SMS Azbukou?

Zkušenosti a potíže s odesíláním sms z webu Odorik.cz nebo přes API.
Odpovědět
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

SMS Azbukou?

Příspěvek od Kristovec »

Napsal jsem ji tak,ale po odeslání se mi objevila v latince,jde o odeslání z webu.
Nevím,jak si jejich mobily s latinkou poradí,lze odesílat azbukou?
Stáhl jsem si do svého Samsung Galaxy Grand2 k češtině právé i ruskou klávesnici,ale oni opačnou možnost asi nemají.
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

Re: SMS Azbukou?

Příspěvek od GeBu »

Používej transkripci: ч > ch, ш > sh apodobně. Ukrajinci tomu budou bez problémů rozumět.
Ale ještě lepší je ten jejich systém, kdy píšou anglickou latinkou a speciální písmena převádějí: ч > 4, ш > w, ж > * (nebo #), х > x, ...
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: SMS Azbukou?

Příspěvek od Kristovec »

[quote="GeBu"]Používej transkripci: ч > ch, ш > sh apodobně. Ukrajinci tomu budou bez problémů rozumět.
Ale ještě lepší je ten jejich systém, kdy píšou anglickou latinkou a speciální písmena převádějí: ч > 4, ш > w, ж > * (nebo #), х > x, ...[/
Já jsem myslel,jestli jejich mobily dokáží zobrazit latinská písmena.
Totiž,původně jsem měl tu ukrajinskou kartu v Halo7 od CPA,ale při příchodu SMS,např. servisních od operátora,tam byly jen samé čtverečky,takže mi nezbylo než tu SIMku vylomit z z běžného rozměru a jako micro ji vložit do toho Samsungu,to jsem ale nechtěl tak,a pak stáhnout tu azbučí klávesnici.
Neboli,pokud oni místo latinky vidí ve svých mobilech taky jen čtverečky,bude s tím zobrazováním potíž.
Na hovory se totiž nejak moc necítím,text by mi zatím seděl lépe.
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

Re: SMS Azbukou?

Příspěvek od GeBu »

Já mám někdy větší problém se SMS :).
Telefony jim normálně latinku zobrazují - tedy pokud vím a celá řada lidí ji používá. Pro zobrazení azbuky je potřeba větší počet bitů a tak SMS v azbuce může mít menší počet bitů.
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: SMS Azbukou?

Příspěvek od Kristovec »

GeBu píše:Já mám někdy větší problém se SMS :).
Telefony jim normálně latinku zobrazují - tedy pokud vím a celá řada lidí ji používá. Pro zobrazení azbuky je potřeba větší počet bitů a tak SMS v azbuce může mít menší počet bitů.
Hm,tak to by pak bylo dobré.Aspoň pro mne.
A navíc,jeden z nich má email,a emaily čtu v tom Samsungu se staženou azbukou.
Díky,snad postupně si zvyknu.
Odpovědět