostřuje náboženské a národnostní rozepře.
5uch
Příspěvky: 453
Registrován: stř 21. lis 2012 4:01:18

Re: Spořte na důchod telefonováním

Příspěvek od 5uch »

No, ten nadpis by stálo za to změnit... třeba na "Na Ukrajině jde část ceny hovorů do penzijního fondu"... takhle to vypadá spíš, jako by si tu někdo propagoval nějaké pofidérní MLM. 8-)
VOX 802 -> Odorik byla jasná volba
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Na Ukrajině mají speciální daň na důchody i z telefonová

Příspěvek od Kristovec »

Tak,před čtvrtou nocí v hotelu Zakarpatie v Užhorodu už je kosa pěkně naklepaná - teplo vůbec,a na dnešek byl -1,a teplá voda 20 až 22 a 5 až 7 hodin.Nutnost na základě opatření magistrátu.
Jinak,lidé jsou hezky oblečení,i naše Fabie lze zahlédnout s UA značkou,ale i dost žebráků a invalidů.
Ceny dost blízké našim,ale mobilní mzn volání na úrovni VoIP cen,SMS za 0,90 Kč v balíčku SMS Svět.
Minuta na naši či německou pevnou při hovoru nad 10 minut vyjde tak na 0,40 Kč! Na mobily asi 1 Kč.
V rámci sítě zcela zdarma,žádný paušál,nic.
Odpovědět