datový balíček

Můžete využít jen část a nebo všechny služby co Odorik.cz nabízí přímo z Vašeho telefonu ?
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: datový balíček

Příspěvek od Kristovec »

MaT píše:Jo jo, nějaké pohodovější obnovování balíčků nám bylo slibováno už dávno - pro mě se to celkem vyřešilo tím, že se asi před 3 měsíci konečně objevil aspoň balíček 500 MB, proto už kvůli tomu v poslední době neotravuji. :-)

Ale je fakt, že těch 500 MB nevyužiji celých, takže by se mi možná dva balíčky po 150 MB vyplatily víc - jenže současné obnovování těchto balíčků je velmi velmi nepohodlné (slušně řečeno). Jsem alespoň potěšen, že se na nějakých změnách v poslední době přeci jen pracovalo. Díky.

BTW ještě jedna poznámka o gramatického nácka/člověka co se kdysi musel učit něco málo z latiny: Slovo "nejoptimálnější" není úplně optimální. Slovo "optimální" totiž pochází z latinského optimus (=nejlepší). Jde už o třetí stupeň (=superlativ) přídavného jména (bonus - dobrý, melior - lepší, optimus - nejlepší). Dávat před "optimální" ještě předponu "nej" jest poněkud nadbytečné. :-)
Ještě máme superlativ absolutní = buen-ísimo. ;)
Georgius
Příspěvky: 223
Registrován: pon 22. črc 2013 16:07:46

Re: datový balíček

Příspěvek od Georgius »

Když jsme u těch latin-nazzi, osobně jsem mírně rezignoval a interně to vyřešil novou nomenklaturou:

bonus
melior
Superlativ: optimus / optimální
Plus-quam-superlativ : optimálnější (odvozeno z plus-quam-perfecta ;-) )
No a podle vzoru komerčně úspěšných řetězců tu prostě máme vedle super-lativu ještě hyper-lativ "nejoptimálnější" :lol:

Ona čeština má i opačný plus quam superlativ: od špatný - horší - nejhorší - na hovno - úplně nahovno (další ukázka hyperlativu !) :lol: :roll:
A abych se trochu vrátil k tématu, tak také máme plus-quam-superlativ od pomalý:

pomalý - pomalejší - nejpomalejší - vyčerpaný FUP :P
HonzaS
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 09. úno 2012 16:38:42

Re: datový balíček

Příspěvek od HonzaS »

Díky, opravdu jsem se pobavil! Půvabné!
Odpovědět