T-M LTE 10GB

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
Odpovědět
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

T-M LTE 10GB

Příspěvek od Kristovec »

Právě jsem ho zapojil,rychlost 20/8 MBps,takže asi záleží nejen na vztahu prepaid - postpaid,nýbrž i na velikosti balíku.
150 MB balíček měl 3/3 MBps,měřeno na stejném místě a stejnou appkou,dsl.cz
Takže hokej může začít,internetu mám teď dost ;).
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: T-M LTE 10GB

Příspěvek od Kristovec »

Tak,od okamžiku aktivace 1.5. v asi 9 hodin se "vypařily" už 4 GB,a to šetřím poslechem rádia na úkor sledování TV.Je jasné,že 10 GB není ani pro smrtfoun nic moc,natož pak kdo má notebok.Stahovací rychlost LTE je kolem 20 MBps,obrázek v appce ČT Sport je čisťounký,ale ta spotřeba!
MaT
Příspěvky: 364
Registrován: pát 29. bře 2013 14:35:14

Re: T-M LTE 10GB

Příspěvek od MaT »

No 10 GB na měsíc - to prostě na nějaký streaming není. Tak možná ještě nějaká internetová rádia, ale na nějaké přímé přenosy v nějakém lepším rozlišení - nedejbože v HD... Ale je fajn, že už aspoň ta rychlost něco takového umožňuje. Snad někdy časem budou operátoři zvyšovat kapacitu sítí a třeba časem budou i větší balíčky za podobné (nebo nižší) ceny...

Jako na práci (resp. určité typy práce) a takové nějaké normální fungování by pro mě 10 GB bylo víc než dost. A na smartphonu si vystačím i s 200-300 MB. Ale na YouTube na mobilu fakt nekoukám. :-)
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: T-M LTE 10GB

Příspěvek od Kristovec »

Tak já to mám jen na tento měsíc kvůli hokeji,jinak mi ty 4 GB od Vodafonu právě tak stačí,na rádia,a to se snažím o co nejmenší rychlost,pokud je na výběr.Ale ta TV,to by nešlo,to je tak na 20 až 30 GB,a to koukám jen mimo domov,doma jede běžná TV.
Ještě před týdnem jsem si myslel,že bude problém to vyjet,ale teď vidím,že přesně naopak.
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: T-M LTE 10GB

Příspěvek od helmut.niederman »

Operátoři zamrzli, dnes by měli nabízet balíčky i 20, 30 popř. 50 GB. Ale ty dnešní FUP limity v řádech MB, jsou nehorázně dražší, astronomicky dražší než DVD na vypalování, popř. USB flashka. Ty FUP balíčky v řádově MB jsou dobré pro ty staré mobily s tlačítkovou klávesnicí, kde je internet spíše nahrazován WAPem tedy na WAP&FAX. Ale zase se jim nedivím, když musejí nabízet nižší sazby v Roamingu, tak nás vykosťují na datových tarifech.
JMÉNO ODORIK
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 15. led 2015 7:44:05

Re: T-M LTE 10GB

Příspěvek od JMÉNO ODORIK »

Asi se budete divit, ale manželka minulý měsíc nespotřebovala na dotykáči ani balíček 150MB. Každý člověk je jiný a má i jiné potřeby. To jen aby jste viděl, že pohled na věc může být hodně rozdílný...
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: T-M LTE 10GB

Příspěvek od Kristovec »

JMÉNO ODORIK píše:Asi se budete divit, ale manželka minulý měsíc nespotřebovala na dotykáči ani balíček 150MB. Každý člověk je jiný a má i jiné potřeby. To jen aby jste viděl, že pohled na věc může být hodně rozdílný...
Ano,ale pro každého by měla být odpovídající nabídka,od účtování po MB až po 100GB balík.
A také odpovídající cena.
Někde pevný internet vůbec není dostupný a člověk se musí spokojit s mobilním,to ho ale může zruinovat.
O2 mívalo bezfupkový tarif za 1000 Kč,jeho zrušením udelalo velký krok zpět.
Navíc,k čemu pak LTE nebo 5G síť k balíčkům řádu stovek MB?
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: T-M LTE 10GB

Příspěvek od Kristovec »

Díval jsem se na Bonerix - www.modrevolani.cz a mají 10GB za 499 Kč,datová SIM,ale 12 měsíců.
Odpovědět