Proxmox - řešení umožňující spustit svůj stažený VPS doma

Informace o novinkách a změnách na 4smart.cz
4smart.cz
Administrátor
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 12. říj 2010 9:16:11
Kontaktovat uživatele:

Proxmox - řešení umožňující spustit svůj stažený VPS doma

Příspěvek od 4smart.cz »

Dobrý den.

Chtěl bych zde upozornit na zajímavý projekt zvaný proxmox.
Myslím, že jde o velmi zajímavé řešení pokud potřebujete svůj virtuální server 4smart.cz, jenž jste si stáhli, spustit u sebe doma nebo kdekoliv na svém "železe".

Obrovskou výhodou je fakt, že se obejdete bez jakýchkoliv znalostí virtualizačních technologií, jádra, apod.

http://www.linuxexpres.cz/software/prox ... o-a-rychle

http://pve.proxmox.com/wiki/Main_Page

Na tento projekt nás upozornil jeden z našich uživatelů, viz vlákno:
http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f=6&t=500
o-k

Re: Proxmoxve - řešení umožňující spustit svůj stažený VPS d

Příspěvek od o-k »

OpenVZ a Proxmox je velmi snadne reseni virtualizace. Navic se objevuje cimdal vic hotovych sablon viz treba: http://www.turnkeylinux.org/all

Pokud budete Proxmox instalovat na skutecne zelezo tak nezapomente ze si vyhradi cely fyzicky disk pro sebe a vsechno ostatni bude ztraceno !!!
Bezkonkurencni vyhodou je minimalni rezie virtualizace jenz dela cca 2-3 %.
Nedavno jsem testoval Proxmox verzi 2.0 a nejak jsem tam nenasel openvz ale jen kvm takze jsem zustal u verze 1.8
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Proxmoxve - řešení umožňující spustit svůj stažený VPS d

Příspěvek od xsouku04 »

Bezkonkurencni vyhodou je minimalni rezie virtualizace jenz dela cca 2-3 %.
Méně virtualizace znamená více výkonu. A openvz nevirtualizuje více než je nutné. Navíc je sdílené jádro což už samo o sobě poskytuje velkou úsporu zdrojů. Další výhoda je, že jednotlivé virtuály mezi sebou sdílí efektivním způsobem paměť a diskový prostor, což nebývá u jiných virtualizací běžné, často je to nemožné nebo ne tak efektivní.

Jinými slovy OpenVZ je natolik šetrná virtualizace, kterou můžete nasadit prostě na cokoli aniž by jste nějak pocítili nevýhody virtualizace. Hodí se dokonce i v případě, kdy by vám stačil jediný fyzický stroj s jedním serverem. Usnadníte si tím případné stěhování na jiný hardware.
orgoj
Příspěvky: 13
Registrován: stř 20. dub 2011 22:33:35

Re: Proxmoxve - řešení umožňující spustit svůj stažený VPS d

Příspěvek od orgoj »

o-k píše:Nedavno jsem testoval Proxmox verzi 2.0 a nejak jsem tam nenasel openvz ale jen kvm takze jsem zustal u verze 1.8
Proxmox zkousim od 2.0 beta a s OpenVZ neni problem. Od 2.0rc1 si umi sam stahnout Turnkey sablony pomoci weboveho rozhrani Proxmox.
o-k

Re: Proxmoxve - řešení umožňující spustit svůj stažený VPS d

Příspěvek od o-k »

Nelze vytvorit kontejner neb funkce neni implementovana ..... co s tim ?
Screen: http://fotopaste.cz/direct/id=4468
orgoj
Příspěvky: 13
Registrován: stř 20. dub 2011 22:33:35

Re: Proxmoxve - řešení umožňující spustit svůj stažený VPS d

Příspěvek od orgoj »

Mate v datacenter/proxmox,,/local na zalozce Content nahrany Template?
Návštěvník

Re: Proxmoxve - řešení umožňující spustit svůj stažený VPS d

Příspěvek od Návštěvník »

orgoj píše:Mate v datacenter/proxmox,,/local na zalozce Content nahrany Template?
To byl ten problem - diky za nakopnuti.
o-k

Re: Proxmoxve - řešení umožňující spustit svůj stažený VPS d

Příspěvek od o-k »

Proxmox jsem nainstaloval do Virtualboxu ve Windows a bezproblemu funguje. Pro uzivatele je to nejschudnejsi reseni. Navic lze mit v zasobe kopii cerstve nainstalovaneho Proxmoxu pro pripad potizi. Je to sice prasarna .... virtualni stroj ve virtualnim stroji, ale funkcni reseni dostupne pro kazdeho zajemce jenz si chce OpenVZ kontejner otestovat na svem PC.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Proxmoxve - řešení umožňující spustit svůj stažený VPS d

Příspěvek od xsouku04 »

Tak to je fakt dobrý :) Ne ale vážně.
Ne každý má volný počítač s diskem, který může celý přemazat. A na nějaké experimentování je to fakt škoda.
Navíc pokud by rozvrtal svůj hlavní stroj, tak se už ani na internet nedostane :)

No a jak jednoduché je rozbalit ten archiv, co se stáhne z 4smart ? Pokud by jste někdo napsal návod na wiki (s obrázkama), dostanete odměnu v podobě kreditu na 4smart. Pak bychom měli ještě vyřešit postup opačný a je to ...

Openvz je vlastně jen taková polovirtualizace. Takže to není tak hrozný jak to vypadá.
o-k

Re: Proxmoxve - řešení umožňující spustit svůj stažený VPS d

Příspěvek od o-k »

Jeste jsem zapomel nejakou drobnost a to ze Proxmox je v podstate 64bit Debian a pro virtualizaci 64bit systemu je treba CPU s podporou virtualizace tj Intel VT ci AMD-V.
Tato musi byt take v BIOSu povolena. Pro nativni instalaci staci jakykoli CPU z rodiny x64. Podpora virtualizace neni pro OpenVZ nutna. Pro KVM vsak ano.
Jinak stazena zaloha z 4smart jde v Proxmoxu bezproblemu spustit. pokud chcete pracovat se siti (pripojit se pres ssh) tak je nutno rucne nastavit IP v souboru /etc/network/interfaces. v original sablonach (oficialne pripravene pro Proxmox ci treba TurnKeylinux) to neni potreba takze nejaka odlisnost tu asi bude. Jestlize uzivateli staci bez site tak lze vyuzit Java konzoli v Proxmoxu.

Muj postup se siti:

Do souboru: /etc/network/interfaces
Dolpnit:

auto eth0
iface eth0 inet dhcp

Nyni jiz muzeme restartovat sit a nebo cely server, nasledne si v konzoli zjistit IP a pripojit se pres ssh.

Instalace Proxmoxu do Virtualboxu ci Vmware je zcela klikaci a nepotrebuje nejakeho popisu. Parametry volit optimalne takze cca 1-2 GB RAM, nekolik GB HDD. V nastaveni site je treba zvolit sitovy most (bridged). Nasledny upload sablony stazene z 4smart je rovnez klikaci v prohlizeci, akorat je treba pri vytvareni kontejneru zvolit v nastaveni site bridged mode abychom potom mohli nastavit sit a dostali se na server.
Zamčeno