Výměna SIM karty

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
MaT
Příspěvky: 364
Registrován: pát 29. bře 2013 14:35:14

Výměna SIM karty

Příspěvek od MaT »

Asi před rokem jsem rodičům převedl čísla od Vodafonu na SIM karty Odorik. Tehdy ale Odorik vydával pouze nano SIM. Teď si ale máma pořídila jakýsi nový Samsung a v něm je s touto nano SIM docela problém - v dodávané redukci moc nedrží a tak má každou chvíli telefon bez signálu. Rád bych jí tedy SIM kartu nějak vyměnil za klasickou SIM, je to stále možné? A jaký je nejlepší postup na toto? Předem díky za informace...
Naposledy upravil(a) MaT dne čtv 12. úno 2015 16:13:44, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
megacruiser
Administrátor
Příspěvky: 244
Registrován: stř 13. říj 2010 15:09:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna ISM karty

Příspěvek od megacruiser »

Dobrý den,
výměna nano SIM karty za klasickou je možná. U portovaných čísel bohužel není možné původní SIM "zachránit", po převodu čísla na novou SIM je stará již nepoužitelná. Výměnu SIM nelze provést v uživatelském rozhraní, pošlete nám prosím email s požadavkem (jaké mobilní číslo na jaké číslo SIM přenést) na kontakt@odorik.cz.
MaT
Příspěvky: 364
Registrován: pát 29. bře 2013 14:35:14

Re: Výměna SIM karty

Příspěvek od MaT »

Dobře, tak s tou stovkou za SIMku se rozloučíme - myslel jsem právě že se daly tyto karty nějak využít - jednou už jsem Vám jednu vracel (to bylo zase za strýce, který si to s Odorikem nějak rozmyslel a raději volá dál za 6-7 Kč za minutu s Vodafonem). Ale je fakt, že to tehdy nebylo přenesené číslo...

Sám nemám problém se zastavit na pražské pobočce, ale rodiče bydlí 100 km od Prahy. Měl bych šanci jim tam SIM kartu dopravit příští týden, ale také jak vidím posíláte je i poštou za velmi příznivých podmínek, tak toho asi využiji, kartu objednám a nechám poslat rovnou k rodičům až tam dorazí, tak se ozvu. Číslo SIM karty mi snad zvládnou opsat správně. :-)

Díky za informace a sem jsem to psal proto, že by výměnu SIM karty asi někdy mohl řešit i někdo další. Mám i pocit, že se to už ve fóru i někdy diskutovalo, ale nedařilo se mi to vyhledáváním najít...
MaT
Příspěvky: 364
Registrován: pát 29. bře 2013 14:35:14

Re: Výměna SIM karty

Příspěvek od MaT »

Ještě se zeptám - má cenu, aby rodiče tu nanoSIM kartu schovávali (kdyby si třeba pořídili někdy iPhone) nebo ji mají rovnou vyhodit, protože už by na ni nešlo přehodit ani to číslo, co na ní bylo doteď (přenesené)?
Uživatelský avatar
megacruiser
Administrátor
Příspěvky: 244
Registrován: stř 13. říj 2010 15:09:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna SIM karty

Příspěvek od megacruiser »

Dobrý den,
u SIM s našimi čísly lze provést "výměnu čísla na SIM", tím se původní SIM "zachrání" a lze ji dále provozovat s jiným číslem. U portovaných čísel to nelze provést - takové číslo by se při výměně automaticky vrátilo původnímu operátorovi. Je možné, že časem bude možné tyto použité SIM bez čísla nějak recyklovat, ale dnes to bohužel není možné a tak SIM použitelná nebude.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Výměna SIM karty

Příspěvek od Pitomec »

Měl bych dotaz - mám jednu nanoSIM a druhou microSIM. Je možné mezi nimi prohodit telefonní čísla? Obě SIM jsou Odorik a s původními Odorik čísly.
Obrázek
Uživatelský avatar
megacruiser
Administrátor
Příspěvky: 244
Registrován: stř 13. říj 2010 15:09:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna SIM karty

Příspěvek od megacruiser »

Dobrý den,
Vámi popisovaná výměna bude možná, pouze trochu komplikovanější. Ani jedna SIM karta nesmí zůstat bez čísla a zároveň systém nedovolí, aby v jednom okamžiku dvě SIM měly stejné číslo. Použijeme tedy ještě nějaká čísla (minimálně 1 číslo) "pomocná". Vzhledem k tomu, že po odregistrování čísla je karanténa do druhého dne, je potřeba přesun předem naplánovat. Dejte mi prosím vědět na kment(zavinac)odorik.cz
5icz
Příspěvky: 75
Registrován: stř 08. led 2014 20:03:16

Re: Výměna SIM karty

Příspěvek od 5icz »

Mam novy telefon a ten vyzaduje nano SIM (ted mam jen mikro SIM). Je postup vymeny nasledujici?:

1) Objednam novou nano SIM z eshopu
2) Az prijde nova SIM, napisu pro preneseni cisla na novou SIM na kontakt@odorik.cz a pockam, az bude nova sim aktivni
3A) Pokud mam prenesene cislo od jineho operatora muzu starou SIM vyhodit, protoze uz k nicemu neni
3B) Pokud mam cislo od odorika muzu si starou SIM nechat, a nekdy v budoucnosti na ni aktivovat nove cislo
Uživatelský avatar
misa
Příspěvky: 268
Registrován: sob 06. říj 2012 19:48:12
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna SIM karty

Příspěvek od misa »

5icz píše:Mam novy telefon a ten vyzaduje nano SIM (ted mam jen mikro SIM). Je postup vymeny nasledujici?:

1) Objednam novou nano SIM z eshopu
2) Az prijde nova SIM, napisu pro preneseni cisla na novou SIM na kontakt@odorik.cz a pockam, az bude nova sim aktivni
3A) Pokud mam prenesene cislo od jineho operatora muzu starou SIM vyhodit, protoze uz k nicemu neni
3B) Pokud mam cislo od odorika muzu si starou SIM nechat, a nekdy v budoucnosti na ni aktivovat nove cislo
1)ano
2)ano
3) stará SIM bude nepoužitelná a nezáleží na tom, jestli máte číslo portováno
dotaz
Příspěvky: 3
Registrován: stř 31. srp 2016 10:54:46

Re: Výměna SIM karty

Příspěvek od dotaz »

Dobrý den, v případě dlouhodobého pobytu v zahraničí, je možné si zakoupit rezervní SIM a v případě ztráty mobilu na ní převést původní číslo? Nedochází k nějaké expiraci nové nepoužité SIM? díky
Odpovědět