Přesměrování mobilního čísla a příjem SMS v zahraničí

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
Odpovědět
Martin1384
Příspěvky: 1
Registrován: pon 24. srp 2015 16:25:15

Přesměrování mobilního čísla a příjem SMS v zahraničí

Příspěvek od Martin1384 »

Dobrý den,

jsem v zahraničí, před odjezdem jsem si podle návodu přesměroval mobilní odorik číslo na pevnou linku (taktéž odorik) použitím *21*cislo_kam_chci_presmerovat#. Hovory mi přicházejí na pevnou linku podle očekávání, ale nedojde mi žádná SMS. Výjimkou byla úvodní SMS o cenách roamingu od T-mobile. Od té doby žádná SMS nedorazila. Telefon vypadá aktivní a přihlášený k místní síti. U mobilní linky v nastavení odorik mám nastaveno: "svět, bez mobilních dat, s odchozími hovory a SMS". Dodatek ke smlouvě (roaming) mám podepsaný.

Je tohle očekávané chování nebo jsem něco nastavil správně?

Děkuji.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesměrování mobilního čísla a příjem SMS v zahraničí

Příspěvek od xsouku04 »

Martin1384 píše:Dobrý den,

jsem v zahraničí, před odjezdem jsem si podle návodu přesměroval mobilní odorik číslo na pevnou linku (taktéž odorik) použitím *21*cislo_kam_chci_presmerovat#. Hovory mi přicházejí na pevnou linku podle očekávání, ale nedojde mi žádná SMS. Výjimkou byla úvodní SMS o cenách roamingu od T-mobile. Od té doby žádná SMS nedorazila. Telefon vypadá aktivní a přihlášený k místní síti. U mobilní linky v nastavení odorik mám nastaveno: "svět, bez mobilních dat, s odchozími hovory a SMS". Dodatek ke smlouvě (roaming) mám podepsaný.

Je tohle očekávané chování nebo jsem něco nastavil správně?

Děkuji.
SMS zprávy nejdou přesměrovat. O tom, že by se v tomto případě zahazovaly, žádné informace nemám. Tedy očekávané chování to není.
Leda že by to byla nějaká nečekaná feature?

V každém případě by i v zahraničí měla jít provést změna nastavení i nepodmíněného přesměrování hovorů.
Tedy můžete si to přesměrování zkusit vypnout, jestli SMS začnou chodit. Vypínají se ##21#
aplet
Příspěvky: 283
Registrován: pon 07. led 2013 23:31:17

Re: Přesměrování mobilního čísla a příjem SMS v zahraničí

Příspěvek od aplet »

Přesměrování nemá nic společného příjmem sms.Pokud budete používat internet je lépe nechat si posilat upozornění na emailu=-O ovšem pokud máte mobil s podporou wifi. Jo a je možné informace o zpoždění hovoru přicházejí jenom v domácí site ,
vlk
Příspěvky: 180
Registrován: ned 29. pro 2013 19:04:40

Re: Přesměrování mobilního čísla a příjem SMS v zahraničí

Příspěvek od vlk »

Martin1384 píše:Dobrý den,

jsem v zahraničí, před odjezdem jsem si podle návodu přesměroval mobilní odorik číslo na pevnou linku (taktéž odorik) použitím *21*cislo_kam_chci_presmerovat#. Hovory mi přicházejí na pevnou linku podle očekávání, ale nedojde mi žádná SMS. Výjimkou byla úvodní SMS o cenách roamingu od T-mobile. Od té doby žádná SMS nedorazila. Telefon vypadá aktivní a přihlášený k místní síti. U mobilní linky v nastavení odorik mám nastaveno: "svět, bez mobilních dat, s odchozími hovory a SMS". Dodatek ke smlouvě (roaming) mám podepsaný.

Je tohle očekávané chování nebo jsem něco nastavil správně?

Děkuji.
Stejně jako se dají přesměrovat hovory (defaultní pokud se neuvede typ hovoru), lze přesměrovat SMS.
Zkuste kod *21*cislo_kam_chci_presmerovat*16#
16 je kod pro SMS, další kody co zatím jsem našel: 11=hlas, 12=data, 13=fax, 16=SMS, 20=data.

PS: Dejte prosím sem vědět, jestli to zafungovalo v síti Odorik či ne.
PS2: Tak jsem to vyzkoušel a vypadá to, že zrovna Odorik to nepodporuje.
mobilemanic
Příspěvky: 486
Registrován: čtv 10. říj 2013 10:20:15

Re: Přesměrování mobilního čísla a příjem SMS v zahraničí

Příspěvek od mobilemanic »

vlk: Ve standardu to možná je, ale nepodporuje to pokud vím nikdo...
Odpovědět