datový balíček

Můžete využít jen část a nebo všechny služby co Odorik.cz nabízí přímo z Vašeho telefonu ?
Uživatelský avatar
peekaa
Příspěvky: 109
Registrován: stř 08. srp 2012 16:35:05

datový balíček

Příspěvek od peekaa »

Dobrý den,

dcera zvažuje přechod na studentský tarif t-mobile za 400Kč/700MB. 600-700M je tak plánovaná měsíční spotřeba. Já zkouším vymýšlet, jestli nebude lepší odorik a mám pár otázek:


* datový balíček 150MB je za 70Kč, což je dobré, jen je u toho napsáno, že platí do konce kalendářního měsíce. Je to opravdu tak? není to "na 30 dní"?
* když je to tedy skutečně do konce kalendářního měsíce, a já si 2 dny před koncem měsíce koupím datový balíček a nespotřebuji, tak mi propadne?
* existuje nějaký automatický bezobslužný režim? Jako že se mi automaticky dokupuje zvolený balíček, když mi dojde? Aby dcera nemusela furt chodit na web do amdinistrace, a balíček dokupovat ručně několikrát měsíčně.
* existuje "bezrušící" režim, že nechodí žádné sms, že dochází balíček, že se aktivoval nový balíček, aby prostě jí to fungovalo skoro jako tarif? Jen maily o tom, že dochází kredit na účtu nebo bychom pak asi udělali inkaso.

Děkuji moc.
Naposledy upravil(a) peekaa dne pon 22. čer 2015 14:31:09, celkem upraveno 1 x.
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: datový balíček

Příspěvek od Kristovec »

Balíčky se opravdu obnovují 1.dne měsíce.I mně končil 10 GB 31.května.
Vyplníte li i druhou,spodní tabulku,balíček by se měl obnovovat automaticky k tomu 1.dni.
Data se asi nepřevádějí,s tím jsem se ještě nesetkal.
Ano,to automatické inkaso bude asi nejoptimálnější,nebo aspoň trvalý příkaz na dostatečně vysokou částku.
Textovky jdou možná vypnout,ale já bych je nechal,jsou jen asi dvě - při 10% a při vyčerpání FUP.
Pak buď po MB nebo dokoupit do toho 30.dne nějaký malý balíček,nebo to vydržet s pomalým připojením.
Uživatelský avatar
peekaa
Příspěvky: 109
Registrován: stř 08. srp 2012 16:35:05

Re: datový balíček

Příspěvek od peekaa »

Díky.

"Pak buď po MB nebo dokoupit do toho 30.dne nějaký malý balíček,nebo to vydržet s pomalým připojením." - já bych právě chtěl, aby to bylo zcela bezobslužné, aby dcera na web do administrace nemusela chodit vůbec, aby jí to fungovalo "tak jak je". Dokonce bych se smířil snad i s tím, že zbytek rezervy na konci měsíce propadne, i když bych byl radši, aby to bylo "na 30 dní", jak jsme zatím zvyklí z mobil.cz.

Ještě k těm textovkám - počítáme s tím, že dokoupení balíčku 150M by bylo asi 4x v měsící, zcela automaticky - a to uznáte že dostat 8-12 sms měsíčně o tom, co je samozřejmé, je otravné.... Díky.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: datový balíček

Příspěvek od Pitomec »

Odorik má přece víc datových balíčků
Přílohy
data.jpg
data.jpg (28.16 KiB) Zobrazeno 8395 x
Obrázek
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: datový balíček

Příspěvek od Kristovec »

peekaa píše:Díky.

"Pak buď po MB nebo dokoupit do toho 30.dne nějaký malý balíček,nebo to vydržet s pomalým připojením." - já bych právě chtěl, aby to bylo zcela bezobslužné, aby dcera na web do administrace nemusela chodit vůbec, aby jí to fungovalo "tak jak je". Dokonce bych se smířil snad i s tím, že zbytek rezervy na konci měsíce propadne, i když bych byl radši, aby to bylo "na 30 dní", jak jsme zatím zvyklí z mobil.cz.

Ještě k těm textovkám - počítáme s tím, že dokoupení balíčku 150M by bylo asi 4x v měsící, zcela automaticky - a to uznáte že dostat 8-12 sms měsíčně o tom, co je samozřejmé, je otravné.... Díky.
A vzít těch 500 MB za 190 nebo 1 GB za 290 Kč?
4 x 69 = 276 Kč.Tady by vyšel 1 GB téměř nastejno.
Uživatelský avatar
peekaa
Příspěvky: 109
Registrován: stř 08. srp 2012 16:35:05

Re: datový balíček

Příspěvek od peekaa »

@Pitomec: díky, orientoval jsem se jen podle nabídky na hlavní straně.

Další dotaz: existuje aplikace na objednávání datových balíčků? Aby to bylo na zhruba 2-3 ťapnutí.... To by pak nevadilo, že by nešlo automaticky obnovovat balíček, dokonce bych řekl, že by to bylo lepší, pokud je pravda, že balíčky ke konci kalendářního měsíce propadají...

Připomínka: mohl by se někdo z adminů vyjádřit, aby to nebylo "možná", "snad", a tak, abych měl jistotu, případně výhled do budoucna?

Díky.
Uživatelský avatar
Largon
Příspěvky: 448
Registrován: pon 07. lis 2011 10:14:09

Re: datový balíček

Příspěvek od Largon »

Dobrý den,
balíčky jsou opravdu měsíční. Pokud ho dva dny před začátkem nového měsíce dopotřebujete, tak je to na Vás, zda si koupíte nový, dojedete to s FUPem anebo se vrátíte k účtování po kilobajtech.

Atomické obnovování balíčků máme hotové, upravujeme ještě UI. Bude nasazeno v řádu dnů.

Rovnou to přidáme i do API a kolega přidá objednávání/dokupování balíčků do naší oficiální Android aplikace.

Šéf plánuje i systém automatického dokupování balíčků, neodvažuju se zatím odhadovat, kdy by něco takového mohlo být hotové.

Co se týče SMS, tak většinu posílá přímo T-Mobile, i když to můžeme vypnout. My posíláme SMS informující o tom, že balíček byl aktivován a žádáme v ní o restart telefonu, kvůli bugu T-Mobile, kdy nerestartují datovou session a může to působit potíže s účtováním.
Uživatelský avatar
peekaa
Příspěvky: 109
Registrován: stř 08. srp 2012 16:35:05

Re: datový balíček

Příspěvek od peekaa »

tak super, dcera asi půjde sem. To automatické dokupování ani tak nevadí, app na dokupování je lepší, mnohem lepší, protože aby se automaticky, např. 3 dny před koncem měsíce dokoupil balíček na 500M, by byla hloupost.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: datový balíček

Příspěvek od Pitomec »

Vize z dubna ovšem vypadala jinak: http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f= ... 882#p24882
Obrázek
MaT
Příspěvky: 364
Registrován: pát 29. bře 2013 14:35:14

Re: datový balíček

Příspěvek od MaT »

Jo jo, nějaké pohodovější obnovování balíčků nám bylo slibováno už dávno - pro mě se to celkem vyřešilo tím, že se asi před 3 měsíci konečně objevil aspoň balíček 500 MB, proto už kvůli tomu v poslední době neotravuji. :-)

Ale je fakt, že těch 500 MB nevyužiji celých, takže by se mi možná dva balíčky po 150 MB vyplatily víc - jenže současné obnovování těchto balíčků je velmi velmi nepohodlné (slušně řečeno). Jsem alespoň potěšen, že se na nějakých změnách v poslední době přeci jen pracovalo. Díky.

BTW ještě jedna poznámka o gramatického nácka/člověka co se kdysi musel učit něco málo z latiny: Slovo "nejoptimálnější" není úplně optimální. Slovo "optimální" totiž pochází z latinského optimus (=nejlepší). Jde už o třetí stupeň (=superlativ) přídavného jména (bonus - dobrý, melior - lepší, optimus - nejlepší). Dávat před "optimální" ještě předponu "nej" jest poněkud nadbytečné. :-)
Odpovědět