Odeslání SMS na FAX

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Uživatelský avatar
misa
Příspěvky: 268
Registrován: sob 06. říj 2012 19:48:12
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Odeslání SMS na FAX

Příspěvek od misa »

kapetr píše:Chtěl bych oživit toto téma.

Také jsem dostal SMS od 284001000 jako FAX v příloze mailu. Co mi však ani po přečtení tohoto vlákna, wiki http://www.odorik.cz/w/faxy_a_faxovani a http://www.o2.cz/osobni/sluzby-podle-ab ... Linka.html není jasné, je jak mi to vůbec mohlo přijít.

Linka totiž v době příjmu SMS neměla na sobě nic přihlášeno - má jen nastaveno paral. vyzvánění na vnitřní číslo a na můj mobil.
Dále pak nikdy neměla a nemá nastaveno "Používat jen pro fax" (viz wiki).

Čili - když na něj někdo zavolá, tak to bude vyzvánět (pokud nezvednu na mobilu). Nic ale nezazvonilo => nezvedl jsem => plechová huba nedostala šanci.
Místo toho přišel rovnou fax mailem.

Nejdříve mě napadlo, že Odorik nově obsluhuje SMS signalizaci a SMS přijme a mně zašle, jenže tak to zjevně není - přišlo to jednak faxem a ne od Odoriku, ale od O2.
Čili Odorik musel (?) zvednout linku a zapískat jako FAX - pokud je to tak, co ho k tomu vedlo ? Pozn.: dle výpisu hovoru byla délka_vyzvánění=0.

Jak je to tedy možné ?
Díky.

ID hovoru: 128081705
U této linky máte v nastavení vyplněn "Email pro SMS, faxy a hlasové zprávy". SMS zprávy z mobilních telefonů (příchozí hovory z čísla 284001000) jsou potom automaticky přijaty jako fax v PDF a odeslány na zde vyplněný email.
kapetr
Příspěvky: 224
Registrován: stř 12. říj 2011 7:14:21

Re: Odeslání SMS na FAX

Příspěvek od kapetr »

Děkuji, ale mě zajímá, jak to funguje - viz co jsem psal - čili jde jen o tu speciální obsluhu volajícího čísla 284001000, jak jsem tipnul ?
EDIT: teď koukám - dle citace jste asi odpovídal v době, kdy já zrovna doplnil to tipnutí :-)

Ale pokud je tomu tedy tak, tak je tím znemožněno předání SMS plechovou hubou, ne ?
Těžko říci, zda je to dobře či nikoli. Možná by někdy "okamžité" doručení přečtením na přesměrovaný mobil bylo dobré. Než čekat, až se dostanu k mailu, a prohlédnu si PDF-ko s faxem.
Uživatelský avatar
kovik
Příspěvky: 505
Registrován: stř 16. lis 2011 11:07:52

Re: Odeslání SMS na FAX

Příspěvek od kovik »

Dobry den,
je to naprogamovane tak, ze kdyz proxy dostane hovor z cisla 00420284001000 tak se mrkne jestli je nastaven email, jestli je nastaven posle to na fax server, ktery hovor prijme a posle email.
Jestli neni vyplnen email tak pokracuje ve spojovani.
kapetr
Příspěvky: 224
Registrován: stř 12. říj 2011 7:14:21

Re: Odeslání SMS na FAX

Příspěvek od kapetr »

Děkuji za dovysvětlení a zdravím.
P.S.: zkusil jsem si poslat SMS-ku z centrum.cz emailu, ale ta nedorazila. Ptal jsem se na jejich HelpDesku. Prý používají agmo.cz
Je možné, že jsou i jiní "operátoři" SMS na pevnou, než O2 a jeho 284001000 ?
Nicméně zvonění jsem nezaznamenal žádné - ani ve výpisu volání. Ale Centrum.cz tvrdí, že musí bých problém u Vás - což ale dost pochybuji. Spíš třeba Agmo zahazuje pevná čísla.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Odeslání SMS na FAX

Příspěvek od xsouku04 »

Dnes jsme zaznamenali, že nejspíše na čísle 284001000 mají poruchu. Když u nás začne pípat fax, nepošlou fax, ale nesrozumitelně přečtou obsah zprávy. Je otázka, kde to hlásit, aby si to v O2 nebo kde opravili. Řešením by mohlo být, že v případě, že příjem faxu selže, uložit obsah zprávy jako nahrávku a tu poslat na email.

https://www.o2.cz/osobni/sluzby-podle-a ... Linka.html
Odpovědět