KB MB GB - Čemu mám věřit?

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2583
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Čemu mám věřit?

Příspěvek od Pitomec »

Něco v nepořádku?
Obrázek
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Čemu mám věřit?

Příspěvek od Kristovec »

Ne,ne,jen jsem chtěl říci,že se mi zdá těch jednotek zbytečně moc.Asi jako kdyby vedle litru byl i lytr.
Uživatelský avatar
Largon
Příspěvky: 448
Registrován: pon 07. lis 2011 10:14:09

Re: Čemu mám věřit?

Příspěvek od Largon »

No moc... Prostě se SI prefixy odvozené z desítkové soustavy začaly používat i pro násobky vycházející ze soustavy dvojkové. Myslím si, že kdyby to značení bylo konzistentní, tak by to i mohlo fungovat - jenže to by si nemohli třeba prodejci pevných disků všimnout, že když (zne)užijí desítkovou soustavu, tak je velikost disku na obalu vyšší, i když to nedává žádný smysl...

O jednotkách podle IEC (KiB, MiB, ...) sice víme, ale když se podívám například na výsledky Google pro "mebibajt", tak mi nepřijde, že by se nějak ujaly.
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Čemu mám věřit?

Příspěvek od Kristovec »

Largon píše:No moc... Prostě se SI prefixy odvozené z desítkové soustavy začaly používat i pro násobky vycházející ze soustavy dvojkové. Myslím si, že kdyby to značení bylo konzistentní, tak by to i mohlo fungovat - jenže to by si nemohli třeba prodejci pevných disků všimnout, že když (zne)užijí desítkovou soustavu, tak je velikost disku na obalu vyšší, i když to nedává žádný smysl...

O jednotkách podle IEC (KiB, MiB, ...) sice víme, ale když se podívám například na výsledky Google pro "mebibajt", tak mi nepřijde, že by se nějak ujaly.
Tak tato oblast je mi "anglickou vesnicí",říkám anglicko,protože špaňelských vesnic jsem pár prošel a znám je.
I jazyků se věnuji spíše lidským,než počítačovým,umím SP,RUS,IT,D ale Word,Excel atd - velice lituji,ale jsem vedle. :)
Odpovědět