Omezeni vypisu hovoru jen na 2 roky zpetne

Co a jak lze všechno provádět po přihlášení na web Odoriku.
MaT
Příspěvky: 364
Registrován: pát 29. bře 2013 14:35:14

Re: Omezeni vypisu hovoru jen na 2 roky zpetne

Příspěvek od MaT »

Já jsem také pro to vrátit jak to bylo. Dovolím si jeden příměr s internetovým bankovnictvím. Něco podobného mě třeba děsně vadilo u České spořitelny. Za prvé že mě omezovali v tom, že si můžu zobrazit historii pohybů jen asi na 3 měsíce najednou - a za druhé že to šlo tak rok zpátky a víc ne. A párkrát jsem potřeboval dohledávat nějaké starší platby a měl jsem účtu. No a proti tomu Fio - nebyl pro ně problém vypsat si platby třeba za 3 roky najednou. A všechno komplet od založení účtu (tzn. dnes pro mě už asi 7-8 let zpátky)...

To zatěžování serverů ale chápu. Zatím asi nebude API využívat moc lidí. Když by se nějak víc rozšířily podobné programy, tak by možná stálo za úvahu některé věci do API doplnit. Já si třeba napsal skript, který mi zjišťuje kolik mám zatím v rámci aktuálního měsíce vyčerpáno dat. V API na to žádná jednoduchá funkce není, takže ten můj skript si stáhne celou historii stahování dat za aktuální měsíc a prostě to bajt po bajtu sečte. Také to asi server zatěžuje víc než by bylo potřeba - ale pořád je to jen za měsíc a nepouštím to tak často... :-)
Uživatelský avatar
Zedna
Příspěvky: 736
Registrován: stř 04. dub 2012 0:57:53

Re: Omezeni vypisu hovoru jen na 2 roky zpetne

Příspěvek od Zedna »

xsouku04 píše:V každém případě je ale nutné vyzkoušet co podobné velké požadavky s naší databází provedou.
Tuto moji aplikaci Odorik Soucty pouzivam uz zhruba rok, postupne jsem pridaval dalsi a dalsi dalsi vylepseni, vzdy kdyz jsem mel obcas cas a naladu/chut venovat se vylepsovani. Takze pokud vam behem toho roku nezkolaboval vas server pod "naporem" mych pozadavku, tak uz je overeno, ze je to OK :-)

Jinak velikosti stahovanych kompletnich CSV vypisu nejsou nijak zavratne, dela to zhruba stovky KB za nekolik let i u uctu volajicich celkem casto,
takze nic co by melo polozit vas server.
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Omezeni vypisu hovoru jen na 2 roky zpetne

Příspěvek od helmut.niederman »

A mohl bych poprosit o ten program Odorik součty byť v beta verzi ? Nebo nešla by aspoň uvolnit nějaká demo verze ? Ty Odorik Součty bych si chtěl rád vyzkoušet. Prosím. ;)
Uživatelský avatar
Zedna
Příspěvky: 736
Registrován: stř 04. dub 2012 0:57:53

Re: Omezeni vypisu hovoru jen na 2 roky zpetne

Příspěvek od Zedna »

helmut.niederman píše:A mohl bych poprosit o ten program Odorik součty byť v beta verzi ? Nebo nešla by aspoň uvolnit nějaká demo verze ? Ty Odorik Součty bych si chtěl rád vyzkoušet. Prosím. ;)
OK.
Kdyz je zajem, tak to nejak spichnu, jak jsem psal, samotne stahovani/souctovani/zobrazeni vypisu uz funguje, takze zakomentaruju a osetrim ty nedodelane veci (zejmena zobrazeni adresare/kreditu v samostatnem okne pomoci klavesove zkratky anebo pomoci commandline parametru) a nekdy snad brzy to dam k dispozici ...
Je tam ale take implementovano jen zjednodusene parsovani CSV souboru, neni to zasadni problem, lze to obejit spravnym pocatecnim nastavenim v INI souboru, detaily vysvetlim az pri vydani aplikace.

Zajem o moji aplikaci mne velmi tesi ;)
Zedna

PS: Snad pan Soukop brzy odstrani to omezeni na 2 roky zpet.
Uživatelský avatar
Largon
Příspěvky: 448
Registrován: pon 07. lis 2011 10:14:09

Re: Omezeni vypisu hovoru jen na 2 roky zpetne

Příspěvek od Largon »

Já si myslím, že informace o tom, že doteď byla k dispozici historie hovorů bez jakéhokoliv omezení a zničehonic jsme to bez upozornění změnili, není pravdivá. Ať mě kdyžtak Petr Soukup opraví, jestli se mýlím, ale já mám za to, že takto to funguje už několik let (3+) a jediné, co se změnilo, je to, že začátkem letošního roku se ta hranice změnila z 2012 na 2013.
Uživatelský avatar
Zedna
Příspěvky: 736
Registrován: stř 04. dub 2012 0:57:53

Re: Omezeni vypisu hovoru jen na 2 roky zpetne

Příspěvek od Zedna »

Largon píše:Já si myslím, že informace o tom, že doteď byla k dispozici historie hovorů bez jakéhokoliv omezení a zničehonic jsme to bez upozornění změnili, není pravdivá. Ať mě kdyžtak Petr Soukup opraví, jestli se mýlím, ale já mám za to, že takto to funguje už několik let (3+) a jediné co se změnilo je to, že začátkem letošního roku se ta hranice změnila z 2012 na 2013.
Ja mam ucet (ucty) u Odorika od roku 2012, historie mi fungovala az nekdy do konce roku 2014 kompletne, tedy vic nez 2 roky zpetne (zhruba 2.5 roku), ted po novem roce mi to zobrazuje jen od 2013/01, coz odpovida jen 2 roky zpetne (od ted).
To znamena, ze mam pravdu v tom, ze drive mi to neomezovalo (od roku 2012), nyni mi to omezuje (od roku 2013).

Samozrejme nemam tak dlouhou historii, abych vedel zda to bylo neomezene nebo jen 3 roky zpet,
ale v mem pripade to nove zavedene omezeni znamenalo omezeni z puvodni historie od pocatku meho uctu (od roku 2012) na pouhe 2 roky zpetne,
z toho jsem tedy predpokladal, ze tam puvodne zadne omezeni nebylo.

Je ale fakt, ze bez upozorneni jste to omezili.
xtonda
Příspěvky: 763
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: Omezeni vypisu hovoru jen na 2 roky zpetne

Příspěvek od xtonda »

Z toho co píše Largon to chápu tak, že ten filtr je na aktuální rok + dva předchozí roky a přetočením kalendáře na rok 2015 se rok 2012 přestal zobrazovat, čili logika filtru se nezměnila, jen ses před 1.1.2015 do to toho filru vešel s celou historií.
Uživatelský avatar
Zedna
Příspěvky: 736
Registrován: stř 04. dub 2012 0:57:53

Re: Omezeni vypisu hovoru jen na 2 roky zpetne

Příspěvek od Zedna »

xtonda píše:Z toho co píše Largon to chápu tak, že ten filtr je na aktuální rok + dva předchozí roky a přetočením kalendáře na rok 2015 se rok 2012 přestal zobrazovat, čili logika filtru se nezměnila, jen ses před 1.1.2015 do to toho filru vešel s celou historií.
Ano, to odpovida.
xtonda
Příspěvky: 763
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: Omezeni vypisu hovoru jen na 2 roky zpetne

Příspěvek od xtonda »

Každopádně v popisu API to uvedeno není.
Uživatelský avatar
Largon
Příspěvky: 448
Registrován: pon 07. lis 2011 10:14:09

Re: Omezeni vypisu hovoru jen na 2 roky zpetne

Příspěvek od Largon »

xtonda píše:Každopádně v popisu API to uvedeno není.
Tam to být zřejmě mělo, nikoho z nás to nepadlo připsat... Zatím to tam přidávat nebudeme a raději první vyzkoušíme, nakolik je to vůbec ještě potřeba. Jak už jsem psal, tak se jedná o několik let staré opatření (které doteď nikomu nevadilo) a od té doby jsme celkovou infrastrukturu vcelku zlepšili.
Odpovědět