Nová šablona - Turnkey Linux (turnkey-core-11.3-lucid-x86)

Informace o novinkách a změnách na 4smart.cz
Zamčeno
4smart.cz
Administrátor
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 12. říj 2010 9:16:11
Kontaktovat uživatele:

Nová šablona - Turnkey Linux (turnkey-core-11.3-lucid-x86)

Příspěvek od 4smart.cz »

Dobrý den,

Dnešek přináší novinku na 4smart.cz v podobě šablony turnkey-core-11.3-lucid-x86.

TurnKey Linux je vhodný pro nasazení moderních projektů, jenž mají nároky na novější verze balíčků.
Díky přítomnosti aplikace Webmin umožňuje pohodlnou správu virtuálního serveru prostřednictvím webového prohlížeče.
Další výhodou je možnost dálkově spravovat virtuální server přes SSH a to pouze s pomocí webového prohlížeče
- již není třeba žádné Putty na Windows. Toto umožňuje aplikace ShellInABox využívající https.

Informace (bez omáčky) jak začít používat virtuální server založený na šabloně Turnkey najdete na naší Wiki:
http://wiki.4smart.cz/doku.php?id=sablony-turnkey-linux

Odkaz na domovskou stránku Turnkey Linuxu:
http://www.turnkeylinux.org/

Určitě vyzkoušejte.

Další šablony založené na TurnKey Linuxu budou postupně zařazovány do systému v následujících dnech.

J.M.
Malv
Příspěvky: 16
Registrován: pon 02. led 2012 11:27:42

Re: Nová šablona - Turnkey Linux (turnkey-core-11.3-lucid-x8

Příspěvek od Malv »

Zdravím,
vypadá to hodně pěkně, a co se týče úspory - je to trošku zvláštní ale turnkey šablona - ačkoliv toho obsahuje více - má po čisté instalaci 38mb ram usage a 401mb hdd usage. Čistá šablona debianu s vypnutým sendmailem a apache2 má 59mb ram usage a 650mb hdd usage. Je pravda, že pokud jsem povypínal procesy typu nscd,named a podobně tak jsem se dostal na 13mb ram ovšem např. to hdd usage mi příjde docela divný.
To opravdu čistý debian zabírá otolik více než ubuntu s těmidle vylepšeními? Vím že todle je záležitost haléřů ovšem já se třeba dokázal dostat na cenu 2.4kč / měsíc se zapnutým znc bouncerem - včetně connectu na něj(sítový traffic) :)

Takže ve zpratce, za mě můžu jedině doporučit, hned dneska přesouvám všechny svý data, ovšem musím nějak vymyslet, jak to přesunout aby se mi nezměnila IP adresa:)

Off-topic dotaz: jak přesně funguje to posílání souborů ve vnitřní síti 4smart abych neplatil net traffic? Když jsem se o něco takového pokoušel tak jsem za to platil ačkoliv jsem v MC dával vnitřní IP serverů.

Ps: omlouvám se, že je to možná napsané trochu nepochopitelně, jsem dneska trošku vyčerpanej.
4smart.cz
Administrátor
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 12. říj 2010 9:16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová šablona - Turnkey Linux (turnkey-core-11.3-lucid-x8

Příspěvek od 4smart.cz »

Dobrý den.

Rozdíly v obsahu šablon debian-6.0-x86_64 a turnkey-core-11.3-lucid-x86 jsou.
Zatímco v první uvedené šabloně jsou přítomny služby apache2, bind9, dbus, portmap, sendmail, xinetd ; v šabloně turnkey tyto služby chybí.
A tomu také odpovídá počet procesů vzniklých po spuštění nového VPS.

Šablona debian-6.0-x86_64 je z dílny 4smart.cz a byla koncipována jako minimální univerzální instalace pro server.
V případě šablony turnkey-core-11.3-lucid-x86 jde o minimální instalaci bez přítomnosti pro server typických služeb, které bude nutné doinstalovat.


Pokud budete potřebovat moji pomoc s "přehozením" IP adresy, tak se na mě můžtete obrátit.
Uvedte v emailu mimo další potřebné informace také login svého účtu.

J.M.
Zamčeno